Somon DNA Aşısı Ankara 

Somon DNA aşısı Ankara; somon DNA’sı ve hyaluronik asit sayesinde cildi yenileyen, kırışıklık görünümünü azaltan ve cildi canlandıran bir uygulamadır. Zengin içeriği sayesinde cildi derinlemesine besler ve nemlendirir. Temel etkisi ise; ciltteki polinükleotidlerin yapımına yardımcı olmasıdır. Somon DNA aşısında kullanılan somon balığı sütü, ciltteki kolajen ve elastin lifleri aktifleştirir. Böylece cildin aydınlanmasını, tazelenmesini ve daha genç görünmesini sağlar. Yaşlanma belirtisi kabul edilen pek çok cilt sorununa etki edebilir. Yazımızın devamında somon DNA aşısı hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara somon DNA aşısı fiyatları hakkında daha fazla bilgi için ise Op. Dr. Can Öztekin’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Somon DNA Aşısı Ankara Nedir? Hangi Malzemeden Yapılır?

Somon DNA aşısı; içeriğinde hem somon DNA’sından elde edilen proteinler hem de hyaluronik asit bulunan, özel bir karışımdır. Hyaluronik asit; cildin nem tutmasını sağlayan, cildin kendi yapısında da bulunan ve ona güzelliğini veren bir bileşendir. Somon DNA’sı ise içeriğindeki proteinler sayesinde cilt altı dokularını besler. Böylece cilt lekeler, kırışıklıklar, sivilce izleri ve nemsizlik ile savaşabilecek; kendi kendini yenileyebilecek güce kavuşur. 

Somon DNA’sının Etkisi Nedir?

Somon DNA aşısı, içeriğinde somon balığından elde edilen özel bir serum bulunur. Bu serum hyaluronik asit ile birleştiğinde cildin yenilenmesini, onarılmasını ve yüksek oranda nem tutmasını sağlar. Cildin nemini koruması, yaşlanma önündeki en önemli önlemlerden biridir. Somon DNA aşısındaki hyaluronik asit ve somon serumu, cildi ölü derilerden arındırır. Bir yandan da nem tutma kapasitesini artırır. Böylece nem dengesini korur. İnce kırışıklıkların açılmasına, cildin daha aydınlık ve yumuşak bir hâl almasına yardımcı olur. 

Somon DNA Aşısı Ankara Neden Yapılır?

  • Çevresel faktörler, stres ve yaşlanmaya bağlı olarak matlaşan, canlılığını kaybeden cilde ışıltı verir. 
  • Akne, sivilce ve güneş lekelerinin azaltılmasını sağlar.
  • Göz altı morluklarının açılmasında ve göz çevresinin gençleşmesinde etkilidir. 
  • Özellikle kış aylarında, aşırı kuruyan cilde nem desteği vermek için kullanılabilir. 
  • Yüz bölgesine uygulandığı gibi boyun ve dekolte bölgesine de etki edebilir. 
  • İçeriğindeki hyaluronik asit ve somon sütü sayesinde kolajen ve elastin lifleri aktifleştirir. Böylece cildin güçlenmesini, ince kırışıklıkların yok edilmesini sağlar. 

Ankara Somon DNA Aşısı Nasıl Yapılır?

Somon DNA aşısı, enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. Enjeksiyon oldukça küçük yöntemlerle, mikroenjeksiyon dediğimiz teknikle yapıldığı için ağrı ya da acı hissi oldukça azdır. Aynı zamanda mikroenjeksiyon sayesinde kaslara uygulama yapılmaz. Bu da işlemin çok daha doğal sonuçlar vermesine yardımcı olur. 

Somon DNA aşısı, yaklaşık 15 – 20 dakikada tamamlanır. İşlem sonucunda bölgede hafif bir kızarıklık, ödem olabilir. Ancak bunlar enjeksiyondan kaynaklanan, beklediğimiz yan etkilerdir. Bu nedenle birkaç gün içerisinde, kendiliğinden geçer. 

Ankara Somon DNA Uygulaması Güvenli Midir?

Somon DNA aşısı içeriğindeki maddeler, cilt ile uyumlu maddelerdir. Bu nedenle beklenmeyen yan etki görülme olasılığı oldukça azdır. Bununla birlikte somon DNA uygulamasında, doktorun uzmanlığı da önemlidir. Tedavi süreci doğru planlandığında aşırı ödem ve kızarıklık olmadan, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilebilir. Ankara somon DNA aşısı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Can Öztekin ile iletişime geçebilirsiniz. 

Somon DNA Aşısı Kaç Seans Uygulanır?

Somon DNA aşısından en verimli sonuçları alabilmek için seanslar hâlinde uygulama yapılması tercih edilir. Somon DNA aşısı, genellikle 4 – 5 seans uygulanır. Bu süreçte cildin yenilenmesi ve dinlenmesi için 1 – 3 hafta aralar verilir. Somon DNA aşısının etkileri ilk seanstan itibaren kendini göstermeye başlar. Tüm seanslar tamamlandığında ise cilt aydınlık, pırıl pırıl ve genç bir görünüme kavuşur. 

Ankara Somon DNA Aşısı Fiyatları 2024

Somon DNA aşısı Ankara, göz alıcı sonuçları sayesinde günümüzün en çok merak edilen uygulamalarından biridir. Özgün içeriği sayesinde cilde faydalı protein desteği sağlar. Cildi besler, güçlendirir ve gençleştirir. Somon DNA aşısı fiyatları 2024 ise uygulama yapılan bölgeye ve bölge sayısına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara somon DNA fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz. 

Call Now Button