Genital Estetik Ankara

Genital estetik Ankara, günümüzde kadınların en çok tercih ettiği estetik işlemlerden biridir. Tıpkı yüz, boyun ve vücut şekli gibi genital bölgedeki kusurlar da rahatsız edici olabilir. Genital bölgedeki deformasyonlar estetik kaygılarla birlikte cinsellikte bazı sorunlara da neden olabilir. Bu nedenle kadının cinsellikten tam anlamıyla doyum alması, bedeniyle barışık olması ve kendini iyi hissetmesi için genital estetik işlemlere başvurulabilir. Genital estetik sadece kadınların sahip olduğu problemler dışında kadın/erkek cinsel organlarının dönüştürülmesi, penis ve vajinadaki doğumsal sorunların ya da hasarların giderilmesi gibi işlemleri de kapsayan çok geniş bir kavramdır. Günümüzde en çok uyguladığımız genital işlemler ise; labioplasti denilen küçük dudakların eşitlenmesi ve küçültülmesi, vajinanın daraltılması (vajinoplasti) ve klitoris estetiğidir. Yazımızın devamında bu estetik işlemleri teker teker ele alacağız. Genital estetik için Op. Dr. Can Öztekin’e danışmak ve randevu almak için 0312 436 44 41 numaralı telefondan Ankara’daki kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik Ankara; kadın genital organını oluşturan dudakların ve klitoris bölgesinin ideal şekilde ve boyutlarda olmasını sağlayan estetik işlemlerdir. Aynı zamanda aşırı büyük ve sarkık olan küçük dudakların toparlanması (labioplasti) da genital estetik işlemlerle mümkündür. Doğum, yaş ve kalıtsal nedenler vajinada sarkmaya ve vajinanın genişlemesine neden olabilir. Özellikle iri bebek doğurmuş ve birden fazla doğum yapmış kadınlarda vajina genişlemesi ve dudakların sarkması sık görülen sorunlardır.

Cinsellik sırasında kadının bedeniyle barışık olması cinsellikten alınan zevk üzerinde doğrudan etkilidir. Vajinadaki estetik sorunlar, kadının cinsellik sırasında kendini rahat hissetmemesine ve özgüvensizliğe neden olabilir. Bazı durumlarda cinsel  ilişkide ağrı ve acı hissi oluşabilir. Aynı zamanda vajinanın penisi yeterince saramaması sonucunda cinsellikten zevk alamama, orgazm olamama gibi sorunlar da ortaya çıkabilir. Genital estetik hem kadınların bu sorunlara hem de cinsel organdaki diğer sorunların giderilmesini sağlar.

Labioplasti (Küçük Dudak Estetiği) Nedir?

Labioplasti, kadın cinsel organında bulunan küçük dudakların büyük dudaklarla orantılı olacak şekilde düzeltilmesi için yapılan bir estetik işlemdir. İç dudaklar dışa doğru sarkık ya da olması gerekenden büyük olduğunda estetik açıdan rahatsız edici olabilir ve cinsel ilişkiden alınan hazzı olumsuz etkileyebilir. Birçok kadın, sarkık küçük dudaklar nedeniyle tayt ve mayo gibi dar kıyafetleri giymekten kaçınmaktadır.

 • Labioplasti işlemiyle genital bölgedeki sarkık görünüm engellenir, küçük dudaklar eşitlenip küçültülür.
 • Yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir.
 • Lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.
 • Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır bu nedenle dikiş alınmasına gerek yoktur.
 • İşlem eğer lokal anestezi ile yapıldıysa hastanede yatışa gerek yoktur. Hemen günlük rutinlere dönülür.
 • Tamamen ağrısız bir işlemdir. Çok hızlı ve izsiz iyileşir.
 • 24 saat sonra duş alınabilir ve bir- iki gün ped kullanımı tavsiye edilir.
 • Dikişler yaklaşık 3 – 4 hafta içerisinde kendiliğinden kaybolur. Dikişler düştükten sonra cinsel hayata geri dönülebilir.
 • Her ameliyatta olduğu gibi labioplasti ameliyatında da enfeksiyon riski vardır. Kişisel hijyene özen gösterilmelidir.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir?

Küçük dudakların sarkık olması çoğunlukla genetik faktörlerle ortaya çıkan bir vajina kusurudur. Vajinanın genişlemesi ise genelde doğuma bağlı gerçekleşir. Zamanla tüm dokularda olduğu gibi vajina kaslarında da gevşeme olur. Doğum sırasında vajinadaki kaslar zorlanır ve sıkılığını kaybeder. Birden fazla doğum yapmış kadınlarda bu gevşeme daha belirgindir. Vajinanın genişlemesiyle birlikte cinsellikten alınan zevk de azalır. Bu durum çiftler için sorun hâline gelebilir ve cinselliği olumsuz etkileyebilir. İlerlemiş vakalarda idrar kaçırma ve rahim sarkması gibi istenmeyen durumlar görülebilir. Bu nedenle vajina daraltma estetiği sağlık açısından önemli bir operasyondur.

 • Vajina daraltma ameliyatı bir saati geçmez.
 • Hasta ameliyat olduğu gün hastaneden çıkış yapabilir.
 • Vajinoplasti sonrasında uygulanan tampon rutin doktor kontrollerinde çıkarılır.
 • Pansuman ya da dikişlerin alınmasına gerek yoktur.
 • Vajina daraltma ameliyatının etkin sonuçlar verebilmesi için en az 3 – 4 hafta cinsel ilişkiden kaçınmak gerekir.

Ankara Genital Estetik Fiyatları 2024

Genital estetik Ankara işlemlerde her bir operasyonun kişiye özel planlanması tercih edilir. Her hastamızda sorunun ciddiyeti farklı ve her hastamızın yapısı farklıdır. Bunun bilincinde olarak, genital estetik fiyatlarında sabit rakamlardan söz etmek doğru değildir diyebiliriz. Öncelikle doktorun hasta öyküsünü detaylıca dinlemesi gerekir. İşlemin komplikasyonuna göre vajinoplasti ve labioplasti fiyatları değişebilir. Genital estetik fiyatları 2024 hakkında fikir sahibi olmak için hemen kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Call Now Button