Mezobotoks Ankara

Mezobotoks Ankara, cilt yüzeyindeki ince çizgileri gidermek, cildin nem dengesini yeniden kurmak ve cilde genç bir görünüm kazandırmak için yapılan uygulamadır. Deri, insan vücudundaki en büyük organdır. Tüm doku ve organlar gibi deri de canlılık faaliyetlerini sürdürebilmek, görevlerini yerine getirebilmek ve yenilenebilmek için besine ve destekleyici maddelere ihtiyaç duymaktadır. Bu destekleyici maddeler arasında çeşitli vitaminler, mineraller, proteinler, aminoasitler ve yağ asitleri yer almaktadır. Bahsi geçen maddelerin önemli bir kısmı normalde kan dolaşımı ile deriye iletilir. Bazıları ise direkt olarak deride sentezlenir. Eğer cildin ilgili bölgesine ulaşan kan dolaşımı zayıfsa veya birey bahsi geçen destekleyici maddelerden yeterince tüketmiyorsa cilt kendisini yenilemekte zorluk çekebilir.

Mezobotoks uygulaması sırasında bahsetmiş olduğumuz destekleyici maddeler, bir miktar botoks sıvısı (botulinum toksin) ile birlikte direkt olarak cilde uygulanır. Böylece bölgedeki deri dokusu ihtiyaç duyduğu destekleyici maddelere ulaşır ve kendisini iyileştirebilir. Botoks sıvısı da bölgedeki ince çizgilerin giderilmesini sağlar. Yazımızın devamında ‘’Mezobotoksun avantajları ve faydaları nelerdir?’’, ‘’Mezobotoks kaç ayda bir yapılmalı?’’, ‘’Mezobotoks ne kadar sürer?’’ ve ‘’Mezobotoks ile botoks arasındaki farklar nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara mezobotoks uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Mezobotoks Nedir?

Mezobotoks, içerisinde botulinum toksin (botoks sıvısı), mineraller, vitaminler, aminoasitler ve hyalüronik asit gibi maddeler barındıran özel bir serumun cilde enjekte edilmesi ile yapılan uygulamadır. Anti-aging ve cilt yenileme özelliği bulunan mezoterapi işlemi ile kırışıklık giderici botoks işlemini birleştiren bu uygulama cildin genç bir görünüm edinmesine yardımcı olur.

Mezobotoks Neden Yapılır?

Mezobotoks uygulaması şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Cilt yüzeyindeki yaşlanma belirtilerini gidermek.
  • Var olan ince çizgilerin görünürlüğünü azaltmak.
  • Yeni çizgi ve kırışıklık oluşumunu önlemek.
  • Cildi desteklemek ve yenilenme mekanizmalarına katkı sağlamak.
  • Yüzün aydınlık, canlı ve genç bir görünüm edinmesini sağlamak.

Mezobotoks Ankara uygulaması bu gibi amaçlarla yapılabilir. Mezobotoks, genellikle yüz bölgesine uygulansa da boyun ve dekolte bölgesine de yapılabilir.

Mezobotoks Ankara İle Botoks Arasındaki Fark Nedir?

Klasik botoks uygulaması, cilt yüzeyine yakın olan kasların aktivitelerini sınırlandırmak ve böylece bu kasların neden olduğu kırışıklıkları, geçici ancak oldukça başarılı bir şekilde ortadan kaldırmak için yapılır. Mezobotoks uygulaması ise yüzeysel çizgileri gidermek, yüzdeki çizgilerin derin kırışıklıklara dönüşmesini engellemek, cildi desteklemek ve cilt yenileme mekanizmalarını aktifleştirmek için yapılır.

Mezobotoks Ankara Kimlere Önerilir?

İlerleyen yaşla birlikte cilt dokusu yıpranır ve pürüzsüz yapısını kaybeder. Cilt yüzeyinde kırışıklıklar, çizgiler, lekeler ve yaralar ortaya çıkar. Cilt renginde meydana gelen eşitsizlikler ve cilt tonu problemleri bireyin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Bu gibi sorunlardan kurtulmak, daha canlı ve genç bir cilde sahip olmak isteyen bireylere mezobotoks işlemi önerilebilir.

Mezobotoksun Yan Etkileri Nelerdir?

Mezobotoksun neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında bazı bireylerde, enjeksiyon noktalarında hafif bir kızarıklık meydana gelebilir. Ancak bu kızarıklık da genellikle gün içerisinde tamamen geçer.

Mezobotoksun Faydaları Nelerdir?

Mezobotoksun faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Mezobotoks serumunun içerisinde bulunan hyalüronik asit, cildin nem dengesinin yeniden kurulmasına yardımcı olur.
  • Proteinler ve aminoasitler cilt yenilenme sürecinde kullanılırlar.
  • Cildin daha fazla kolajen ve elastin sentezlemesi sağlanır. Bu da cildin yenilenmesine yardımcı olur.
  • Yüzdeki çizgilerin ve hafif kırışıklıkların giderilmesi sağlanır.
  • Yeni kırışıklık oluşumu önlenir.

Mezobotoksun faydaları bu şekilde sıralanabilir.

Mezobotoks Ne Kadar Sürer?

Mezobotoks 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanır. Bu uygulama herhangi bir cerrahi işlem veya kapsamlı bir anestezi uygulaması içermediği için hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Mezobotoks Nasıl Yapılır?

Mezobotoks uygulaması sırasında doktor öncelikle uygulama noktalarını belirler ve bu noktaları antiseptik solüsyon ile temizler. Sonrasında ise bu noktalara topikal anestezi kremi uygular. Kremin etkisi başladıktan sonra ise küçük ve ince bir enjektör kullanarak 1’er santim aralıklarla, yüzeysel enjeksiyon uygulamalarında bulunur. Böylece cildin ihtiyaç duyduğu besleyici ve destekleyici maddeler direkt olarak cilde uygulanmış olur.

Mezobotoksun Etkisi Ne Zaman Başlar?

Mezobotoks yaptıranlar uygulamadan sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. Bir gün boyunca uygulama bölgesine su temas ettirmemeleri gerekir. Ayrıca en az 1 hafta boyunca bu bölgelere masaj yapmamalıdırlar.

Ankara Mezobotoks Fiyatları

Ankara mezobotoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Call Now Button