Ben Tedavisi Ankara

Benler; vücudun herhangi bir yerinde görülebilen, küçük cilt lezyonlarıdır. Her yaştan, her bireyde -hatta bebeklerde bile- görülebilir. Genellikle iyi huylu deri değişimleridir. Fakat bazı durumlarda estetik sorunlara yol açabilir ya da sağlık açısından risk oluşturacak değişimler yaşayabilirler. Bu durumda, benin cerrahi işlemle alınması yani nevüs eksizyonu ve patolojik sonuçların incelenmesi gerekebilir. Ben tedavisi Ankara, estetik cerrahlar tarafından yapılır. Uzman bir estetik cerrah tarafından yapıldığında iz kalma olasılığı -özellikle yüzde- oldukça düşüktür. Benler ve tedavi yöntemleri hakkında hazırladığımız bu yazı ile birlikte diğer vücut estetiği ve cilt kanserleri ile ilgili yazılarımızı da okuyabilir ve Ankara’daki kliniğimizden dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

Benler Cilt Kanserine Neden Olur mu?

Benler ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de benlerin cilt kanserine neden olup olmadığıdır. Benler; genellikle açık kahve, siyah, koyu kahve ve pembemsi renkte olan, melanin hücrelerinin neden olduğu iyi huylu tümör yapılarıdır. Ultraviyole ışınlar gibi cilde zararlı dış etkenler nedeniyle benlerde bazı değişimler gözlemlenebilir. Vücudunu iyi tanıyan ve gözlemleyen biri bu değişimleri kolayca fark edecektir. Benlerdeki her türlü değişim alarm kabul edilmeli ve doktora başvurulmalıdır. Özellikle benlerin boyutunun ve renginin değişmesi, sınırlarının farklılaşması ve dokusunun daha pütürlü hâle gelmesi yüksek oranda cilt kanseri belirtisidir.

Cilt kanseri, zamanında teşhis edildiğinde estetik cerrahlar tarafından tedavi edilebilir. Bu nedenle benlerin düzenli olarak takip edilmesi, gerekirse uzman doktorlar tarafından izlenmesi tavsiye edilmektedir. Yapılan araştırmalar, beni çok olan kişilerde cilt kanseri görülme riskinin yüksek olduğunu ortaya koymaktadır. Bunları dikkate alarak ben tedavisinin aksatılmaması ve şüpheli benlerin cerrahi işlemle yani nevüs eksizyonu ile tedavi edilmesi gerekmektedir.

Benlerin Yarattığı Estetik Sorunlar

Ben tedavisi Ankara, estetik amacıyla da yapılabilir. Düz ve küçük yapıdaki genellikle rahatsızlık vermez. Hatta dudak üstündeki küçük bir benin güzellik kattığı bile düşünülebilir. Fakat büyük ve dokulu yapıdaki benler hem estetik hem fiziksel sorunlara neden olabilir. Yüzdeki aşırı büyük benler cildin pürüzsüz görünümünü bozabilir. Göz üzerindeki büyük benler, gözün görüş alanını kısıtlarken gözlerin açıklığını bozabilir ve kişinin dış görünüşünden memnun olmamasına neden olabilir. Bunun dışında ayak altı, koltuk altı, el ya da genital bölgedeki benlerin de hareketleri kısıtladığı durumlar söz konusu olabilir. Bu durumda benleri aldırmak, kişinin hayat kalitesini yükseltecek bir karar olacaktır.

Ben Tedavisi Ankara Nasıl Yapılır?

Nevüs eksizyonu olarak bilinen ben aldırma işlemi, Op. Dr. Can Öztekin tarafından da en sık tavsiye edilen ben tedavisi yöntemidir. Günümüzde koterizasyon (yakma) ve kriyoterapi (sıvı azot ile dondurma), lazer ile ben tedavisi gibi teknikler bulunsa da bu tekniklerin ortak özelliği; fiziksel tahrip yöntemi olmaları ve daha çok yüzeysel cilt lezyonları için uygun olmalarıdır. Gerçek benlerin tedavisi için bu fiziksel tahrip yöntemleri çoğu zaman uygun değildir. Özellikle cilt kanseri şüphesinde mutlaka nevüs eksizyonu tercih edilmelidir. Çünkü benlerin her zaman dermal uzantıları bulunur. Bu uzantılar cilt altında kaldığında ben tedavisinden tam anlamıyla verim alınamaz ve üç ila altı ay içerisinde tekrarlar. Cilt kanserine neden olan benlerin deriden hiçbir kalıntı kalmayacak şekilde temizlenmesi şarttır. Ben aldırma işlemi lokal anestezi ile yapılan, oldukça pratik bir işlemdir. Dakikalar içerisinde tamamlanır, risk tamamen bertaraf edilmiş olur ve hasta hemen günlük hayatına dönebilir.

Ankara Ben Tedavisi Fiyatları 2024

Ben tedavisi Ankara, plastik cerrahlar tarafından yapılan bir işlemdir. Operasyon plastik cerrahlar tarafından yapıldığında iz kalma riski azdır. Özellikle yüz bölgesinde yapılan ben aldırma işlemlerinde deneyimli bir plastik cerraha başvurmak iz kalma riskini büyük oranda azaltacaktır. Yapılan estetik dikişlerden sonra ameliyatla alınan parça patolojiye gönderilir. Benin yeri, şekli ve büyüklüğü; hem iz kalma riskini hem de ben tedavisi fiyatlarını etkileyecektir. Bu nedenle ben tedavisinde fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Ankara’da ben aldırma fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Can Öztekin’in deneyimi ile benlerinizi kolayca aldırabilirsiniz.

Call Now Button