Göz Çevresi Estetiği Ankara

Göz çevresi, yüzümüze bakıldığında en çok dikkat çeken yerdir. Bu nedenle, bu bölgedeki kusurlar, diğerlerine göre daha çabuk dikkat çeker. Aynı zamanda göz çevresinde oluşan sarkıklık, kırışıklıklar ve torbalanmalar kişinin daha yaşlı ve yorgun görünmesinde doğrudan etkilidir. Yaşlanmanın olumsuz etkilerini durdurmak ve daha genç bir görünüme kavuşmak için göz çevresine estetik operasyonlar yapılabilir. Günümüzde hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilen bu operasyonlar sayesinde bakışlar daha canlı ve dinamik; cilt daha genç görünür. Yazımızın devamında, en çok tercih edilen göz çevresi estetiği Ankara olan üst göz kapağı estetiği (üst blefaroplasti), alt göz kapağı estetiği (alt blefaroplasti) ve göz çevresine yapılan diğer estetik işlemler hakkında bilgiyi bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Ankara’daki kliniğimizi arayarak Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Göz Çevresi Estetiği Ankara Nedir?

Göz çevresi estetiği; göz ve gözün çevresini oluşturan bölgedeki kırışıklık, şişlik, ödem ve renk farklılıklarını gidermek amacıyla yapılan işlemlerdir. Göz, iletişim sırasında dikkatin toplandığı bölge olduğu için yüzümüzde en çok göze çarpan bölgedir. Yani gözlerimiz karşı tarafa bizim hakkımızda çok şey söyler. Dolayısıyla ilk izlenimimiz üzerinde de etkilidir. Göz çevresindeki kırışıklıklar ve torbalar, daha yaşlı ve yorgun görünmenize neden olabilir. Göz çevresi estetiği, bu kusurların giderilmesine ve kişinin olduğundan daha genç görünmesine yardımcı olur. Zamanla düşen üst göz kapağına ve alt göz kapağına yapılan müdahaleler günümüzde en sık tercih edilen göz çevresi estetik işlemlerindendir. Bununla birlikte estetik alanındaki gelişmeler sayesinde göz çevresindeki sorunlara kolay ve hızlı çözüm bulunabilmektedir. Göz altı ışık dolgusu denilen dolgu yöntemi bu yeni nesil estetik uygulamaları arasındadır.

[toc]

Üst Göz Kapağı Estetiği Ankara Ameliyatı

En sık rastladığımız göz çevresi kusurlarından biri de göz kapağının gözün üzerine düşmesi ve estetik çizgilerini kaybetmesidir. Bu sorun, estetik kaygılara yol açtığı gibi görüş açısının daralmasına da neden olmaktadır. Genellikle ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan bir problemdir. Fakat bazı kişilerin göz kapağı yapısı üst göz kapağı ile ilgili kusurların oluşumuna daha yatkındır.

  • Üst kapakta fazlalık ve gözün iç kısmında kabarıklık
  • Kaş altında bulunan cilt tabakası göz kapağı çizgisini kapatıyorsa
  • Üst göz kapağı sarkması üst ve yan görme alanını kısıtlıyorsa
  • Üst göz kapağındaki kusur kişiyi yaşlı ve yorgun hissettiriyorsa
  • Göz kapağının verdiği rahatsızlık hissi nedeniyle kişi sürekli kaşlarını kaldırmak zorunda kalıyorsa üst göz kapağı ameliyatı yaptırabilir.

Üst blefaroplasti ameliyatı dediğimiz üst göz kapağına yapılan estetik operasyonlar cerrahi işlemle yapılır. Sarkan fazlalık deri alınır, fıtıklaşan yağlar alınır ve orbital septum tekrar fıtıklaşma olmaması için sıkılaştırılır. Böylece üst göz kapağı yeniden şekillendirilmiş ve yapılandırılmış olur.

Alt Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Alt göz kapağında oluşan torbalı görünümün giderilmesi için yapılan ameliyatlardır. Göz altı torbaları, bazı kişilerde daha belirgindir. Bazı kişilerde ise yaşlanma ve  yaşam tarzının etkisiyle daha belirgin hâle gelir. Bu kusurlar, yorgun bir görünüme neden olur ve kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Kadınlar bu torbaları kozmetik ürünlerle kapatmaya çalışsa da torbalar zamanla daha belirgin olabilir ve kişinin özgüvenini olumsuz etkileyebilir, kendisini yaşlı hissetmesine neden olabilir. Torbalanmanın yanında, uzamış olan göz yanak mesafesinin kısaltılması ve geçişin yumuşatılıp yuvarlanması da alt blefaroplasti ameliyatının amaçları arasındadır. Alt göz kapağı ameliyatlarında sorun sadece torbalanma ise yani deri fazlalığı yoksa transkonjonktival adı verilen işlemle kapağın içinden kesi yapılarak fıtıklaşan yağlara müdahale edilir. Bunun yanında hastaların birçoğunda deri fazlalığı da vardır. Bu durumda kirpiklerin hemen altından yapılan, izi gözükmeyen, subsilier adı verilen kesi sayesinde deri fazlalığı alınır; torbalanmayı oluşturan yağ fıtıklaşmalarına müdahale edilir ve göz yanak arasındaki mesafe kısaltılıp geçişleri yumuşatılıp yuvarlaklaştırılır.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz çevresindeki kırışıkların ve kusurların giderilmesinde botulinum toksin enjeksiyonları ve lazer uygulamaları sıklıkla kullanılır. Alt göz kapağında sıklıkla kullanılan bir diğer ameliyatsız yöntem de göz altı ışık dolgusudur. Sadece orta yaşlı kişilerin değil, gençlerin de sıkça tercih ettiği göz altı ışık dolgusu, göz yaşı oluğu dediğimiz bölgede görülen renk değişimleri, morlukları ve göz altı torbalarının gizlenmesi amacıyla kullanılır. Kısa sürede etkin sonuçlar alınan bir uygulamadır. Gerekli durumlarda göz çevresindeki kusurları gidermek amacıyla yapılan diğer estetik işlemlerle birlikte uygulanır.

Ankara Göz Çevresi Estetiği Fiyatları 2024

Göz çevresine yapılan estetik işlemler, başta kadınlar olmak üzere, hem genç hem de orta yaşlı kadın erkek tüm bireylerin en çok tercih ettiği uygulamaların başında gelmektedir. Yüzde en çok yıpranan bölgelerden biri olduğu için erkenden yaşlanma belirtilerini gösteren göz çevresi, kişinin görünüşünü ve etrafa yaydığı enerjiyi etkiler. Göz çevresi estetiği Ankara doğru teknikle, uzman bir estetik cerrah tarafından yapıldığında kişinin çok daha genç görünmesine yardımcı olan uygulamalardır. Ankara’da göz çevresi estetiği Ankara olmak için Op. Dr. Can Öztekin ile iletişime geçebilir ve kliniğimizi arayarak konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Call Now Button