Bacak Estetiği Ankara

Bacaklar, estetik ölçütlerde oldukça belirleyici bölgelerden biri olarak kabul ediliyor. Çarpık bacak görünümü, eğrilik, bacakların aşırı ince ya da zayıf olması estetik kaygılara neden olduğu gibi kişilerin istediği kıyafetleri giymesine de engel olabiliyor. Özellikle kadınlar tarafından büyük bir sorun hâline gelebilen bu durumu, bacak estetiğinde kullanılan farklı yöntemlerle çözüme kavuşturmak mümkün. Yazımızın devamında “Bacak estetiği Ankara nedir?” ve “Bacak estetiği nasıl yapılır?” gibi sorulara yer vereceğiz. Bacak estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak ve muayene olmak isterseniz Op. Dr. Can Öztekin’in Ankara’daki kliniği ile iletişime geçebilirsiniz: 0312 436 44 41

Bacak Estetiği Ankara Nedir?

Vücut bölgesine yapılan estetik işlemlerin sayısı günden güne artmaktadır. Bacak estetiği de bunlardan bir tanesi… Bacak estetiği Ankara çarpık bacak, bacak eğriliği, uyluğun iç ve üst kısımlarının sarkması gibi kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkileyen sorunları ortadan kaldıran estetik operasyonlardır. Genellikle yoğun kilo verme süreçlerinden sonra bacakta -özellikle uyluk bölgesinde- sarkma meydana gelir. Ya da kalıtımsal nedenlerle bacakta bazı şekil bozuklukları görülebilir. Bu sorunlar, sağlık açısından herhangi bir risk teşkil etmese de kişinin dış görünüşü ile barışık olmasını engelleyebilir. Etek ve tayt gibi dar ve kısa kıyafetler kadınlarda bu sorunların daha belirgin hâle gelmesine neden olabilir. Basit gibi görünse de giydiklerimizle ve dış görünüşümüzle barışık olmak, hayat kalitemizi ve sosyal ilişkilerimizin gücünü artıran şeylerdir. Bacak estetiği, görsel anlamda yaşanan bu sorunları düzelterek kişinin kendini daha iyi ve özgüvenli hissetmesini sağlar.

Bacak Estetiği Ankara Neden Yapılır?

Bacak estetiğine ihtiyaç duyulan durumlar bacakların şekli, kalınlığı-inceliği ya da dizdeki biçimsizliklerle ilgili olabilir. Genellikle aşırı kilo – alıp verme sonucunda bacakta oluşan sarkmalar bacak şeklinin bozulmasına neden olur. Bununla birlikte genetik yapı da bacak şeklinde bozuklukların görülmesinde etkilidir.

  • İki bacağın farklı kalınlıkta olması
  • X bacak dediğimiz bacak şekliyle ilgili sorunlar
  • Bacakların çok ince ya da çok kalın olması
  • Çarpık bacak yapısı ve dizdeki çıkıntılar bacak estetiği ile düzeltilebilen sorunlardır.

Çarpık Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Çarpık bacak; iki bacak arasındaki yağ birikiminin orantısız olmasından kaynaklanan bir sorundur. Bu nedenle çarpık bacakların tedavisinde liposuction yöntemine sıkça başvururuz. Hastanın vücudunda yeterli miktarda yağ varsa kişinin kendi vücudundan alınan yağ ile bacaklara dolgu yapılması tercih edilir. Bu uygulama için Vaser Liposuction yöntemini tercih ediyoruz. Çünkü Vaser Liposuction ile hastanın vücudundan alınan yağlar zarar görmez ve yeniden vücudun başka bir bölgesine enjekte edilebilir. Eğer vücutta yeterli miktarda yağ yoksa bu durumda bazı özel estetik dolgu malzemeleri ile bacaktaki eğri kısımlar doldurulur. Lokal ya da genel anestezi ile uygulanan bir işlemdir.

Eğer bacak eğriliği hastanın aşırı zayıf olmasından kaynaklanıyorsa bu durumda bacaklara uzun süre kalıcı olan dolgu malzemeleri uygulanabilir.

Uyluk Germe (Thigh Lift) Ameliyatı Nedir?

Uyluk germe ameliyatı; bacak estetiği amacıyla yapılan dolgu işlemlerine göre daha zahmetli ve zor bir işlemdir. Açık ameliyat yöntemiyle yapılan bir işlemdir. Uyluğun iç ve arka kısmına yapılan ince kesilerden yapılır. Bu bölgedeki sarkan deri ve yağ kütlesi çıkarılır. Uyluğun iç kısmından yapılan kesiler ise uyluğun iç kısmından aşağı doğru uzanır. Bu nedenle sadece ciddi şekilde uyluk iç kısmında sarkıklığı olan hastalara yapılır. Çoğu zaman post bariatrik cerrahi tedavinin parçasıdır. Yani uyluk germe ameliyatı mide küçültme ameliyatları sonrası sıklıkla yapılan bir ameliyattır. Uyluk germe ameliyatının amacı; uyluğun üst, iç kısımlarında biriken fazla yağların alınması ve bölgedeki sarkan derinin çıkarılmasıdır. Aşırı kilo veren kişilerde genital bölge yanlarında uyluğun üst kısmında sarkma, sıkça karşılaştığımız bir durumdur. Uyluk germe ameliyatı, sarkmış görünümün ortadan kalkmasını sağlayarak vücudun estetik açıdan uyumlu bir bütünlük kazanmasına yardımcı olur. Genel anestezi altında yapılan bir işlem olduğu için 1 gece yatış tavsiye edilir. Uyluk, vücudun kapalı kalan bölgelerinden olduğu için ameliyattan sonra bölgenin hijyenine mutlaka ekstra özen gösterilmelidir.

Ankara Bacak Estetiği Fiyatları 2024

Görüldüğü üzere; kişinin yaşadığı soruna göre uygulanabilecek birçok estetik türü bulunmaktadır. Bu işlemlerden hangisinin, hangi yöntemle yapıldığı bacak estetiği fiyatlarında belirleyicidir. Hastanın yapısal özelliklerine göre bazı ameliyatlar daha komplike işlemleri içerir ya da uygulanan dolgunun dozu farklı olabilir. Bu değerlendirmeler sonucunda bacak estetiği fiyatları belirlenir. Unutmamak gerekir ki her hastanın vücut yapısı farklıdır. Dolayısıyla her estetik işlemde olduğu gibi bacak estetiği de kişiye özel planlanmalıdır. Ankara’daki kliniğimizi arayarak bacak estetiği fiyatları hakkında fikir sahibi olabilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Call Now Button