Yanak Estetiği Ankara

“Hollywood yanağı” olarak bilinen yanak estetiği Ankara, Hollywood yıldızları sayesinde tüm dünyada meşhur olmuş bir estetik operasyondur. Yanağın altın oran standartlarına uygun şekilde küçültülmesi, üst taraftaki üçgenin taban genişliğinin artırılması ve yüzün daha zarif görünmesi amacıyla yapılan işlem, yaşlı veya genç fark etmeksizin herkese yapılabilir. Özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilen yanak estetiği Ankara; sadece gençleşmek isteyenler tarafından değil, yüz şeklinden memnun olmayan kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Op. Dr. Can Öztekin’in kliniği, Ankara’da, yanak estetiği konusunda güvenebileceğiniz ve aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabileceğiniz bir adrestir. Kliniğimizden randevu almak isterseniz bizimle iletişime geçebilir; yanak estetiği hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yanak Estetiği Nedir?

Yukarıdaki amaca hizmet edecek şekilde dolgular, yüze – gıdıya vaser liposuction ve bişektomi dediğimiz basit cerrahi uygulama çoğu hastada bir arada uygulanır. Yanak estetiği, “bişektomi” olarak da bilinmektedir. Yanakta aşağı doğru yer değiştirmiş olan bişat yağ grubunun ağız içinden izsiz olarak cerrahi yöntemlerle alınmasıyla yapılan bir estetik operasyondur. Yüzün V şeklinde olması yani yanakların elmacık kemiğinden, çeneye doğru incelmesi ideal kabul edilen yüz şeklidir. Hollywood’daki birçok ünlünün bu yüz şekline kavuşabilmek için yaptırdığı yanak estetiği zamanla tüm dünyaya yayılarak en meşhur estetik işlemlerden biri hâline gelmiştir. Aşırı kilo verme sonucunda oluşan yanak sarkmaları için ise yüz germe yapmak gerekir. Aynı zamanda, yüz şeklinden memnun olmayanlar da yanak estetiği yaptırarak daha ince hatlara sahip olabilmektedir.

Yanak Estetiği Ankara (Bişektomi) Nasıl Yapılır?

Yanak estetiği Ankara sırasında amaç; kişinin yanak bölgesinden fazla ve aşağı yer değiştirmiş olan yağı almaktır. Lokal anestezi, derin sedasyon veya genel anestezi ile yapılabilen bir işlemdir. Hastanın sağlık durumu incelenerek uygun anestezi yöntemine karar verilir. Ameliyat, ağız içine yapılan ince bir kesi ile başlar. Bu kesiden yanağa ulaşılır ve fazla yağlar alınır. Çıkarılması gereken dokular varsa çıkarılır ve dikiş atılarak kesi kapatılır. Ameliyatın ağız içinden yapılması ameliyat sonrası bakım rutininin de daha özenli olması gerektiği anlamına gelir. Çünkü ağız içindeki dokular daha kolay enfeksiyon kapabilir ve istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir.

Yanak Estetiği Ankara Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanak estetiğinden sonra mutlaka doktorun tavsiye ettiği işlemleri eksiksiz yapmanız gerekir. Ağız bölgesi çok daha kolay enfeksiyon kapılan bir bölgedir. Bu nedenle antibiyotik tedavisinin ve gargara ile ağız bakımı ihmal edilmemelidir.

  • Ameliyattan sonra, aynı gün içerisinde hasta taburcu edilir ve kişi hemen günlük rutinine dönebilir.
  • Kesi ağız içinde olduğu için aşırı sert, sıcak ya da soğuk yiyeceklerin tüketilmemesi tavsiye edilir.
  • Dikişler kendiliğinden düşer ve yaklaşık 1 hafta içerisinde yara tamamen iyileşir. Bu süre kişiden kişiye değişebilir ve bazı hastalarda 10 günü bulabilir.

Ameliyatsız Yanak Estetiği Yapılabilir mi?

Yanak estetiği, cerrahi işlemle yapılabileceği gibi ameliyatsız olarak da yapılabilir. Yüzün orantısızlığa neden olacak derecede ince olması durumunda dolgunlaştırma işlemi tercih edilmektedir. Yüz hatlarının belirginleştirilmesi ve yüzde üçgen bir görünümün oluşturulması için dolgu yöntemi kullanılabilir. Dolgu işlemi, hyaluronik asit ile yapılır. Hyaluronik asit, kısa sürede uygulandığı bölgede etkisini göstererek yanağın daha orantılı ve biçimli görünmesini sağlar. İleri hacim kaybının yaşandığı durumlarda yüze yağ enjeksiyonu da yapılabilir. Eğer yanak inceltme hedefleniyorsa bu durumda bişektomi operasyonu tercih edilmektedir.

Ankara Yanak Estetiği Fiyatları 2024

Yanak estetiği, Ankara’daki birçok klinikte, hastanın ihtiyaçlarına göre farklı fiyatlarda yapılan bir işlemdir. Yanak estetiğinde, hastanın yanak bölgesindeki yağ miktarı ve yapılacak işlemin boyutları önemlidir. Bu nedenle yanak estetiği fiyatları her hastada değişkenlik gösterecektir.  Yanak estetiği konusunda deneyimi ve estetik cerrahi alanındaki uzmanlığı ile Op. Dr. Can Öztekin’den randevu almak ve 2024 Ankara yanak estetiği fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Call Now Button