Gıdı Estetiği Ankara

Çeneden boynun alt tarafına doğru inen kısım “gıdı” olarak adlandırılmaktadır. Bu bölgedeki kusurlar, yüzün estetik görünümüne gölge düşürür. Hem kadınlarda hem de erkeklerde yüzdeki kusurları makyajla saklamak mümkün olsa da gıdıdaki kusurları saklamak mümkün değildir. Özellikle de kürsüde konuşma yapmak durumunda olan kişilerde bu durum çok rahatsızlık vericidir. Bu durum gıdı estetiğine olan ihtiyacı da artırmaktadır. Günümüzde gıdı bölgesinde oluşan lokalize yağlanmalar için, aşırı kilo alıp vermenin neden olduğu boyun sarkmaları için veya yaşla ortaya çıkan kırışıklıklar ya da boyun orta kısmında oluşan pilatizma bantları için gıdı aldırma ve gıdı estetikleri yapılmaktadır. Gıdı estetiği Ankara ve diğer estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Gıdı Estetiği Ankara Nedir?

Gıdı estetiği Ankara yaşlanma ve sarkmaların etkisini en bariz gösterdiği bölgelerden biri olan gıdı bölgesine yapılan estetik operasyonlardır. Yağlanmalar oluşabilir. Yaşlanmayla birlikte dokular esnekliğini kaybeder ve bunun sonucunda kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir. Platizma dediğimiz boyun derisinin hemen altındaki kasta ayrılmalar ve bu sebeple boynumuzda orta bölgesinde dikey platizma bantları oluşabilir. Aynı zamanda aşırı kilo veren kişilerde örneğin obezite cerrahisi sonrası erken yaşta olmalarına rağmen gıdı bölgesinde sarkma görülebilir. Gıdı estetiğinde amaç; bu bölgedeki fazla yağı gidermek ve sarkan deriyi yeniden sıkı olacak şekilde toparlama ve çene boyun geçişindeki doksan derecelik geçiş açısını yeniden oluşturmaktır. Günümüzde kadınlar kadar erkekler de gıdı estetiğine ihtiyaç duymaktadır. Gıdı estetiği;

  • Gıdı bölgesinde yağlanması olan kişilere
  • Aşırı kilo kaybı sonucunda gıdı bölgesinde sarkma oluşması
  • Yer çekiminin etkisiyle gıdının sarkması
  • Boyun bölgesindeki dokuların yıpranıp esnekliğini kaybetmesi
  • Sigaranın olumsuz yan etkileri sonucunda oluşan deformasyon
  • Genetik yatkınlık nedeniyle gıdının erken sarkması durumlarında yapılabilir.

[toc]

Gıdı Estetiği Ankara Ne Zaman Yapılır?

Gıdı sarkması genelde yaşlı bireylerde görülen bir sorun olduğu için operasyonun sadece yaşlılarda yapıldığı düşünülebilir. Fakat gıdı estetiği Ankara gençlerde de yapılabilen bir işlemdir. Özellikle boyun bölgesinde yağlanması olan genç ve orta yaşlı kişilere sıklıkla vaser liposuction ile gıdı aldırma yapılmaktadır. Bunun yanında bazı insanlarda genetik faktörler nedeniyle gıdının sarkık yapıda olduğu görülür; bu tür durumlarda da gıdı estetiği erken ve orta yaşlarda da yapılabilmektedir. Fakat kişide ciddi bir sağlık probleminin ya da cilt enfeksiyonlarının olmaması önemlidir. İşlem genel anestezi altında yapıldığı için operasyondan önce sağlık fonksiyonları kontrol edilir ve işleme karar verilir.

Gıdı Estetiğinde Hangi İşlemler Yapılır?

Gıdı estetiğinde ilk aklımıza gelen bu bölgedeki yağların alınması, derinin sıkılaştırılması ve çene altındaki doksan derecelik açının oluşturulmasıdır. Cilt elastikiyeti yerinde olan genç ve orta yaştaki hastalarda bunun için vaser liposuction yöntemi tek başına yeterlidir. Estetik cerrahide kullanılan modern yöntemlerden biri olan vaser liposuction ameliyatından sonra iyileşme süresi daha kısa olduğu için açık ameliyata göre daha avantajlıdır. Gıdıdaki yağlar spor veya diyet ile eritilemeyeceğinden estetik işlem şarttır.

Gıdı bölgesindeki sarkma ve yağlanma çok ilerlediyse boyun germe gibi ameliyatlar yapılır. Gıdıda görülen kusur aynı zamanda bu bölgedeki dokuların esnekliğini yitirmesi kalitesiz hâle gelmesinden kaynaklanıyorsa yağ alınması yetersiz olabilir. Bu durumda gıdının gerginleştirilmesi için boyun germe ameliyat teknikleri de kullanılabilir. Boyun germe konusunda daha fazla bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve “Boyun Germe Ankara” yazımızı okuyabilirsiniz.

Vaser Liposuction ile Gıdı Estetiği

Gıdı estetiğinde kullanılan modern estetik yöntemlerden biri de Vaser Liposuction’dur. Vaser Liposuction, lazer liposuction’dan farklı olarak ses enerjisi ile çalışan ve sadece yağ birikmesi olan bölgeye nüfuz eden bir liposuction tekniğidir. Uygulandığı tüm bölgeye etki etmediği için dokuya saygılı ve operasyondan sonraki iyileşme süreci çok daha kısadır. Milimetrik kesilerden yapılan, izsiz ve tamamen güvenilir bir uygulama olması nedeniyle günümüzde giderek daha fazla tercih edilmektedir. Vaser Liposuction ameliyatı, Op. Dr. Can Öztekin tarafından, hastane şartlarında genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Ortalama bir saat sürer ve aynı gün içerisinde hasta taburcu edilir. Daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Liposuction ile Gıdı Estetiği Fiyatları 2024

Ameliyatlı gıdı estetiği fiyatları ile ameliyatsız gıdı estetiği fiyatları değişkenlik gösterir. Çünkü her işlemin komplikasyon derecesi farklıdır. Bazı işlemlerde anesteziye bile gerek olmazken bazı estetik işlemlerde birkaç yöntemin birlikte kullanılması gerekebilir. Bu nedenle vaser liposuction ile gıdı estetiği ya da diğer boyun germe işlemlerinin fiyatları ön muayeneden sonra belli olacaktır. Ankara’da 2024 gıdı estetiği hakkındaki bilgiyi kliniğimizden alabilirsiniz.

Call Now Button