Çene Dolgusu Ankara

Çene dolgusu Ankara; altın oranı sağlayan, güzellik kriterlerine uygun bir yüz görünümünde çenenin önemi büyüktür. Alın, burun, elmacık kemikleri ve çenenin orantılı olduğu bir yüz kişinin daha çekici görünmesine neden olur. Bazı kişilerde, çene bölgesinin çok küçük olması, çıkık olması, sivri olması gibi sorunlar nedeniyle estetik görünüm bozulabilir. Bu durumda hyaluronik asit dediğimiz hazır dolgular veya sizden alınan yağların transferi ile yapılan yağ dolgusu gibi çeneye yapılacak basit müdahaleler, kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir. Cildin nem dengesini koruyan hyaluronik asit hazır dolgular ile muayenehane şartlarında yapılan çene dolgusu işlemleri basit ve güvenilir uygulamalardır. Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. Çene dolgusu için kliniğimize başvurarak etkin sonuçlar alan hastalarımız gibi siz de çenenizdeki estetik kusurlar için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, çenedeki kusurların giderilmesi ve yüzün oval şekil alarak yumuşak hatlara sahip olması için yapılan estetik işlemdir. Kalıtsal faktörler, yaşlanmanın getirdiği deformasyonlar ya da kazalar nedeniyle çenede estetik sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar kişinin profilden görünümünü olumsuz etkileyebilir. Hastanın fotoğraf çektirmekten kaçınmasına ve günlük diyaloglar sırasında özgüvensiz hissetmesine neden olabilir. Günümüzde, dakikalar içerisinde bu sorunlar giderilebilmekte ve hastalar hayal ettikleri görünüme ulaşabilmektedir.

Çene Dolgusu Neden Yapılır?

Çene dolgusu, çenedeki hacim kayıplarının ve form bozukluklarının giderilmesi için yapılan bir estetik işlemdir. Doğuştan gelen çene bozuklukları dolgu ile giderilebileceği gibi kazalar ya da deformasyonlar sonucunda meydana gelen çene bozuklukları da dolgu ile giderilebilir. Çene dolgusu;

  • Çenenin yüze oranla küçük ya da asimetrik olması
  • Kaza ve travmalara bağlı doku kayıpları
  • İlerleyen yaşa bağlı olarak çene dokusunun zayıflaması
  • Çene kıvrımları ile ilgili sorunlar nedeniyle yapılabilir.

Çene Dolgusu Ankara Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, plastik cerrahlar tarafından yapılır. Enfeksiyon gibi risklerin ortadan kaldırılması için mutlaka steril bir ortamda, steril ekipmanlarla yapılmalıdır. İşlem sırasında hyaluronik asit ya da kişinin kendi yağ dokusu kullanılabilir. Vaser Liposuction sayesinde kişinin kendi vücudundan alınan yağlar farklı bölgelere enjekte edilebilmekte; böylece hem bölgesel yağlardan hem de estetik kusurlardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Çene dolgusunda hangi yöntemin uygulanacağına doktor karar verir. Eğer kişinin yağ dokusu yetersizse hyaluronik asit uygulaması ile en iyi sonuçlar alınabilir.

  • İşlem eğer hyaluronik asit ile yapılırsa yaklaşık 30 dakika sürer. Hyaluronik asit, cilde nem sağlayan ve normalde de vücudumuzun ürettiği bir maddedir. Bu nedenle uygulamanın cilt dokusuna zararı yoktur.
  • Eğer vaser liposuction ile elde edilen yağın transferi çene dolgusu yapılırsa operasyon süresi ortalama 1 saattir.
  • Acısız bir işlem olmasına rağmen hastanın kendini rahat hissetmesi için anestezik kremler kullanılabilir.

Çene Dolgusu Ankara Ameliyatından Sonra;

  • Yağ transferi ile yapılan işlemden sonra anında günlük hayata dönülebilir. Hastanede yatış gerektirmeyen, kolay bir operasyondur.
  • 1 – 2 saat boyunca yoğun ödem ve kızarıklık görülebilir. Bu süre sonunda şişlik giderek azalmaya başlar ve birkaç gün sonra tamamen kaybolur. Hassas ciltlerde kızarıklık ve ödem daha fazla olabilir.
  • Kızarıklık ve ödemin azaltılması, çene yapısının en kısa sürede normale dönmesi için soğuk kompres yapılabilir.

Çene Dolgusu Ankara Kalıcı mıdır?

Çene dolgusu Ankara hyaluronik asit dediğimiz hazır dolgular ile yapıldığında etkin sonuçları anında görülebilir. Fakat kalıcı bir uygulama değildir. Yine de çene ve burun gibi hareketsiz dokulara yapılan dolgu uygulamasının göz çevresi ve dudaklara göre daha kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Çene dolgusu, kişiden kişiye değişmekle birlikte en az 1 yıl en çok 1,5 yıl kalıcı olabilen bir işlemdir. Bu süre sonunda, etkinin devam etmesi isteniyorsa, işlemin tekrarlanması gerekir. Çene dolgusu sürekli tekrarlandıkça bir miktar kalıcılık süresi uzayabilir ve daha etkin sonuçlar alınabilir. Çene dolgusu Ankarayağ dolgusu ile, yani yağ transferi ameliyatı ile yapıldığında büyük ölçüde kalıcıdır. Çok az hastada maksimum bir kez daha tekrarı gerekebilmektedir.

Ankara Çene Dolgusu Fiyatları 2024

Çene dolgusu Ankara, günümüzde en çok tercih edilen estetik dolgu işlemlerinden biridir. Çene dolgusu sayesinde yüzün daha orantılı görünmesi sağlanır. Bu nedenle çene estetiği uyguladığımız hastalarımızda fiziksel iyileşme ile birlikte ruhsal anlamda da olumlu etkiler olmaktadır. Op. Dr. Can Öztekin, bu konuda Ankara’daki kliniğimizde başvuran her hastamızın öyküsünü ve isteklerini detaylıca dinleyerek uygun tedavi planlamasını yapmaktadır. Bu süreçte karar verilen dolgu yöntemi; hazır dolgu kullanılacaksa markası ve doz miktarı çene dolgusu fiyatlarını da etkiler. Ankara çene dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için 0312 436 44 41 numaralı telefondan kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Call Now Button