Liposuction

Liposuction Ankara

Lipoplasti, lipoliz, liposculpture de denilen liposuction en bilindik tanımıyla yağ aldırma işlemine verilen isimdir. Vücutta çeşitli nedenlerle biriken ve ince vücut hatlarına engel olan yağlar liposuction Ankara yöntemiyle alınabilir. Genellikle kol, bacak, basen, bel, kalça ve karın bölgesinde biriken bu yağların yakılması zordur ve zaman alır. Özellikle kadınları oldukça rahatsız eden bu yağ birikmeleri, liposuction sayesinde giderilir. Vücut sıkı ve fit bir görünüm kazanır. Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte liposuction ameliyatlarında da yeni uygulamalar kullanılmaya başlanmıştır.

High Definition Vaser Liposuction teknolojisi sayesinde fazla yağlardan kurtulurken aynı zamanda sıkılaşma ve vücut hatlarının belirginleştirilmesi estetik ayrıntıların ortaya konması da mümkün olmaktadır. Yazımızın devamında liposuction ve yeni nesil High Def Vaser Lipo hakkında daha detaylı bilgiyi bulabileceksiniz. Ankara’da, liposuction uygulamalarının en güncel ve gelişmişleri hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den bilgi alabilirsiniz.

Liposuction Nedir?

Liposuction Ankara, vücuttaki fazla yağların cerrahi işlemlerle alınmasıdır. Günümüzde klasik liposuction yöntemlerine; lazer liposuction, lazer lipoliz, power asisted liposuction yöntemleri, ultrasonik liposuction yöntemleri de eklenmiştir. Bir çeşit gelişmiş ultrasonik liposuction yöntemi olan Vaser Liposuction sayesinde liposuction ameliyatının kullanım alanları çok çeşitlenmiş ve operasyonun başarısı da artmıştır. Vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak işlemin temel amacı ve ciddi miktarda yağ almak mümkün olsa da; liposuction direkt zayıflamaya değil, incelmeye ve şekillenmeye yönelik bir işlemdir. Egzersiz ve sağlıklı beslenmeye rağmen vücutta biriken yağların alınması, kişinin daha ince bir görünüme sahip olması, sıkılaşması ve şekillenmesi hedeflenir. Bütün bunların yanı sıra lipödem tedavisinde, jinekomasti tedavisinde, yağ enjeksiyonu ile popo büyütmede “Vaser Liposuction” altın standarttır.

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

Liposuction gıdıktan, ayak bileğine kadar vücudun birçok bölgesine yapılabilen bir işlemdir. Sonuçları net bir şekilde hemen ameliyat sonrasında gözle görülür. Bu nedenle özellikle karın, bel bölgesindeki ve basenlerdeki yağlardan kurtulmak için en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Liposuction uygulanan diğer bölgeler:

 • Kalça, basenler, popo geçişleri
 • Uyluğun içleri, dizlerin iç kısmı
 • Karın, bel, sırt kısmı
 • Erkeklerde göğüsler
 • Kollar, koltuk altı ve sırt geçişleri
 • Gıdık bölgesi, yanaklar ve çene geçişleri
 • Lipödem tedavisinde ek olarak baldır ve ayak bilekleri

Kimler Liposuction Yaptırabilir?

Liposuction, kadın – erkek fark etmeksizin 18 yaşını doldurmuş her bireye uygulanabilen bir işlemdir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kişinin kilosudur. Liposuction ile ciddi miktarda yağ alınabilse de vücudu biçimlendirmek ve inceltmek için yapılan bir işlem olup bir çeşit zayıflama ameliyatı değildir. Zayıflama ameliyatları yani obezite cerrahisi sonrası ise liposuction vücudu toparlama ve şekillendirmede kullandığımız bir yöntemdir.

Liposuction için İdeal Hasta Grubu:

 • 18 yaşını geçmiş ve ciddi bir sağlık sorunu olmayan kadın ve erkekler
 • Vücut kitle indeksine göre ideal kilosuna yakın olanlar
 • Esnek ve kaliteli cilt yapısına sahip olanlar
 • Bölgesel olarak incelme ve sıkılaşmak isteyenler
 • İncelmenin yanında daha şekilli ve sportif görünmek isteyenler

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction, en genel tanımıyla gelişmiş bir liposuction ameliyatı tekniğidir. Klasik liposuction uygulamalarına göre daha fazla deneyim gerektirir. En iyi sonuçların alınabilmesi için ince detaylarda bile estetik standartlara hâkim bir hekim tarafından, dikkatlice yapılması gerekir. “High Definition Vaser Liposculpture”olarak da adlandırabileceğimiz vaser liposuction, vücuttan fazla yağın alınması sırasında, estetik detayların da belirgin hâle getirilmesidir. İşlem sırasında vücuttaki yağ miktarı azalırken derin, orta ve yüzeysel liposuction teknikleri kullanılarak bölgedeki estetik çizgiler belirgin hâle getirilir. Böylece kişi incelmekle kalmayıp, daha sıkı, fit ve sportif gözükür.

Vaser liposuction, bir çeşit gelişmiş ultrason yardımlı liposuction yöntemi olup lazer liposuction yöntemine göre dokulara daha nazik davranan bir işlemdir. Aşırı ısı uygulayarak bölgedeki yağ dokularını tamamen parçalayan ve işlevsiz hâle getiren lazer uygulamaları, cildi de tahriş eder. High Def Vaser Lipo, bu yan etkiyi ortadan kaldırarak liposuction sonrası iyileşme süresinin çok daha kısa olmasını sağlamaktadır. Özel ultrasonik, yüksek enerjili ses dalgaları ile yapılan vaser liposuction; hastanın uyutularak yapıldığı bir ameliyat olup bir gecelik yatışı yeterlidir. Ertesi gün günlük rutine dönülebilir. Vaser liposuction sayesinde hayalindeki ince ve sportif görünüme kavuşan birçok hastamız gibi siz de Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilir ve fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.

Ankara Liposuction Fiyatları 2020

Liposuction Ankara, uzman bir cerrah tarafından yapıldığında kısa sürede etkin sonuçlar alınan ve incelmenin hemen ameliyatın bitiminde görüldüğü çok başarılı bir ameliyattır. Özellikle Vaser Liposuction’un yaygınlaşmasıyla birçok kişi ciddi ölçüde incelirken, bereberinde de sıkılaşıp daha fit ve çekici bir görünüme kavuşabilmektedir. Liposuction işleminde kullanılan ek teknikler, işlemin hangi bölgeye yapıldığı ve hastanın ihtiyaçları liposuction fiyatlarını belirler. Bu nedenle liposuction fiyatları, işlemin yapıldığı kliniğe göre ve kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir. Ankara liposuction fiyatları hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi