Göz Kapağı Estetiği Ankara (Blefaroplasti)

Göz ve göz çevresi, yüzde en çok dikkat çeken bölgedir. Bu nedenle bu bölgedeki kusurlar diğer kusurlara göre daha fazla göze çarpar. Özellikle üst ve alt göz kapağında meydana gelen sorunlar, bakışları doğrudan etkiler. Kişi kendini dinlenmiş ve enerjik hissetse bile yorgun görünebilir. Göz çevresindeki kusurlar, genetik faktörler ya da yaşam tarzı nedeniyle bazı kişilerde daha belirgindir ve daha erken ortaya çıkar. Göz kapağı estetiği Ankara yani blefaroplasti ameliyatı, yaşlanmanın olumsuz etkilerini yüzden silerek kişinin genç ve canlı bakışlara sahip olmasını; dinlenmiş görünmesini sağlar. Yazımızın devamında üst ve alt göz kapaklarında uygulanan estetik işlemlerden bahsedeceğiz. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve göz kapağı estetiğinde Ankara’nın uzman doktorlarından olan Op. Dr. Can Öztekin’e muayene olmak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Ankara Nedir?

Blefaroplasti ameliyatı olarak bilinen göz kapağı estetiği; alt ve üst göz kapaklara ayrı ayrı veya bir arada uygulanabilen ve kişinin daha dinç, dinlenmiş görünmesine yardımcı olan estetik işlemdir. Üst göz kapağının düşük olması, alt göz kapağındaki torbaların belirgin olması ve göz altında şişlik yaratması gibi durumlarda göz kapağı estetiği yapılabilir. Genellikle estetik kaygılarla yapılan operasyonlardır. Fakat göz kapağındaki problemlerin ilerlediği ve kişinin görüş alanını daralttığı durumlarda sağlık amacıyla da blefaroplasti yapılabilmektedir. Göz kapağı estetiğinde kullanılan cerrahi yöntemlerle beraber, dolgu ve botulinum toksin uygulamalarıyla da göz çevresi gençleştirilebilmektedir. Göz kapağı estetiği, göz çevresi estetiği olarak da bilinmektedir.

[toc]

Kimler Göz Kapağı Estetiği Ankara Olabilir?

Göz kapağı estetiğine olan ihtiyaç genellikle 40’lı yaşlardan itibaren başlar. Fakat genetik yatkınlık nedeniyle göz kapağı düşük olan genç hastalarımız, daha erken yaşlarda göz kapağı estetiği yaptırabilmektedir. Göz kapağı estetiği hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilen bir işlemdir. Blefaroplasti ameliyatı yapılabilmesi için ciddi göz hastalıklarının söz konusu olmaması gerekir. Aşırı göz kuruluğu, göz tansiyonu ya da retina ile ilgili ciddi sorunları olan hastalarda göz kapağı estetiği yapılması tavsiye edilmez.

  • Üst göz kapağında fazlalık ve sarkma; alt göz kapağında ise torbalanma olan kişiler
  • Göz kapağı gözün üzerine düştüğü için önden ya da yandan görüş açısı kısıtlanan kişiler
  • Göz kapağı çizgisi sarkma nedeniyle yok olan kişiler
  • Göz altı torbaları nedeniyle yaşlı ve yorgun görünen kişiler
  • Göz kapağındaki rahatsız histen kurtulmak için sürekli kaşını kaldırmak zorunda hisseden kişiler göz kapağı estetiği yaptırabilirler.

Alt ve Üst Göz Kapağı Estetiği Ankara

Göz çevresinde tam bir gençleşme ve yenilenme isteniyorsa alt ve üst göz kapaklarına ayrı ayrı veya birlikte operasyon yapılabilir.

Üst göz kapaklarında genellikle;

  • Fazla deri, yığıntı ve sarkma
  • Gözün iç kısmındaki yağ fıtıklaşması sonucu oluşan kabarıklıklar
  • Kırışıklıklar gibi sorunların giderilmesi için ameliyat yapılır.

Alt göz kapaklarında ise;

  • Yağ fıtıklaşmaların yol açtığı göz altı torbaları
  • Uzamış olan göz yanak mesafesinin kısalması ve geçişin yumuşayıp yuvarlaklaşması için yapılır.

Göz Kapağı Estetiği Ankara Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı ameliyatlarında göz kapağı çukurunda bulunan doğal çizgiden, ameliyat izi belli olmayacak şekilde kesiler yapılır. Bu kesiden hem kabarıklığa neden olan yağ fıtıklaşmalarına müdahale edilir. Fıtıklaşan kısımları alınır, orbital septum tekrar fıtıklaşmayı önleyecek şekilde onarılır ve sıkılaştırılır. Hem de sarkan deri çıkarılıp bölge yeniden yapılandırılır.

Alt göz kapağı ameliyatlarında sorun sadece torbalanma ise yani deri fazlalığı yoksa transkonjonktival adı verilen kapağın içinden kesi yapılarak fıtıklaşan yağlara müdahale edilir. Büyük çoğunluğunda ise deri fazlalığı da olduğu için; kirpiklerin hemen altından yapılan, izi gözükmeyen, subsilier adı verilen kesi sayesinde deri fazlalığı alınır, torbalanmayı oluşturan yağ fıtıklaşmalarına müdahale edilir ve göz yanak arasındaki mesafe kısaltılıp geçişleri yumuşatılıp yuvarlaklaştırılır.

Üst ve alt göz kapağı estetiği, hastanın özel durumuna göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Sadece üst göz kapağı estetiğinde (üst blefaroplasti) hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilir. Alt ve üst göz kapağı estetiğini aynı anda yaptığımız hastalar veya genel anestezi almış olan hastalar ertesi gün taburcu edilir.  2 gün sonra dikkatlice duş alınabilir. Kalıcı ve kolay cerrahi işlemler arasında sayılan üst göz kapağı ameliyatlarından sonra tam iyileşme yaklaşık 2 hafta sonra olur. Bu süre alt blefaroplasti ameliyatında daha uzundur ve bir aydır. Bu sırada hasta günlük rutinlerine devam edebilir ve kendi işlerini görebilir. Onuncu günden itibaren makyaj yapılabilir.

Ankara Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

Günümüzde estetik işlemler ülkemizin neredeyse her ilinde, uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Göz kapağı estetiği de Ankara’da farklı kliniklerde ve hastanelerde yapılan bir işlemdir. Bu nedenle göz kapağı estetiği olmak isteyen hastalar, operasyon için birçok farklı fiyat duyabilirler. Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi göz kapağı estetiğinde de fiyatlar üzerinde asıl belirleyici olan kişinin ihtiyaçlarıdır. Estetiğin üst kapağa mı yoksa alt kapağa mı yapılacağı, ne ölçüde gerdirme yapılacağı ve işlemin diğer detayları göz kapağı estetiği fiyatlarını etkiler. Bazı durumlarda bu işlemler, göz altı morluklarını yok eden dolgu ve lazer uygulamaları ile desteklenebilir. Bu nedenle göz altı kapağı estetiği fiyatları da kişiden kişiye değişmektedir. Sizde 2024 Ankara göz kapağı estetiğinin fiyatlarını öğrenmek ve konu hakkında Op. Dr. Can Öztekin’den detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Call Now Button