Meme Büyütme Ankara

Göğüsler, tarihten bugüne, önemli güzellik ölçütlerinden biri olmuştur. Vücudun orantısı üzerinde büyük etkisi olduğu gibi kişinin kıyafet seçimlerini ve özgüvenini de etkiler. Kişinin boyuyla, omuz genişliğiyle ve kalçası ile uyumsuz, aşırı küçük göğüsler, kadının kendini beğenmemesine ve toplum içinde rahat edememesine neden olabilir. Günümüzde, gelişen estetik uygulamalar sayesinde augmentasyon mammoplasti yani meme büyütme Ankara ameliyatı ile bu sorunların kolayca üstesinden gelmek mümkündür. Ömür boyu kalıcı olan silikon meme protezleri ile göğüsler ideal boyutlara ulaşmakta; hatta kişinin isteği doğrultusunda daha diri ve dolgun hâle getirilebilmektedir. Göğüslerinden memnun olmayan birçok kadın meme estetiği operasyonları hakkında bilgiler araştırmakta ve meme büyütme Ankara için uzman tavsiyeleri aramaktadır. Eğer siz de Ankara göğüs (meme) büyütme ameliyatında uzman bir doktor arıyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ankara Kimler için Uygundur?

Göğüslerinin büyüklüğünden memnun olmayan, 18 yaşını doldurmuş ve ciddi sağlık problemlerine rastlanmayan her kadın meme büyütme ameliyatı yaptırabilmektedir. Göğüslerinin normalden küçük olduğunu düşünen, daha büyük ve dikkat çekici göğüsler isteyen kadınlar eğer o anda gebelik ya da emzirme söz konusu değilse gögüs büyütme Ankara ameliyatı yaptırabilirler. Meme büyütme ameliyatı, sonraki dönemdeki hamilelik ve emzirmelere engel değildir. Emzirme dönemindeki hastalar ise, emzirme dönemi bittikten üç ay sonra meme estetiği yaptırabilirler.

  • Kalıtsal yapısı nedeniyle göğüsleri normalden küçük olan kadınlar meme büyütme ameliyatı yaptırabilirler. Eğer hormonal bir bozukluk tespit edilmemişse göğsün küçük olması tamamen genetik nedenlerden kaynaklanır, yapısal bir durumdur ve meme büyütme estetik operasyonuyla göğüsler büyütülebilir.
  • Emzirmeden sonra oluşan hacim kayıplarında ve memenin içinin boşalması durumlarında göğüs büyütme ameliyatı güzel bir çözümdür; böylece hamilelik öncesindeki dirilik ve dolgunluk meme estetiği ile tekrar oluşturulur.
  • Kadınlarda iki meme arasında asimetrik duruş ve farklı büyüklüğün olması normal karşılanan bir durumdur. Fakat bazı kadınlarda bu asimetri fazla belirgindir. Bu durumda tek göğüse meme büyütme  ameliyatı yapılabilir. Ya da her iki göğse farklı boyutlarda silikon protez yapılarak iki göğsün de büyütülüp, simetrik hâle gelmesi sağlanabilir.
  • “Tübüler Meme Deformitesi” özel bir meme gelişim anomalisidir. Daha çok meme dokusunun alt yarısının gelişemediği bir sorundur ve göğüs büyütme operasyonu ile düzeltilebilir. (Tubuler meme; tüberoz meme, keçi memesi ve tüp şeklinde meme aynı sorunu tarif için kullanılmaktadır.)
  • Meme protezi emzirmeye engel değildir. Bu nedenle sonraki gebeliklerde meme protezinden kaynaklı olumsuz bir durum yaşanmayacaktır. 18 yaşından itibaren güvenle yapılır.

Meme Protezi Nasıl Seçilir?

Estetik operasyonlarda hedef; ideal oranlara en yakın ve en doğal görünen sonuçları almaktır. Göğüs büyütme ameliyatı için de aynı durum geçerlidir. Silikon meme protezleri, hastaların istediği büyüklüğe uygun olacak şekilde farklı boyut ve şekillerde üretilir. Yuvarlak silikon meme protezlerinin taban genişliği, yüksekliği ve -projeksiyon dediğimiz- dikliği farklıdır. Halk arasında damla silikon da denilen anatomik silikonlarda ise ayrıca hacim ve şekil kombinasyonu alternatifleri de mevcuttur.

