Vajinoplasti Ankara

Vajinoplasti Ankara yani vajina daraltma ameliyatı, zamanla vajinada meydana gelen bollaşmanın giderilmesi ve cinsel ilişkiden alınan hazzın artırılması amacıyla yapılan genital estetik işlemlerden biridir. İlerleyen yaş ve normal doğum sırasında kadın cinsel organının gerilmesi sonucunda vajinadaki kaslar sıkılığını kaybeder. Normal doğum sırasında doğumu rahatlatmak için yapılan kesilerin de (epizyotomi) bazen olumsuz etkileri olur. Bunun sonucunda vajina genişler ve cinsel ilişkide sorunlar ortaya çıkabilir. Bu problem ilerleyen yaşla birlikte idrar, gaz ya da gayta kaçırma, rahim sarkması gibi ciddi sorunlara yol açabilir. Vajinoplasti sayesinde vajinanın daha fazla genişlemesi engellenir ve mevcut deformasyon düzeltilerek vajina daha sıkı hâle getirilir. Yazımızın devamında vajinoplasti kimlere yapılabilir ve nasıl yapılır gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Op. Dr. Can Öztekin’den randevu almak için ise Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve vajinoplasti hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir?

Vajinoplasti; doğum ve ilerleyen yaşla birlikte vajinada meydana gelen deformasyonun giderilmesi için yapılan bir işlemdir. Genital estetik işlemler arasına giren vajinoplasti, günümüzde en sık uygulanan estetik işlemlerden biridir. Özellikle birden fazla doğum yapmış kadınlarda veya iri bebek doğurmuş kadınlarda vajina daha fazla gerilir. Bunun sonucunda da vajinoplastiye olan ihtiyaç artabilir.

Vajina Daraltma Kimlere Yapılır?

Vajinoplastiye ihtiyaç duyan hastalarımız genellikle orta yaş ve orta yaş üzeri hastalarımız olmaktadır. Doğum sayısı arttıkça ve yaş ilerledikçe vajinadaki kaslar da yıpranır. Bunun sonucunda vajinada genişleme de artar. Özellikle orta yaş grubu hastalarımızda zamanında vajinoplasti yapılması sorunun büyümesini engellemektedir. Çünkü vajinadaki genişleme zamanla cinsel ilişkideki problemleri daha da derinleştirebilir ya da kadında idrar kaçırma gibi istenmeyen durumlara neden olabilir. Vajinoplasti;

 • Cinsel yaşamdaki isteksizliği gidermek
 • Cinsel ilişki sırasında vajina genişlemesinden kaynaklanan sorunları gidermek
 • İleri yaşlarda ortaya çıkabilecek daha şiddetli sarkmaları engellemek
 • Kadının kendine güvenini artırmak amacıyla yapılan bir genital estetik işlemdir. Genital bölgedeki diğer kusurları gidermek için yapılan diğer genital estetik işlemler için “Genital Estetik” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vajinoplasti Ankara Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti ameliyatı tam teşekküllü bir hastane ortamında, genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Operasyondan önce hastanın anesteziye uygunluğunu anlamak için gerekli tetkikler yapılır. Ameliyat sırasında bölgede sarkmaya neden olan hasarlı doku çıkarılır ve vajina kasları yeniden sıkılaştırılır.

 • Vajinoplasti ameliyatı yaklaşık 1 saat sürer.
 • Hastanede yatışa gerek yoktur. Hasta aynı gün evine dönebilir.
 • Vajinoplasti sırasında diğer genital estetik işlemler de yapılabilir.
 • Ameliyattan sonra bir süre cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır. Doktorun tavsiyesine göre bu süre 2 – 6 hafta arasında olabilir.
 • Ameliyattan sonra cinsel ilişkiden alınan zevk belirgin şekilde artar. Vajinanın penisi tam anlamıyla kavraması ve her iki tarafın da cinsellikten zevk alması sağlanır. Bu durum kadının özgüvenini yükseltirken cinsel yaşamı da daha kaliteli hâle getirir.

Vajinoplasti Ameliyatından Sonra;

 • 1 – 2 gün sonra duş alınabilir.
 • Birkaç gün hafif lekelenmeler olabilir. Bu nedenle ped kullanılması tavsiye edilir.
 • Hasta ertesi gün günlük yaşantısına dönebilir.
 • Her ameliyatta olduğu gibi enfeksiyon riski bulunur. Bu nedenle kişisel hijyene her zamankinden fazla özen gösterilmesi gerekebilir.

Ankara Vajinoplasti Fiyatları 2024

Vajinoplasti Ankara, özellikle doğumdan sonra birçok kadının ihtiyaç duyduğu bir estetik işlemdir. Birçok kadın cerrahi işlemden korktuğu için vajinoplastiden çekinmekte ve cinsel hayatta sorunlar devam etmektedir. Tedavi edilmediği sürece vajinadaki genişleme düzeltilemez. Bu nedenle vajinoplasti hem cinsel sağlık için hem de kadının kendini iyi hissetmesi için önemli bir estetik işlemdir. Vajinoplasti ameliyatlarında fiyat belirlenirken işlemin komplikasyon derecesi dikkate alınır. Vajinoplasti sırasında ek bir estetik işlem uygulanıp uygulanmayacağı da vajinoplasti fiyatlarını etkilemektedir. 2024 vajinoplasti fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Call Now Button