Labioplasti Ankara

Genital bölgeye yapılan estetik işlemleri günümüzde pek çok kadın tercih ediyor. Labioplasti Ankara en sık yapılan genital estetik ameliyatıdır. Genital bölgedeki küçük dudaklara (iç dudaklara) yapılan estetik işlemlere labioplasti adı verilir. En sık görülen sorun küçük dudaklardaki asimetriler, sarkıklıklar veya küçük dudakların büyük olmasıdır. Küçük dudakların sarkık ya da normalden büyük olması durumunda vajina dar kıyafetlerden belli olabilir. Bu durum özellikle yaz aylarında tayt ya da mayo giymeyi zorlaştırmaktadır. Küçük dudakların sarkmasından kaynaklanan rahatsızlık cinsel ilişki sırasında da yaşanabilir. Kadın, vücudunu beğenmediği için partnerinden çekinebilir, cinsel ilişki sırasında orgazm olamayabilir. Bu gibi durumlarda sorunun cinsel hayatı olumsuz etkilememesi ve hastanın günlük yaşamında da kendini iyi hissetmesi için labioplasti yapılabilir. Ankara’da labioplasti ameliyatı olmayı düşünen hastalarımız kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirler.

Labioplasti (Küçük Dudak Ameliyatı) Nedir?

Labioplasti yani iç dudak ameliyatı, vajina kenarlarında bulunan iç dudakların aşağı doğru sarkması, asimetrik olması ya da aşırı büyük olması nedeniyle oluşan estetik problemlerin giderilmesi amacıyla yapılır. Genital bölgenin normal görünümünde vajinanın dış kısmında yer alan iç dudaklar orantılı büyüklüktedir. Sarkma sonucunda labium parçası koyu bir renk alır ve vajinanın doğal görünümünü bozar. Bu durum bazı kadınlar için rahatsız edici olmayabilir. Fakat dar kıyafetler giyememekten ya da cinsel sorunlardan şikâyetçi olan kadınlar için büyük bir problemdir. Labioplasti işlemi sırasında iç dudaklar küçültülür ve dış dudaklarla orantılı hâle getirilir. İşlem sırasında klitoris bölgesinde fazlalıklar varsa bunlar da estetik operasyonla düzeltilebilir. Böylece vajinanın estetik görünümünü kazanması ve kadının sosyal ve cinsel hayatında rahat etmesi sağlanır.

Labioplasti Hangi Durumlarda Yapılır?

İç dudaklarda görülen estetik sorunlar üç farklı şekilde ele alınabilir. Bunlardan ilki iç dudakların aşırı büyük olmasıdır. Bu durum genellikle genetik faktörlerden kaynaklanır. Yani yapısal bir durumdur. Eğer dış dudaklar, iç dudakları kapatamıyorsa bu durumda iç dudakların aşırı büyük olduğunu söyleyebiliriz. İç dudaklar çok büyük olduğunda dar ve ince kumaşlı kıyafetlerden belli olabilir. Bu vajina yapısı tahrişe ve enfeksiyona da daha yatkındır. Dolayısıyla labioplasti, hastanın cinsel yaşamında ve günlük hayatında kaliteyi yükseltir.

Labioplasti Ankara gerektiren genital estetik sorunlarından biri de küçük dudakların sarkmış olmasıdır. Bu estetik sorun ise genellikle birden fazla doğuma bağlı olarak ortaya çıkar. İri bebek doğurmuş kadınlarda da iç dudak sarkması sık karşılaştığımız bir durumdur.

Labioplastiye ihtiyaç duyulan bir başka sorun ise küçük dudakların birbirinden farklı yani birinin daha büyük olmasıdır. Birçok kadında vajina dudaklarının her ikisi aynı boyutlarda değildir. Fakat bu boyut farkı büyüdükçe görsel açıdan rahatsız edici olabilir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Birçok kadın iç dudaktaki sarkmanın ya da şekil bozukluğunun farkında olsa da cerrahi işlemden korkmaktadır. Labioplasti öncesi endişe, hastalarımızda sık karşılaştığımız bir durumdur. Fakat labioplasti kolay genital estetik işlemlerden biridir. İyileşme süresi çok hızlıdır ve izsiz iyileşir. Bu nedenle hastalarımızın, tam tersine, ameliyattan sonra hissedecekleri rahatlığa odaklanmalarını tavsiye ediyoruz.

  • Labioplasti ameliyatı yaklaşık 30 dakika sürer ve ameliyattan sonra pansuman, dikiş aldırma gibi işlemlere gerek yoktur.
  • Genellikle lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir fakat hastamızın arzusu dahilinde genel anestezi yöntemini de kullanabiliyoruz.
  • Hastanede yatış gerektirmeyen bir işlemdir. Hasta hemen taburcu edilir ve işine gücüne dönebilir. 24 saat içinde ayakta duş alınabilir.
  • Kanama riski yoktur fakat enfeksiyon riskine dikkat etmek gerekir. Kişisel hijyene özen göstermek önemlidir.
  • 3 – 4 hafta sonra, yani dikişler tamamen yok olduktan sonra, cinsel hayata geri dönülebilir.
  • Ameliyattan sonra genital bölgede hiçbir his kaybı olmaz.

Ankara Labioplasti Fiyatları 2024

Labioplasti Ankara ameliyatına karar vermeden önce doktor detaylı jinekolojik muayenesini yapar. Hastanın ameliyata engel olacak başka rahatsızlıkları varsa değerlendirilir ve anestezi yöntemine karar verilir. Bu noktada doktor seçiminiz de önemlidir. İşlemin kesinlikle uzman bir plastik cerrah tarafından, hastanede steril bir ortamda yapılması gerekir. Tüm bu süreç, labioplasti fiyatlarını da etkileyecektir. Ankara labioplasti fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için hemen 0312 436 44 41 numaralı telefonu arayarak Ankara’daki kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Call Now Button