Liposuction Ankara

Liposuction Ankara, halk arasında “yağ aldırma” olarak da bilinen, vücuttaki yağın ince kanüller yardımıyla çekilmesidir. Liposuction, cerrahi ile yapılan bir işlemdir ve bölgesel incelmede en etkin sonuçları verir. Liposuction için en uygun adaylar; ideal kilosunu korumasına rağmen bölgesel yağlardan şikâyetçi olanlardır. Liposuction Ankara, özellikle yağların biriktiği bel, karın, bacak gibi bölgelere uygulanır. Etkileri ise kalıcıdır. Ancak kişinin liposuction ameliyatından sonra kilosunu koruması, sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesi tavsiye edilmektedir. Ankara liposuction fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Liposuction Nedir?

Liposakşın, günümüzde en çok tercih edilen bölgesel incelme yöntemlerinden biridir. Kısa sürede, inatçı bölgesel yağlardan kurtulmak için idealdir. Liposuction Ankara, ince kanüller ile fazla yağın bölgeden uzaklaştırılması temeline dayanır. Bu süreçte bölgeye özel bir sıvı verilir ve yağ hücreleri ayrıştırılır. Günümüzde lazer ve vaser liposuction yöntemleri sayesinde ayrıştırma süreci çok daha kolay hâle gelmiştir.

Ankara Liposuction Kimlere Yapılabilir? 

Liposuction, estetik cerrahide en çok merak edilen işlemlerden biridir. Bölgesel yağlanma, günümüzde birçok kişinin ortak şikâyetidir. Özellikle spor ve diyete rağmen erimeyen yağlar, kişiye olduğundan daha kilolu bir görünüm vermektedir. Bu da kişinin kıyafet seçiminden, özgüvenine kadar pek çok konuda etkilidir. Ankara liposakşın uygulaması sayesinde, bu bölgesel yağlanmanın giderilmesi ve kişinin daha ince, fit bir görünüme sahip olması sağlanabilir. Liposuction;

 • 18 yaşını geçen kadın ve erkeklere
 • Vücut kitle indeksine göre ideal kilosuna yakın olanlara
 • Cilt yapısı kaliteli ve esnek olanlara
 • Bölgesel incelme ve sıkılaşma isteyenlere
 • Hem incelme hem de sıkılaşma hedefleyenlere yapılabilir.

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

Liposuction gıdıktan, ayak bileğine kadar vücudun birçok bölgesine yapılabilen bir işlemdir. Sonuçları net bir şekilde hemen ameliyat sonrasında gözle görülür. Bu nedenle özellikle karın, bel bölgesindeki ve basenlerdeki yağlardan kurtulmak için en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Liposuction uygulanan diğer bölgeler:

 • Kalça, basenler, popo geçişleri
 • Uyluğun içleri, dizlerin iç kısmı
 • Karın, bel, sırt kısmı
 • Erkeklerde göğüsler
 • Kollar, koltuk altı ve sırt geçişleri
 • Gıdık bölgesi, yanaklar ve çene geçişleri
 • Lipödem tedavisinde ek olarak baldır ve ayak bilekleri

Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınır?

Liposuction, bir kilo verme yöntemi değildir. Liposuction yaptıran kişilerde, alınan yağ miktarına göre incelme ve toparlanma görülür. Ancak amaç; fazla yağ olan bölgenin sıkılaşmasıdır. Kilo verilmesi değildir. Bu nedenle Ankara liposakşın uygulamasında alınan yağ miktarı değişebilir. Hafif yağlanma olan hastalarımızda 2 – 3 litre yağ alınması yeterli iken; kalça ve bel bölgesinde yoğun yağlanma olan bir kişiden 4 litreye kadar yağ alınabilmektedir.

Liposuction Yapılamacayak Durumlar Nelerdir?

Liposuction, fiziksel gelişimini tamamlamış ve ciddi bir sağlık sorunu olmayan hastalarımız için oldukça güvenli bir işlemdir. Ancak kişinin kronik hastalıkları olması durumunda mutlaka ameliyat öncesinde değerlendirilmesi yapılması gerekir. Eğer kişi hamile ya da yeni doğum yapmışsa liposuction yapılması tercih edilmez. Bunun dışında yaşı 60 üzerinde olan, kalp, damar ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları olan hastalarımız için de riskli bir işlem olabilir.

