Göz Çevresi Botoksu Ankara

Göz çevresi botoksu Ankara, kaz ayağı kırışıklıkları olarak bilinen göz çevresi çizgilerini gidermek ve göz çevresine genç bir görünüm kazandırmak için yapılan uygulamadır. Göz ve göz çevreleri, yüzün en dikkat çekici bölgeleri arasında yer alırlar. Bu yüzden de bu bölgelerde meydana gelen kırışıklıklar; yüzün estetik bütünlüğünü, bireyin bakışlarını ve göz güzelliğini perdeleyebilir.

Göz çevresi botoksu, mimik kullanımının yoğun olduğu göz çevresindeki kırışıklıkları ortadan kaldırmak için son derece etkilidir. Bu uygulama sırasında, botulinum toksin adı verilen özel bir sıvı kullanılmaktadır. Bahsi geçen sıvı, nöronlar arasındaki iletişimi sağlayan ‘’asetilkolin’’ isimli yapının, kaslardaki reseptörlere bağlanmasını engellemektedir. Böylece bölgedeki kas aktivitesi kısmi olarak bloke edilmekte ve bu kas aktivitelerine bağlı gelişen kırışıklıklar ortadan kaldırılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Göz çevresi botoksunun faydaları nelerdir?’’, ‘’Göz çevresi botoksunun zararları nelerdir?’’, ‘’Göz çevresi botoksu ne kadar sürer?’’ ve ‘’Kaz ayağı botoksu kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara göz çevresi botoksu hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Göz Çevresi Botoksu Nedir?

Göz çevresi botoksu, göz kenarlarındaki kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesi amacıyla yapılan botulinum toksin uygulamasıdır. Göz çevresine uygulanan botulinum toksin enjeksiyonu, bölgedeki kas aktivitesini kontrollü olarak azaltır. Böylece bölgedeki kırışıklıklar giderilmiş olur. Göz çevresindeki kırışıklıklar göz ayağı kırışıklığı olarak bilinirler. Bu yüzden göz çevresi botoksunun bir diğer ismi kaz ayağı botoksudur.

Göz Çevresi Botoksu Neden Yapılır?

Göz çevresi botoksu şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Göz çevresindeki kırışıklıkları ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresindeki çizgilerin derin kırışıklıklara dönüşmesini önlemek.
  • Göz çevresinde çizgi ve kırışıklık oluşumunu önlemek.
  • Göz çevresinde genç ve pürüzsüz bir görünüm meydana getirmek.

Göz çevresi botoksu bu gibi amaçlarla yapılabilir.

Göz Çevresi Botoksu Ankara Kimlere Yapılır?

Göz çevresi botoksu, 18 yaşını doldurmuş olan ve sağlık durumu uygulama için elverişli olan herkese yapılabilir. Eğer bireyin devam eden bir göz enfeksiyonu varsa, birey hamileyse veya emzirme sürecindeyse uygulamanın ertelenmesi gerekebilir.

Kaz Ayağı Kırışıklıkları Neden Olur?

Kaz ayağı kırışıklıkları genellikle göz çevresindeki kasların, yüz ifadeleri (mimikler) sırasında yoğun bir şekilde kullanılması nedeniyle oluşur. Kaz ayağı kırışıklıkları, kaşın uç kısmından başlayıp gözün alt kısmına kadar uzanabilir ve genellikle üçgeni andıran bir alanı kapsar. Bu kırışıklıkların ortaya çıkmasında ilerleyen yaş, korunmasız güneş ışığı maruziyeti ve genetik etmenler de rol oynayabilir.

Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Kaz ayağı kırışıklıkları, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi göz çevresindeki kasların yoğun bir şekilde kullanılması nedeniyle meydana gelir. Botulinum toksin enjeksiyonu (botoks) ile bu kasların kullanımı, kontrollü olarak kısıtlanabilir. Böylece kaz ayağı kırışıklıkları ortadan kaldırılabilir.

Kaz Ayağı Botoksu

Kaz ayağı botoksu, göz çevresindeki kaz ayağı kırışıklıklarını gidermek için yapılan botoks uygulamasıdır. Bu uygulama tek başına veya farklı botoks uygulamalarıyla birlikte yapılabilir. Etkisi genellikle 4 ila 6 ay kadar sürer. Ancak isteyen bireyler belli aralıklarla kaz ayağı botoksunu tekrarlatabilirler.

Göz Çevresi Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Göz çevresi botoksunun faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Göz çevresindeki kırışıklıklar giderilmiş olur.
  • Göz güzelliği ortaya çıkarılır.
  • Göz çevresinde çok daha genç bir görünüm meydana getirilir.

Kaz ayağı botoksunun faydaları bu şekilde sıralanabilir.

Göz Çevresi Botoksunun Zararları Nelerdir?

Göz çevresi botoksu, yüz anatomisini iyi bilen, uygulama konusunda deneyimli olan ve uygulamayı ideal koşullara dikkat ederek gerçekleştiren bir doktorun ellerinde son derece güvenlidir. Bununla birlikte her uygulama gibi göz çevresi botoksunun da bazı yan etkileri vardır. Göz çevresi botoksunun yan etkileri arasında şunlar yer alır:

  • Uygulamanın yapıldığı bölgede hafif kızarıklık oluşması.
  • Göz çevresinde hafif ölçekli ödem oluşumu.

Kaz ayağı botoksunun yan etkileri bu şekilde sıralanabilir. Bu yan etkiler genellikle aynı gün içerisinde geçerler.

Göz Çevresi Botoksu Ankara Ne Kadar Sürer?

Göz çevresi botoksu, tüm botoks uygulamaları gibi kısa sürede tamamlanır. Uygulamanın süresi 10 ila 15 dakika arasında değişiklik gösterebilir.

Göz Çevresi Botoksu Nasıl Yapılır?

Göz çevresi botoksu sırasında ilk olarak göz çevresi antiseptik solüsyon ile temizlenir. Daha sonra ise enjeksiyon noktaları belirlenir ve bu noktalara lokal anestezi etkili krem sürülür. Kremin etkisi başladıktan sonra ise oldukça ince iğneler kullanılarak ilgili bölgelere botulinum toksin enjekte edilir. Enjeksiyon işleminin tamamlanması ile birlikte uygulama sonlanmış olur.

Göz Çevresi Botoksu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Göz çevresi botoksu yaptıranlar uygulama sonlandıktan sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. Uygulama sonrasında bölgeye kısa süreli soğuk kompres yapılması, botoks enjeksiyonuna bağlı gelişen ödemin çok daha çabuk dağılmasını sağlayabilir.

Göz çevresi botoksu sonrasında hastanın bir hafta boyunca bölgeye masaj yapmaması, göz çevresini ovuşturmaması gerekir. Aynı şekilde 7 gün boyunca yüzüne buhar banyosu yapmamalı, sauna veya hamam gibi sıcak ortamlarda bulunmamalıdır.

Ankara Göz Çevresi Botoksu Fiyatları

Ankara göz çevresi botoksu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Call Now Button