Brezilya Poposu Ankara

Günümüzün güzellik algısını şekillendiren faktörlerden biri de sıkı bir vücut yapısıdır. Kalkık, dolgun kalçalar kadınsılığı ve çekiciliği simgeleyen önemli unsurlardan biri kabul edilmektedir. Bu nedenle birçok kadın spor ya da estetik yöntemlerle kalça bölgesini daha çekici ve bombeli hâle getirmeye çalışmaktadır. “Brezilya poposu estetiği” dediğimiz popo estetiği yöntemleriyle kalça tıpkı istendiği gibi daha yuvarlak ve kalkık hâle getirilebilmektedir. Yağ enjeksiyonu, en çok tercih ettiğimiz yöntemdir. Popo protezi ya da iple asma teknikleri de bu estetik kapsamında değerlendirilen yöntemlerdir. Giderek daha da popülerleşen ve kadınların hayalindeki görünüme kavuşmasını sağlayan brezilya poposu estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Op. Dr. Can Öztekin’den randevu almak için ise Ankara’daki kliniğimizi arayabilirsiniz.

Brezilya Poposu Estetiği Ankara Nedir?

Kalçalar, yüzyıllardan beri doğurganlığı ve kadınlığı sembolize etmiştir. Bu nedenle daha çekici ve estetik görünüme sahip olmak isteyen kadınların çoğu daha dolgun, yuvarlak, bombesi artmış ve belirgin kalçaları tercih etmektedir. Pürüzsüz görünen, çatlak ve selülitlerden arınmış kalçalar vücudun estetik bütünlüğü için önemlidir. Brezilya poposu estetiği; ideal kiloda olmasına rağmen kalçaları düz olan, kalçalarını belirgin hâle getirmek isteyen ya da küçük kalçalardan şikâyetçi olan kadınlar tarafından sıkça tercih edilen estetik işlemlerden biridir.

Brezilya Poposu Estetiği Kimlere Yapılır?

Kalçalarının düz ya da düşük görünümünden yakınan, daha yuvarlak ve belirgin hatlara sahip olmak isteyen herkes brezilya poposu estetiği yaptırabilir. Aynı zamanda bölgesel yağlanmaya çözüm arayan ve omuz-bel-kalça ölçüsünde estetik standartları yakalamak isteyen kadınlar da popo estetiğini tercih edebilirler. Estetik işlemlerin çoğunda olduğu gibi popo estetiğinde de hastanın gelişme çağını tamamlamış olması tercih edilir. Bu nedenle 18 yaşını doldurmuş, ciddi bir sağlık sorunu olmayan kişilere popo estetiği yapılabilmektedir.

Brezilya Poposu Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya poposu; hatların yuvarlak ve belirgin olduğu, hafif yukarı kalkık ve dolgun görünen bir popo şeklidir. Bu görünümün elde edilmesi için yapılan farklı estetik operasyon teknikleri bulunmaktadır. Seçilen yöntem, deformasyonun türüne göre değişmektedir.

Popo Protezi: Popo protezi, brezilya poposu estetiğindeki yöntemlerden biridir. Eğer popo bölgesinde doku kaybı çok fazlaysa veya kişiden alınabilecek yağ miktarı popo şekillendirme için yetersiz ise silikon protezlerin kullanımı tercih edilebilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme: Vücudunda yeterli miktarda yağı olan, aynı zamanda karın ya da basen bölgesinde incelme isteyen hastalarımızda sıkça kullandığımız yöntemlerden biri de yağ enjeksiyonudur. Vaser liposuction sayesinde vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ hücrelerine hiçbir zarar gelmez, elimizde istediğimiz kadar yağ transferine hazır canlı hücreler vardır. Bu nedenle çıkarılan yağ, yeniden vücudun farklı bölgelerine enjekte edilebilir. Klasik liposuction uygulamalarına göre iyileşme süresi çok daha kısa olan bu işlem sayesinde hasta hem hayalindeki kalçalara kavuşabilir hem de fazlalıklarından kurtulabilir.

Gerdirme Yöntemi: Kalça büyüklüğü ve dolgunluğundan memnun olan fakat kalçalarının daha kalkık görünmesini isteyen hastalarımızda uygulanabilen bir yöntemdir. Bu işlemde kalçadaki deforme olmuş dokular gerdirilir.

Popo estetiklerinde, yağ enjeksiyonu yani yağ transferi ile popo büyütme yöntemi dışındaki diğer yöntemlerde küçük ameliyat izleri kalabilir. Tedavinizin planlandığı süreçte, doktorunuz bu izlerin en az görüneceği bölgeleri tercih edebilir. İzler belli olsa bile fazla endişe etmeye gerek yoktur. Çünkü bu izler genellikle zamanla kendiliğinden silikleşir ve belirgin görünümünü kaybeder. Popoya yağ transferinde ise; gerek vaser liposuction gerekse popoya yağ transferi milimetrik deliklerden yapılmaktadır. Bu nedenle izsiz bir yöntem olarak adlandırılabilir.

Ankara Brezilya Poposu Estetiği Yapan Klinikler

Brezilya poposu estetiği Ankara, günümüzde giderek daha fazla yaptırılan bir estetik işlemdir. Bu nedenle Ankara’daki birçok klinikte de yapılmaktadır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken deneyimli bir cerrahla tedavi sürecini tamamlamak ve operasyonlardan sonra doktorunuzun tavsiyelerini eksiksiz yerine getirmektir. Genel anestezi altında yapılır. Kullanılan yöntem ve ameliyat tekniği, brezilya poposu ameliyatlarının fiyatlarında da belirleyici olacaktır. Bu nedenle popo ameliyatlarının fiyatları hastalarımızın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Op. Dr. Can Öztekin tarafından, vücuda yapılan diğer estetik operasyonlar hakkında bilgi almak için “Vücut Estetiği” kategorimizdeki yazıları inceleyebilir; kliniğimizi arayarak brezilya poposu estetiği fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Call Now Button