Kaş Kaldırma Ankara

Kaş şekli ve kaş yapısı; bir kişinin yaşı, duyguları ve düşündükleri hakkında çok fazla bilgi verir. Sadece göz ve kaş yapısına bakılarak bir kişinin yaşına dair tahminlerde bulunabiliriz. Bu nedenle göz ve kaş bölgesine yapılan estetik operasyonlara olan talep de fazladır. Kaş kaldırma ameliyatı, her yaştan insan tarafından talep edilen, en etkili sonuçların alındığı estetik işlemlerden biridir. Daha gergin ve estetik bir yüze sahip olmak için yapılabileceği gibi yaşlanmanın etkilerini yüzden silmek için de yapılabilir. Kişinin ihtiyaçlarına göre ameliyatlı ya da ameliyatsız kaş kaldırma Ankara yöntemleri kullanılabilir. Gelişen teknoloji sayesinde estetik operasyonlar, artık ameliyatsız tekniklerle de yapılabilmektedir. Yazımızın devamında kaş kaldırma Ankara estetiğinde kullanılan hem ameliyatlı hem de ameliyatsız yöntemleri öğrenebilirsiniz. Hangi yöntemin size uygun olduğunu öğrenmek ve detaylı bilgi almak için ise Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Kaşlarımız, yüz ifademizi doğrudan etkileyen ve tüm duygularımızı yansıtan bölgedir. Yay gibi gergin ve kalkık kaş dokusu; kişinin genç, dinamik ve çekici görünmesini sağlar. Kaşların sarkması ve düşük görünmesi ise kişinin olduğundan yaşlı, yorgun ve sinirli görünmesine yol açabilir. Yarattığı olumsuz izlenim nedeniyle bu tarz bakışlar, kişinin sosyal yaşamında sorunlara neden olabilir. Kişi aynaya baktığında görüntüsünden memnun olmayabilir ya da sadece daha genç görünmek isteyebilir. Bu durumda kaş kaldırma estetiğine başvurularak bakışların yeniden genç ve çekici görünmesi sağlanabilir.

Kaş kaldırma Ankara estetiği günümüzde pek çok yöntemle yapılmaktadır. Germe yöntemine, iple asma, botulinum toksin ile ve dolgular ile kaş kaldırma yöntemleri de eklenmiştir. Günümüzün koşturmacası içerisinde fazla zamanı olmayan ve ameliyattan önce, ortaya çıkacak sonuçları gözlemlemek isteyen kişiler için ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri en iyi yöntemdir. Fakat etkin ve kalıcı sonuçlar isteyen hastalarımız için hâlâ en iyi teknik ameliyattır.

Ameliyatlı Kaş Kaldırma Ankara

Ameliyatlı kaş kaldırma teknikleri, ameliyatsız yöntemlere göre daha zahmetli olmasına rağmen en etkin ve kalıcı sonuçları veren tekniklerdir. Günümüzün ilerleyen teknolojisi sayesinde estetik cerrahi de her geçen gün gelişmekte ve estetik operasyonlar da daha kolay hâle gelmektedir. Bu nedenle ameliyatlı kaş kaldırma işlemlerinin de geçmişe göre daha rahat gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Ameliyatlı kaş kaldırma işleminde yüzün belli bölgelerinden (göz kapağı veya saçlar) açılan ince bir kesi ile sarkan kaş dokusu yeniden sabitlenir. Genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenle hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.

Ameliyatlı kaş kaldırma işleminden sonra;

  • Genellikle 1 – 2 hafta içinde tamamen iyileşme gerçekleşir.
  • İyileşme sürecinde hasta fazla mimik yapmamalıdır.
  • Ameliyat sonrasında oluşan morluklar yaklaşık 1 – 2 haftada kaybolur. Morluk her hastada oluşmayabilir.
  • Kaş kaldırma estetiğinin nasıl yapıldığına bağlı olarak bir süre spora ara vermeniz ve ağır taşımaktan kaçınmanız gerekebilir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Ankara Yöntemleri

Botulinum Toksin Enjeksiyonu

Günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız kaş kaldırma yöntemlerinden biri de botulinum toksin enjeksiyonudur. Botulinum toksin, uygulandığı bölgedeki kaslara etki ederek bu bölgedeki dokuların daha gergin görünmesine yardımcı olur. Botulinum toksin sayesinde daha gergin hâle gelen dokular, kaş yapısının da daha gergin ve yukarıda görünmesini sağlar.

Dolgu İle Kaş Kaldırma

Özellikle kaşın dış kısmının düşük olduğu durumlarda çok güzel sonuçlar alınır. Hyaluronik asit dediğimiz hazır dolgular veya yağ dolgusu dediğimiz ameliyat ile yapılan yağ transferleri ile yapılır.

İple Kaş Germe

Kaş germe estetiğinde ameliyatsız yöntemlerden biri de iple kaş germedir. İple kaş germe işlemi, eridikçe dokuları besleyen ve daha genç görünmesini sağlayan özel medikal iplerle yapılır. Etkili bir uygulama olmasına rağmen kalıcı değildir. İple kaş kaldırma estetiği sırasında saç çizgisinden çizilen mikro cihazlarla kaş dokusu kafatasına asılır.

Ankara Kaş Kaldırma Fiyatları 2024

Kaş kaldırma Ankara hangi teknikle yapılırsa yapılsın kişinin çok daha genç ve canlı görünmesini sağlayan bir işlemdir. Kaşlarının duruşundan memnun olmayan genç veya yaşlı herkes kaş kaldırma estetiği yaptırabilir. Bu noktada en çok merak edilenlerden biri de kaş kaldırma estetiğinin fiyatlarıdır. Kaş kaldırma estetiğinin hangi yöntemle yapıldığı fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda bakışlarını birçok yönden gençleştirmek isteyenler göz kenarına ve alına uygulanan diğer estetik işlemlerle bu operasyonun verimini artırabilirler. Bu durumda ödenmesi gereken kaş kaldırma fiyatı da elbette değişecektir. Ankara kaş kaldırma fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için kliniğimizi arayabilirsiniz. Bu süreçte hangi yönteme ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için ise Op. Dr. Can Öztekin’den randevunuzu alabilirsiniz.

Call Now Button