z Germe Ankara

Yaşlanmayla birlikte ciltte meydana gelen deformasyonların giderilmesi için birçok teknik bulunuyor. Özellikle yüz bölgesine uygulanan estetik işlemlerin sayısı her geçen gün artıyor. Botulinum toksin ve dolgular ile yapılan gençleşme uygulamaları, diğer ameliyatsız yöntemler giderek popülerleşse de, “yüz germe ameliyatı” yüzün yenilenmesinde ve zaman içinde aşağıya doğru inen anatomik yapıların yerlerine taşınmasında altın standarttır. Face Lift operasyonu ileri yaşlara ertelenecek bir uygulama değildir, erken teşhis ve tedavi başarı oranlarını çok artırmaktadır. Ameliyatsız yöntemler harika destek tedaviler olup uygulanma endikasyonları (tıbbi nedenleri) farklıdır. Hiçbir ameliyatsız yöntem face lift operasyonun yerini almaya aday değildir. Bu işlemler sırasında yüz germe Ankara işlemine boynu da dahil ederek daha da etkili sonuçlar almak mümkün. Yazımızın devamında yüz germe ameliyatından, yüz germede kullanılan farklı tekniklerden ve yüz germe operasyonlarının nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Yüz germe Ankara için uzman bir doktora danışmak isterseniz; kliniğimizi arayarak Op. Dr. Can Öztekin’den randevunuzu alabilirsiniz.

Yüz Germe Ankara Ameliyatı Nedir?

İlerleyen yaşla birlikte özellikle yüzdeki bağ ve kas dokuları esnekliğini kaybetmeye başlar. Yüz anatomisini oluşturan yapıların aşağı doğru yer değiştirmesi ile, yüzün gergin ve esnek yapısını kaybetmesiyle birlikte; burnun yanındaki, göz kenarındaki, dudak yanlarındaki çizgilerde derinleşme ve kırışıklıklar görülür. Bu kırışıklıkları engellemek için tüm yüz bir arada gerdirilir. Gerekli durumlarda boyun da bu sürece eklenebilir. Yüz germe ameliyatı sırasında yüzdeki “smas” adı verilen yüzeyel kas bağ doku tabakası gerdirilir. Anatomik yapılar olması gereken yerlerine taşınır. Yağ grupları şekillendirilir. Yıpranmanın etkisiyle bolluk oluşturan ve sarkan deri de alınır.

Yüz germe Ankara ameliyatı, kadınlar tarafından daha çok tercih edilen bir operasyondur. Genç kadınlarda oluşan göz çevresindeki, alındaki kırışıklıklar ve yüzde oluşan hacim kayıpları ve küçük sarkmalar botulinum toksin ve dolgu gibi diğer yöntemlerle giderilebilir. Fakat kırışıklıklar derinleştikçe müdahalenin de daha kapsamlı olması gerekir. Yüz germe ameliyatı, çoğunlukla 40’lı ya da 50’li yaşlarda oluşan sarkma ve derin kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Yüz germe ameliyatı Ankara, gerekli durumlarda yüzün bir kısmına da uygulanabilir. “Mini face lifting” denilen bu işlemde orta dereceli sarkmaların giderilmesi amaçlanır. Bu işlemler sırasında vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ dokuları çökük yanaklara veya çeneye eklenebilir. Böylece sarkmalarla birlikte yüzdeki hacim azalması yerine konulup orantısızlığın da giderilmesi sağlanır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Peki yüz germe operasyonlarından sonraki süreç nasıl olmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir?

Kişinin yüzündeki sarkma miktarına bağlı olarak yüz germe ameliyatının ne kadar süreceği ve operasyonun detayları belli olur. Bu süreçte hastanın diğer rahatsızlıkları, sigara gibi alışkanlıkları ya da cilt yapısı nedeniyle enfeksiyona karşı ekstra hassasiyet oluşursa doktor bu konuda hastaya bilgi verir. Yüz germe sonrası iyileşme sürecinde her ameliyatta olduğu gibi kanama ve enfeksiyon riski vardır. Fakat özenli bakım ve istirahatle bu risk en aza iner. Hastalar, genellikle ameliyattan sonraki 1 – 2 gün içerisinde taburcu edilirler. 1 hafta sonra ise dikişlerin alınması için kontrole gelirler. Face lift sonrasında şişlik ve morlukların tam olarak geçmesi 3-4 haftayı bulmaktadır. 10. günden itibaren makyaja izin verilmektedir.

Ankara Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Yüz germe Ankara işleminin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Yüz germe Ankara işlemin yapıldığı ildeki genel fiyatlara, kliniğin fiyatlandırmasına ve kişinin özel ihtiyaçlarına göre yüz germe fiyatları değişmektedir. Hastanın ihtiyaçlarının buradaki belirleyici rolü de büyüktür. Tam yüz germe işlemi ile mini yüz germe işleminin fiyatlarının aynı olması beklenemez. Beraberinde boyun germenin ve veya alın germenin eklenmesi, yağ transferleri yapılacak olması fiyatı etkileyecek konulardır. Bu nedenle ameliyatlı ya da ameliyatsız yüz germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir; tüm merak ettiklerinizi Op. Dr. Can Öztekin’e sorabilirsiniz.

Call Now Button