Blog geri dön

Ameliyatsız Karın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız karın germe yöntemleri, cerrahi işlemlere başvurmadan yapılan ve karın bölgesinin sıkılaşmasını sağladığı iddia edilen yöntemlerdir. Karın sıkılaştırma ve germe, abdominoplasti adı verilen cerrahi bir operasyon ile yapılır. Ancak bazı bireyler ameliyat ve iyileşme süreci için vakte sahip olmayabilir ve bazı kişiler ise genel sağlık durumları nedeniyle abdominoplasti ameliyatı için uygun olmayabilirler. ‘’Ameliyatsız karın germe yöntemi var mı?’’, cevabı bu kişiler tarafından merak edilen bir sorudur. Yazımızın devamında ameliyatsız karın sıkılaştırma yöntemlerinden ve bu yöntemlerin işe yarayıp yaramadığından bahsedeceğiz.

Ameliyatsız Karın Germe Mümkün Mü?

Ameliyatsız bir şekilde karındaki sarkmış olan fazla yağ ve deri dokularının çıkarılması; böylece karın bölgesine sıkı bir görünüm kazandırılması mümkün değildir. Bahsi geçen kazanımların mümkün olabilmesi için abdominoplasti operasyonuna başvurulmalıdır.

Sarkmış Karın Ameliyatsız Nasıl Toparlanır?

Sarkmış bir karna sahip olan ve bu sorundan ameliyatsız bir şekilde kurtulmak isteyen bireyler; işe yaramadığı kesin olarak bilinen bitkisel içerikli ilaçlara, garip spor aletlerine ve zararlı diyet uygulamalarına başvurmaktadır. Ancak ne yazık ki bu yöntemlerin hiçbiri karındaki sarkmaları toparlamaya yardımcı olmamaktadır. Sarkık karın görünümü günümüzde yalnızca abdominoplasti operasyonu ile toparlanabilmektedir.

Karın Sarkmaları Sporla Geçer Mi?

Çeşitli egzersiz ve spor faaliyetleri, karın bölgesindeki fazla yağ dokusunun azalmasına ve cildin belli ölçüde toparlanmasına yardımcı olabilir. Ancak sporla bu sarkmaların tamamından kurtulmak mümkün değildir.

Göbek Sarkması Spor ve Diyetle Düzelir Mi?

Göbek sarkması spor ve diyetle düzelmez. Spor ve sağlıklı bir diyet programı, karın bölgesindeki fazla yağ dokusunun erimesine, bölgedeki ödemin atılmasına, cildin belli ölçüde toparlanmasına yardımcı olabilir. Ancak daha önce de altını çizmiş olduğumuz gibi sarkmaları tamamen gidermenin tek yolu abdominoplasti operasyonudur.

Ankara Ameliyatsız Karın Germe Fiyatları

Ankara ameliyatsız karın germe fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button