Meme büyütme ameliyatında konulacak silikon meme protezinin boyutunu seçerken, kişinin omuz genişliği ve boyunun uzunluğu dikkate alınır. Uzun boylu ve geniş omuzlu bir kadının diğer kadınlara göre biraz daha iri göğüslere sahip olması normaldir. Aynı zamanda göğüs kafesi çok dar yada geniş olan bir kadının da silikon seçimi de farklılık gösterecektir. Bu konuda anatomik silikon protezler (damla silikon) çok yardımcıdır ve estetik başarıyı artıracaktır. Bu nedenle meme protezi seçilirken mutlaka doktorun tavsiyesi dikkate alınmalıdır. Estetik cerrahlar, hastalarına ideal güzellik standartları doğrultusunda tavsiyelerde bulunurlar. Buna rağmen bazı kadınlar normalden daha büyük göğüslerle kendini daha güzel hissedebilirler. Böyle bir durumda hasta ve doktor ortak bir karar verir ve kişiye en uygun meme protezini seçer.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Estetik operasyonlar sırasında kullanılan modern teknikler sayesinde hem ameliyat hem de iyileşme süreci çok daha kısa olmaktadır. Meme büyütme ameliyatlarında silikon protez, eğer göğüs altından konuluyorsa 4 – 5 cm’lik bir kesiden göğse yerleştirilir. Meme başından (periareolar) yapılan meme büyütme ameliyatları veya koltuk altından yapılan meme büyütme ameliyatları; iz açısından oldukça lehinize olacaktır.

Silikon protez olarak bahsettiğimiz maddenin kökeni doğada bulunan kum olan “dimetil siloksan”dır. Silikon biyoimplantların, yarı katı ya da katı formda üretilen birçok çeşidi bulunmaktadır. Kalitesi ve çeşitleri değişen bu materyaller, estetik operasyonlarda güvenle kullanılan ve alerjik reaksiyona neden olmayan materyallerdir.

Meme Büyütme Ameliyatı Emzirmeye Engel Mi?

Göğüs büyütme ameliyatı ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de ameliyattan sonraki emzirme sürecidir. Halk arasında meme büyütme ameliyatının emzirmeyi olumsuz etkilediğine ve süt kanallarını tıkadığına yönelik yanlış bir görüş vardır. Bu söylenti nedeniyle birçok kadın göğüs büyütmekten çekinmekte veya operasyonu ertelemektedir. Oysa göğüs büyütmenin emzirme üzerinde hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Emzirmeye engel değildir.

Meme Büyütme Ameliyatı Süreci

  • Meme büyütme ameliyatı, genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bu nedenle hasta ameliyat sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.
  • Genel anestezi altında yapılan tüm ameliyatlar gibi göğüs büyütme ameliyatından sonra da hastanın bol bol yürütülmesi ve anestezinin etkilerini üzerinden atması gerekir.
  • Protezler ömürlüktür. Bu nedenle estetik işlem doğru uygulandığı sürece ne gebelik döneminde ne de sonrasında alınacak özel önlemi yoktur. Kapsül kontraktürü geliştiği veya fiziksel yaralanma olduğunda değiştirilmesi gerekir.
  • Meme büyütme ameliyatı nereden konulduğuna göre 1 – 2,5 saat kadar sürer. Gerektiğinde derin sedasyon ile de yapılabilir. Her koşulda hasta ameliyattan hemen sonra, ertesi gün günlük hayatına dönebilir.
  • Genel anestezi alan bir hastanın bir gecelik hastane yatışı tavsiyemiz olmakla birlikte isteyen hasta birkaç saat gözlem altında tutulduktan sonra eve gönderilebilir. Ameliyattan  sonra ise bir süre, belirli aralıklarla doktor kontrollerinizi yaptırmanız gerekir.

Ankara Meme Büyütme Fiyatları 2024

Meme büyütme ameliyatları her ilde, farklı fiyatlarla yapılan bir işlemdir. Özellikle hastaya kullanılan protezin markası, protezin cinsi yani damla (anatomik) ya da yuvarlak olması, silikon protezin nereden konulacağı gibi konular meme büyütme fiyatları üzerinde etkilidir. Meme büyütme operasyonundan kalıcı ve etkin sonuçlar alabilmek için doktorunuzun uzmanlığını ve deneyimini de buna göre seçmeniz önemlidir. Ankara’da, estetik cerrahi üzerine uzmanlaşmış Op. Dr. Can Öztekin, göğüs büyütme fiyat ve diğer meme estetik operasyonlarını sıklıkla yapmaktadır. Eğer siz de Ankara’da, deneyimli bir doktora meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorsanız; Ankara meme büyütme fiyatları 2024 konusu hakkında daha fazla bilgi ve randevu almak istiyorsanız 0312 436 44 41 telefonundan kliniğimizi arayabilirsiniz.

Call Now Button