Botoks Ankara

Botoks Ankara, “Clostridium Botulinum” adı verilen bir bakteriden elde edilen ve tıpta birçok farklı amaçla kullanılan bir ekzotoksindir. Genellikle estetik ve gençleşme amacıyla kullanılsa da migren tedavisinde ve aşırı terleme problemlerinde de kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Estetik amaçlı uygulandığında yüzdeki derin çizgi ve kırışıklıkları yok eden, kişinin daha genç ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayan bir uygulamadır. En sık olarak alın çizgilerinde, çatık bölgesindeki çizgilerde ve göz çevresindeki kaz ayaklarında etkilidir.

Yüzdeki neredeyse tüm bölgelere uygulanabilen Botoks, gerekli durumlarda boyun bölgesine de uygulanabilir. Doğru dozda ve doğru şekilde uygulandığında tamamen zararsız bir işlemdir. Aksine, yarattığı genç ve güzel görünüm sayesinde birçok kişinin özgüveninin yükselmesine yardımcı olmaktadır. Botoks Ankara hakkında merak ettikleriniz için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Eğer Ankara’da, Botoks uygulamasında uzman bir doktor arıyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Botoks Ne Amaçla Kullanılır?

Botoks, günümüzde birçok sağlık probleminin çözümünde kullanılmaktadır. Aşırı terleme sorunu yaşayan hastalarımızda, ter bezlerinin işleyişini kısıtlamak için Botoks uygulaması yapılmaktadır. Aynı zamanda migrenden muzdarip kişilerde, alın ve şakak bölgesine yapılan Botoks uygulamasının ağrıyı azalttığı tıbben kabul görmüştür. Bu nedenle migren tedavisinde kullanılan modern yöntemlerden biri de Botoks enjeksiyonudur.

Estetik amaçlı yapılan uygulamalarda ise alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların azaltılması, burundaki kusurların giderilmesi, üzgün ve kızgın ifadeye neden olan yüz çizgilerinin giderilmesi, ince mimik kırışıklıklarının önlenmesi ve boyundaki kırışıklıkların azaltılması amacıyla kullanılmaktadır.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Kaş ve alın çizgilerinin önlenmesi
  • Göz çevresinin gençleştirilmesi
  • Kaşların daha kalkık bir görünüm kazanması
  • Burun kenarındaki yaşlılık çizgilerinin giderilmesi
  • Burun ucunun kaldırılması
  • Yüzdeki diğer mimik kırışıklıklarının giderilmesi amacıyla Botoks kullanılabilir. Bu nedenle neredeyse yüzdeki tüm bölgelerde, güvenle kullandığımız bir maddedir diyebiliriz.

Botoks Zararlı Mıdır?

Doğru doz ve doğru uygulama ile yapıldığında, Botoks uygulanasının bugüne kadar gösterilmiş hiçbir zararı yoktur. Bu yanlış anlaşılmayı gidermek için öncelikle Botoksin nasıl etki ettiğini anlamak önemlidir. Botoks, sinir uçlarından salgılanan “asetilkolin” isimli maddenin kas üzerindeki reseptörüne bağlanmasını durdurur. Yani cilt altındaki kasların çalışmasını bloke eder. Böylece cilt altındaki hedeflenen kasların, hedeflenen bölgeleri çalışmaz ve onlara bağlı ortaya çıkan kırışıklık oluşumu engellenmiş olur. Botoks uygulamasından sonra oluşan sorunlar ise genellikle yanlış doz ve uygulama şekli nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, eğer Botoks ile gençleşmeye karar verdiyseniz, doktorunuzu doğru seçmeniz oldukça önemlidir.

Botoks Ankara Uygulaması Nasıl Yapılır?

Botoks, bu iş için üretilmiş özel ince iğneler yardımıyla kasa enjekte edilir. İşlem sırasında genellikle sinek ısırığına benzer hafif bir acı hissedilir. Bu acı katlanılmaz değildir. Fakat acı nedeniyle tedirginlik yaşayan hastalarımızda anestezik kremler kullanılabilir. Böylece bölge hissizleştirilir ve hiç acı hissedilmez. Uygulama yaklaşık 10 – 15 dakika içerisinde tamamlanan, kısa bir işlemdir. Hasta aynı gün içerisinde günlük hayatına dönebilir hatta işe bile gidebilir. Uygulamadan sonra yüzde hafif bir ödem ve kızarıklık oluşabilir. Bu yan etkiler saatler içerisinde kaybolur.

Botoks Etkisi Kalıcı mıdır?

Botoks, maalesef kalıcı bir etki göstermez. Bu nedenle uygulamanın düzenli aralıklarla tekrar edilmesi gerekir. Etki süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 4 – 5 aydır. Kişinin kas yapısına ve mimik kullanma alışkanlıklarına bağlı olarak bu süre üç aya kadar inebilir ve altı aya kadar çıkabilir. Düzenli olarak uygulandığında, -uygulanan bölgede alışkanlıklarımızı yitirmemize bağlı olarak- hareket tembelliği oluşacağı için uygulamanın etkisi biraz daha da uzun sürebilmektedir. Botoksin etkisi ise işlemden hemen sonra görülmez ve birkaç gün beklemek gerekir; bir hafta içerisinde oturur.

Botoks Ankara Kimlere Uygulanır?

Ciddi bir sağlık problemi olmayan, 18 yaşını geçmiş her birey Botoks yaptırabilir. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir işlem olsa da erkekler de Botoks yaptırabilirler ve günümüzde sayıları çok artmıştır. Bununla birlikte uygulama cilde, doğrudan enjekte yöntemi ile yapıldığı için herhangi bir cilt sorununun ya da ciddi bir cilt enfeksiyonunun olmaması gerekir. Hamile ve emziren kadınlarda da Botoks uygulaması için gebelik ve emzirme döneminin tamamlanması beklenmelidir.

Ankara Botoks Fiyatları 2024

Botoks uygulamasından en iyi sonuçları almanız için işlemin mutlaka uzman bir estetik cerrah tarafından yapılması gerekir. Bunun dışındaki uygulamalarda aşırı şişlik, göz kapağı pitozu yani düşüklüğü, asimetrik sonuçlar gibi istenmeyen yan etkiler görülebilir. Tercih edeceğiniz kliniğin steril olması ve hijyen koşullarını tamamen sağlıyor olması da işlemin başarısı üzerinde etkilidir. Op. Dr. Can Öztekin’in Ankara’daki muayenehanesinde Botoks uygulaması yapılmaktadır. Botoks fiyatları ise uygulamanın yapılacağı bölgeye ve doza göre değişkenlik gösterebilir. 2024 Botoks fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Call Now Button