Kulak Estetiği Ankara

Tıpkı burun, ağız, çene ve gözler gibi kulak da estetik görünüm üzerinde etkilidir. Güzellik ve estetik bir bütündür. Bu nedenle yüzdeki tüm parçaların birbiri ile uyumlu ve orantılı olması gerekir. Kulağın kepçe olması, kulakların asimetrik olması veya aşırı yapışık kulaklar bu orantıyı bozar. Sağlık açısından herhangi bir soruna yol açmasa da kişinin dış görünüşünden memnun olmamasına neden olabilir. Bu nedenle sosyal ilişkilerde, iş ve okul hayatında özgüvensizlik yaratabilir. Kişinin bu ruhsal sıkıntıdan kurtulması ve aynaya keyifle bakması için basit bir operasyon yeterli olacaktır. Kepçe kulak ameliyatı veya diğer kulak estetiği Ankara operasyonları; kolay estetik operasyonlar arasında saydığımız, birçok estetik ameliyatın aksine küçük yaşlardan itibaren çocuklukta da yapılabilen bir işlemdir. Op. Dr. Can Öztekin, kepçe kulak ya da kulak yapışıklığı sorunu yaşayan birçok hastamızın istediği kulak yapısına kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Ankara’da hizmet veren kliniğimizden bu konuda daha detaylı bilgi ve randevu almak isterseniz 0312 436 44 41 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kulak Estetiği Ankara Nedir?

İdeal kabul edilen kulak yapısında; kulak kafadan hafif ayrıktır. Kişiye önden bakıldığında kulaklar ne aşırı belirgin ne de tamamen belirsiz durumdadır. Bu tanımın dışında kalan tüm şekil ve duruş farklılıkları estetik problem olarak tanımlanabilir. Kulakta en sık karşılaştığımız estetik problemler: Kulağın öne doğru çıkık olması yani kepçe kulak olması; ya kulağın alt kısımdaki çukurun derin ve geniş olmasından ya da kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımların oluşmaması ve o bölgenin kıvrılmayıp düz durmasından kaynaklanır. Her iki sorun da kulak estetiği ile giderilmektedir. Kulak estetiği ameliyatı, kulakların boyutunu değil, şeklini değiştiren bir operasyondur. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatı olarak da bilinir. Fakat kulak estetiği sırasında aşırı yapışık kulak sorunu da giderilebilmektedir. Ayrıca mikroşiya (microtia) dediğimiz doğuştan kulağın olmadığı durumlar da düzeltebileceğimiz anomalilerdir.

Kulak Estetiği Ankara Kimlere Yapılır?

Kulak estetiği Ankara hem kadınların hem de erkeklerin sıkça tercih ettiği bir estetik işlemdir. Aynı zamanda diğer estetik operasyonlara göre çok daha erken yaşlarda yapılabilmektedir. 4 yaşından itibaren kulak ve duymaya yardımcı organlar gelişimini tamamlar. Bu nedenle ameliyat yapılmasında bir sorun yoktur. Fakat her bireyin gelişim süreci farklı olduğu için bu süre birkaç yıl geriden gelebilir ya da daha hızlı tamamlanabilir. Bu nedenle doktor muayenelerinden sonra ameliyat kararı kesin olarak alınabilir. Kepçe ya da yapışık kulaklarla büyümek çocuğa fiziksel açıdan hiçbir zarar vermez. Kulak estetiğinin erken yapılmasındaki amaç; çocuğun dış görünüşü ile barışık olmasıdır. Dış görünüşle alay edilmesi çocuk yaşlarda travmatik etkilere neden olabilir. Bu nedenle ameliyat kararı verirken çocukla konu hakkında konuşulmalı ve tepkisi dikkate alınarak tedavi planlanmalıdır.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak estetiğine başlarken kulağın arkasına küçük bir kesi yapılır. Bu kesi, kulak kıvrımlarının arasına saklandığı için ameliyattan sonra fark edilmez. Kulağın şekli ile ilgili tüm işlemler bu kesiden yapılır. Yaşanan soruna göre kulağın farklı yerlerine güçlü dikişler konularak kulağın açısı ideal hâle getirilir. İşlem, lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Kulak estetiğinden sonra hasta aynı gün taburcu edilir ve ertesi gün, günlük rutinlerine dönebilir. Genelde 2 – 3 gün sonra yıkanabilir. Hastaya uygulanan işleme göre bir süre sadece evindeyken kafa bandı takılması uygun görülebilir. Kafa bandı takma ihtiyacı ya da süresi doktor tarafından belirlenir. Bu nedenle doktorunuzun tavsiyelerine uymak ve kişisel bakımınıza özen göstermek bu süreci kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Ankara Kulak Estetiği Fiyatları 2024

Kulak estetiğinde her bireyin ihtiyaçları farklıdır. Kulağın aşırı kepçe olması, kulak kıvrımlarının belirgin olmaması, kulağın kafaya çok yakın olması gibi sorunlar her bireyde farklı derecelerde görülür. Dolayısıyla bu sorunları ortadan kaldırmak için yapılan her estetik operasyonun komplikasyon düzeyi de farklıdır. Eğer hasta ameliyattan çok korkuyorsa lokal anestezi yerine genel anestezi yöntemi kullanılabilir. Bu durumda kulak estetiğinin fiyatları da değişecektir. 2024 kulak estetiği fiyatlarımız hakkında fikir sahibi olmak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Call Now Button