Meme Dikleştirme Ankara

Dik, dolgun ve güzel şekilli memeler günümüzde en önemli güzellik ölçütlerinden biridir. Bu nedenle kadının kendini genç ve iyi hissetmesinde, özgüveninin yüksek olmasında büyük rolü vardır. Fakat kalıtsal nedenler, gebelik/emzirme dönemi, sık sık kilo alıp vermek memelerin sarkmasına neden olabilir. Sarkan memelerin düzeltilmesinde etkili olan tek yöntem ise mastopeksi ameliyatı yani meme dikleştirme Ankara ameliyatıdır. Bunun dışında spor vb. yöntemlerin meme dikleştirme üzerinde bilinen bir etkisi yoktur. Mastopeksi olarak da bilinen Ankara göğüs dikleştirme ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak ve ağrısız dirensiz meme dikleştirme ameliyatı için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Meme Sarkmaları Neden Olur?

İlerleyen yaşla birlikte memede sarkma olması özellikle de büyük memelerde sık görülen bir durumdur. Zamanla vücuttaki dokular yıpranarak kendini bırakır. Memedeki yağ ve bağ dokusunun azalması da sarkmalara neden olur ve göğüs dikleştirme ameliyatı ile düzeltilir. Sarkık meme yapısı, kalıtsal faktörlere de bağlı olabilir. Bazı kadınların göğüs yapısı sarkmalara daha yatkın olduğu için çabuk deforme olabilir ve erken yaşlarda meme dikleştirme ameliyatı gerektirebilir.

Göğüs sarkmasına neden olan bir diğer faktör ise gebelik ve emzirmedir. Hamilelik döneminde hormonların ve alınan kiloların etkisiyle göğüsler sarkmaya daha meyilli olur. Emzirme döneminde yaşanan yağ kaybı da göğüslerin sarkmasına ve deforme olmasına neden olur. Meme sarkmasında etkili olan diğer bir konu da sürekli kilo alıp vermektir. Sürekli kilo alıp vermenin yanısıra; bir defada yüksek kiloların verildiği obezite ameliyatlarından sonra da meme sarkıklığı neredeyse her zaman görülür.

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı en çok doğum yapmış ve emzirmiş kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Doğumdan sonra oluşan göğüs deformasyonları mastopeksi dediğimiz meme estetik operasyonlarıyla giderilebilir. Meme dikleştirme işlemi, meme büyütme ve meme küçültme ameliyatları ile birlikte de yapılabilir. Sonraki hamileliklerinde de çocuklarını tekrar emzirebilirler.

Meme şekli ve büyüklüğü kıyafetlerin estetik görünmesinde ve kişinin kendini iyi hissetmesinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, göğüs şekli nedeniyle iş ve sosyal yaşamında kendi ile barışık olamayan, özgüvensizliğin yarattığı sosyal sorunları ortadan kaldırmak isteyen 18 yaşını doldurmuş her kadın meme dikleştirme ameliyatı olabilir.

Göğüs Dikleştirme Ankara Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme Ankara ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenle ameliyattan önce tüm anestezi prosedürleri uygulanır. Hasta en az 6 saat aç kalmalı ve sigara içmemelidir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında areola dediğimiz meme başı ve diğer meme dokuları yukarı taşınır. Bu esnada sarkmış deri de çıkarılır. Meme dikleştirme sıklıkla meme büyütme veya meme küçültme ile birlikte yapılmaktadır. Bu bir teknik zorunluluk değildir ve kişi istemediği takdirde memenin boyutu değiştirilmez. Ameliyatın etkisi anında kendini belli eder. Dikleştirme operasyonundan sonra memede aynı zamanda bir gençleşme etkisi de görülür. Bu şekilde kişi kıyafetlerini özgüvenle giyebilir; kendini daha iyi ve genç hisseder.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirme

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra da emzirmek mümkündür. Bu nedenle 18 yaşından itibaren yapılmaktadır. Günümüzün modern estetik ve cerrahi yöntemleri sayesinde göğüs dikleştirme ameliyatları hastanın hayatını değiştirmeyecek şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle ameliyattan önce bu konuyu mutlaka doktorunuzla görüşmeniz ve doktor muayenesi sonucunda bu konuda net bilgi almanız önemlidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra İyileşme

Meme dikleştirme operasyonunu diren koymadan ve ağrısız olarak yapıyoruz. Kişi ertesi gün, günlük rutinlerine dönebilir. Genel anestezi alan bir hastanın bir gecelik hastane yatışı tavsiyemiz olmakla birlikte isteyen hasta birkaç saat gözlem altında tutulduktan sonra eve gönderilebilir. Ameliyattan sonra ise bir süre, belirli aralıklarla doktor kontrollerinizi yaptırmanız gerekir.

Ankara Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

Her hastanın meme şekli, memesindeki sarkmanın boyutu ve ihtiyaçları farklıdır. Meme dikleştirmenin yanı sıra büyütme veya küçültme ihtiyacı da olabilir. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatındaki süreç de her hasta için farklı olacaktır. Ankara’daki kliniğimizde, işlem yapılacak göğsün durumuna ve ihtiyaçlarına göre farklı fiyatlarla göğüs dikleştirme ameliyatı yapılmaktadır. Op. Dr. Can Öztekin’in kliniği ile 0312 436 44 41 telefonundan iletişime geçerek Ankara meme dikletişrme fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Call Now Button