Boyun Germe Ankara

Yaşlılığın olumsuz etkileri vücudun birçok bölgesinde olduğu gibi boyun bölgesinde de etkisini gösterir. Bu bölgede oluşan kırışıklık, yağlanma ve sarkmalar kişinin daha yaşlı görünmesine neden olur. Yüze yapılan germe ve dolgu enjeksiyonlarında da işlemin boyun germe Ankara ile tamamlanması gerekebilir. Boyun germe ameliyatı tek başına yapılabildiği gibi diğer yöntemlere ek olarak da yapılabilir. Bu durum boyundaki ve yüzdeki sarkmanın şekline, yerine ve derecesine bağlıdır. Boyundaki sorun sarkma değil ve sadece yağlanma ise yani ağır görünümlü bir boyun söz konusu ise Vaser Liposuction tek başına yeterli olacaktır. Bunun yanında yüz iyi durumda fakat boyunda sarkma söz konusu ise; sorunun nerede olduğuna bağlı iki farklı tür boyun germe Ankara ameliyatı yapılabilir. Sorun sadece orta hatta ve platizma bantları şeklinde ise farklı; sorun boynun yan kısımlarında da devam ediyorsa ek olarak farklı bir ameliyat gerektirir. Yüzde sarkma olduğunda, boyun gençleştirilse bile yüzdeki sarkma nedeniyle kişi yaşlı görünmeye devam edecektir. Bu nedenle germe ameliyatları gerekli durumlarda yüz ve boynu kapsayacak şekilde yapılabilir. Yüz ve boyun germe operasyonu geçirmeyi düşünenler için yazımızın devamında hem ameliyatla boyun germe hem de ameliyatsız boyun germe tekniklerini anlatacağız. İlişkili olduğu diğer konular hakkında daha fazla bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve “Yüz Germe Ankara” ve “Vaser Liposuction Ankara” yazımızı okuyabilirsiniz.

Boyun Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Boyun bölgesinde yıpranmış görüntüye sahip kadın ve erkeklere yapılır. Bu görüntü, sadece boyun orta hattında var olan kırışıklık ve platizma bantları şeklinde olabildiği gibi, beraberinde yanlara doğru sarkan ve sallanan derinin eşlik ettiği ileri durumlarda olabilir. Her koşulda çözümü mümkündür. Kürsüde konuşan bir insan için bu görüntü kabul edilemezdir. Bu tür şikayetlerin olması kişinin kendini özgüvensiz hissetmesine ve dış görünüşü ile barışık olmamasına neden olabilir. Boyundaki sarkma ve kırışıklıklar genellikle kırklı yaşlarda ortaya çıkmaya başlar. Bu nedenle boyun estetiği genellikle orta yaştaki, kadın ve erkek hastalar tarafından tercih edilmektedir. Sık kilo alıp vermek ya da bir anda aşırı kilo kaybetmek de boyun sarkmasına neden olur. Özellikle obezite ameliyatlarından sonra verilen aşırı kilolarda mutlaka estetik müdahaleyle sarkmış derilerin toplanması gerekmektedir. Boyun germe ameliyatı da bu noktada tercih edilebilecek işlemlerden biridir. Boyun germe Ankara ameliyatı post bariatrik cerrahi tedavinin çoğu zaman bir parçasıdır.

[toc]

Boyun Germe Ankara Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatları boyundaki şikayetin nerede ve nasıl olduğuna bağlı olarak farklı yöntemlerle yapılır. Boyunun orta hattında kırışıklık ve platizma bantları olan bir hastada çene altından yapılacak üç santimetrelik bir kesi yeterli olur. Bu sayede, ayrılmış olan ve bantlı görüntü veren pilatizmanın orta hatta birleştirilmesi, yağ alımı ve pilatizma alt gerici ve şekillendirici işlemleri mümkün olur. Kişiye yandan bakıldığında görülmek istenilen çene boyun geçişindeki doksan derecelik yan görüntü elde edilir. Dik açı oluştuğunda bu küçük kesi tamamen çene altında kalacağı için gözükmez ve güzel iyileşir. Sorun yanlara doğru devam eden cildin elastikiyetini yitirmesi ve boyun sarkması ise; bu durumda yukarıdakilere ek olarak veya kimi hastada tek başına, kulak memesi çevresinden arkaya doğru devam eden, ince bir ameliyat kesisi yapılır. Bu bölgedeki sarkan deri gerdirilir. Bolluk yaratan fazla deri de çıkarıldıktan sonra gerekli uygulamalarla ameliyat sonlanır. Genel anestezi altında yapıldığı için hasta bu işlemler sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Ne yapıldığına bağlı olarak süresi değişkenlik gösteren bir saat ile beş saat arasında süren bir ameliyattır. İşlem sırasında yüz germe de yapılabilir. İki operasyonun bir arada yapılması, yüz profilinin de yenilenmesini böylece kişinin olduğundan çok daha genç ve dinç görünmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız Boyun Germe Yöntemleri

Boyun bölgesindeki şikayetler için tek başına veya tamamlayıcı ek yöntemler olarak botulinum toksin enjeksiyonu, liposuction, iple asma teknikleri ve radyofrekans gibi alternatif yöntemler de bulunmaktadır.

Vaser Liposuction ile Boyun Germe

Bu gruptaki hastalar yukarıda anlatılan hasta gruplarından tamamen farklıdır. Gıdı bölgesindeki yağlanmadan rahatsız olan hastalar için ideal çözüm Vaser Liposuction ameliyatıdır. Bu hastalar her yaşta olabilir; özellikle de bu yöntemden çok fayda görecek hasta grubu genç ve orta yaştaki, cilt kalitesi ve elastikiyeti iyi durumdaki hastalardır. Gıdı liposuctionu tekniği, vaser liposuction sayesinde günümüzde oldukça gelişmiş bir estetik ameliyattır. Bölgedeki yağlanmanın alınması ve azaltılması yanında sıkılaştırma da mümkün olmaktadır. Vaser liposuction, boyun ve çene bölgesinde, iki adet kulak altında kalan milimetrik kesi ile yapılan, izsiz bir ameliyattır. Kişi aynı gün içerisinde taburcu edilir.

Ankara Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Boyun germe Ankara ameliyatına karar verenler için operasyon ve sonrasındaki süreç ne kadar önemliyse fiyatlar da o kadar önemlidir. Estetik uygulamalar genellikle pahalı işlemler olarak bilindiği için boyun germe ameliyatı olacak birçok kişi, operasyonun fiyatlarını araştırmaya başlamaktadır. Boyun germe ameliyatı sırasında her hastanın farklı ihtiyaçları olacaktır. Bu nedenle sarkmanın mevcut durumu ve yapılacak işlem tam olarak kararlaştırılmadan boyun germe fiyatlarına karar vermek doğru değildir. Ankara boyun germe fiyatları 2024 hakkında bilgi sahibi olmak için dilediğiniz zaman kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Call Now Button