Burun Dolgusu Ankara

Burun, iletişim sırasında en çok dikkat çeken organlarımızdan biridir. Yüzün tam ortasında olması nedeniyle güzellik algısı üzerinde etkisi büyüktür. Burun ucunun düşük olması, normalde olması gerekenden büyük olması ve kemerli olması ilk bakışta dikkat çeken, özgüvensizliğe neden olabilen estetik sorunlardır. Bu sorunlardan şikâyetçi olmasına rağmen ameliyat olmak istemeyen kişiler için günümüzde dolgu alternatifi mevcuttur. Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu Ankara yöntemi, eğer kişinin burun yapısı uygunsa etkin sonuçlar veren, acısız ve güvenilir bir işlemdir. Burun dolgusu sayesinde birçok hastamız fotoğraf çektirmek konusunda daha özgüvenli ve günlük ilişkilerinde daha rahat hâle gelmiştir. Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alarak burun dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizi arayabilirsiniz. Peki “Burun dolgusu nedir, nasıl yapılır?” yazımızın devamında bunu açıklamaya çalışalım.

Burun Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu Ankara, yanak dolgusu, çene dolgusu neredeyse herkesin bildiği, en meşhur ameliyatsız estetik işlemlerdendir. Bununla birlikte buruna yapılan dolgular da günümüzde giderek popüler hâle gelmektedir. Ameliyatsız yapılması ve iyileşme süresinin çok kısa olması nedeniyle avantajlı olan bu işlem, burundaki basit şekil bozukluklarının giderilmesi ve kişinin kendini daha özgüvenli hissetmesi için harika bir işlemdir. Oldukça kısa sürede tamamlanan ve herhangi bir rahatsızlık hissi olmayan bu işlem, hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılır?

Burun dolgusu, burun şeklinden memnun olmayan pek çok insana yapılabilmektedir. Fakat burun estetiği ameliyatı kadar kapsamlı bir işlem olmadığı için aşırı deformasyonlarda ameliyatlı burun estetiği yöntemleri tercih edilebilir. Burun dolgusu genellikle daha basit ve hafif eğrilikleri ortadan kaldırmak amacıyla yapılan bir işlemdir. Kişinin burun, cilt, kıkırdak ve kemik yapısının operasyona uygun olması gerekir. Eğer kişinin burun yapısı ince ve dolguya uygunsa;

  • Burnun ucundaki hafif düşüklükler burun dolgusu ile kaldırılabilir.
  • Burun kemiği dolgu ile doldurularak daha düz bir görünüme kavuşturulabilir.
  • Fotoğraflarda belli olan ve kişiyi rahatsız eden şekil bozuklukları burun dolgusu ile giderilebilir.
  • Daha önceden geçirilmiş burun ameliyatlarından alınan yetersiz sonuçlar gidebilebilir ya da ameliyat hataları burun estetiği ile düzeltilebilir.

Burun Dolgusu Ankara Nasıl Yapılır?

  • Burun dolgusu, yaklaşık 10 – 15 dakikada tamamlanabilen, kısa süreli bir işlemdir.
  • Uygulamadan etkin sonuç alınabilmesi için mutlaka uzman bir plastik cerrah tarafından, steril bir ortamda yapılmalıdır. Eğer burun estetiği ameliyatından sonra yapılıyorsa bu durum muhakkak doktora bildirilmelidir.
  • İşlem acısızdır. Fakat hastada huzursuzluk hissi olmaması için anestezik krem uygulamasından sonra yapılabilir.

Burun Dolgusu Ankara Kalıcı Mıdır?

Burun dolgusu Ankara, cerrahi operasyona olan ihtiyacı ortadan kaldırdığı için sıkça tercih edilen, avantajlı bir estetik yöntemidir. Fakat burun dolgusu diğer tüm dolgu işlemleri gibi geçici bir uygulamadır. Burun, hareketsiz bir organ olduğu için dolgunun etkisi genellikle 1 yıl kadar kalıcıdır. Tabii bu süre kişiden kişiye değişmektedir. Bazı hastalarımızda 1,5 – 2 yıl kadar kalıcı etki de görülebilmektedir. Burun estetiğinin geçici olmasının hastaya sağladığı bazı avantajlar da vardır. Örneğin; burun estetiğinden sonra nasıl görüneceğini bilmek isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Böylece kişi estetik işlemden sonra nasıl görüneceğini az çok tahmin edebilir. Böylece ameliyat kararını daha kolay alabilir.

Ankara Burun Dolgusu Fiyatları 2024

Burun dolgusu Ankara ile ilgili merak edilenlerden biri de elbette fiyatlardır. Vücudun her bölgesi için dolgu fiyatları farklıdır. Burun dolgusunda da işlemde kullanılacak doz miktarı ve uygulanacak seans sayısı fiyatları belirler. Bu nedenle öncelikle hasta öyküsünün dinlenmesi ve fiyatların hastanın ihtiyaçlarına göre, net olarak belirlenmesi en doğrusu olacaktır. Eğer siz de burun dolgusu ile kolayca hayalinizdeki görünüme sahip olmak istiyorsanız Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve burun dolgusu fiyatları 2024 hakkında genel bilgileri alabilirsiniz.

Call Now Button