Liposuction ile Kilo Vermek Mümkün Mü?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Asıl amaç; bölgesel incelme ve vücudun şekillendirilmesidir. Bu nedenle ideal kilo aralığında olan hastalarımıza uyguladığımız bir işlemdir. Ankara liposakşın uygulamasından sonra elbette bir miktar kilo verilir. Ancak öncelikli olan kişinin daha ince bir bele, daha ince bacaklara ya da düz bir karın bölgesine sahip olmasıdır.

Ankara Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction, ameliyat ortamında yapılan bir işlemdir. Genellikle genel anestezi tercih edilir. Bu nedenle hastalarımız işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Uygulama sonrasında ise bölgede şişlik ve ödem oluşabilir. Liposuction ameliyatlarında, uygulama yapılacak bölgeye küçük kesiler yapılır. Bu kesilerden özel bir sıvı verilir. Bu sıvı yağ hücrelerinin ayrışmasına yardımcı olur. Ayrışan yağlar ise ince kanüller yardımıyla çekilir. Ankara vaser liposuction uygulamasında yağları ayrıştırmak için ultrason teknolojisi kullanılır.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction ile klasik liposuction uygulaması arasındaki en temel fark; vaser liposuction uygulamasında ultrason enerjisinin kullanılmasıdır. Vaser liposuction işleminde yağ ve liposakşın sıvısını ayırmak için ultrason enerjisi kullanılır. Böylece yağ hücreleri sinir, damar ve bağ dokularından ayrılır. Ayrılma işlemi daha kolay olduğu için ameliyat sonrası ödem ve morluk oluşumu da daha azdır. Kişi daha kısa sürede ayağa kalkıp, günlük yaşamına dönebilir. Aynı zamanda vaser liposakşında kullanılan ultrason dalgaları, cildi ısıtarak toparlanmasına yardımcı olur. Bu nedenle vaser liposuction ile bölgesel incelmede daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Liposuction Ankara Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Liposuction cerrahi bir işlem olduğu için sonrasında hastanın dinlenmeye ve toparlanmaya ihtiyacı vardır. Bu süre kişinin cilt yapısına, alınan yağ miktarına ve yağ alınan bölgeye göre değişebilir. Genel anlamda söyleyecek olursak; liposakşından sonraki 3 – 4 hafta içerisinde kişi tamamen iyileşmiş ve günlük yaşamına dönmüş olacaktır.

Liposuction uygulaması genel anestezi altında yapıldığı için işlemden sonra hastalarımızın 1 gün hastanede kalması tercih edilir. Ameliyattan hemen sonra uygulama bölgesinde ödem görülebilir. Bu durum, kişiyi ameliyat sonuçları ile ilgili yanıltmamalıdır. Ödemler atıldıktan sonra bölgedeki incelme oldukça barizdir. Bu süreçte ödemi atmak için bol su tüketmek ve iyileşme sürecini kısaltmak için sigaradan uzak durmak iyi bir tercih olacaktır.

Liposuction Ankara Kalıcı Mıdır?

Liposuction etkisi kalıcıdır. Ancak yeniden kilo almak, bölgesel yağlanmanın yeniden başlamasına neden olabilir. Bu nedenle liposuction işlemlerinin mutlaka spor ve diyetle desteklenmesi gerekir. Özellikle liposuction yaptıranlar düzenli spora da devam ederse, sıkı ve fit bir vücut görünümüne sahip olabilirler. Kısaca söylemek gerekirse; kişinin ideal kilosunu koruması, kalıcılıkta temel belirleyicidir.

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Liposuction, günümüzde en çok tercih edilen estetik cerrahi işlemlerden biridir. Bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili ve kısa yoludur. Liposuction yapıldıktan sonra, iyileşme süreci de tamamlandığında, sonuçlar anında görülür. Aynı zamanda bölgesel yağlanmadan kalıcı olarak kurtulmayı sağladığı için de sıklıkla tercih edilmektedir. Liposuction fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye ve kullanılan liposuction tekniğine göre değişebilir. Bu nedenle Ankara liposuction fiyatları 2024 hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir; randevu alabilirsiniz.

Call Now Button