Yanak Dolgusu Ankara

Yanak dolgusu Ankara; yanaktaki hacim kaybı ve çökmeleri gidermek, kırışıklıkları azaltmak ve kasları mekanik olarak modifiye etmek için yapılan hyaluronik asit dolgu uygulamalarıdır. Yanak dolgusundaki amaç yüzdeki harmoniyi sağlamaktır. Altın oranı sağlamak ve kişinin yüz tipine en uygun yanak görünümünü oluşturmak amacıyla yanak dolgusuna sıkça ihtiyaç duyulmaktadır. Elmacık kemiklerin belirgin olduğu, dolgun ve orantılı görünen yanaklar kişinin daha çekici ve olduğundan daha genç görünmesini sağlar. Bu canlı görünümün elde edilmesi amacıyla yapılan dolgu işlemleri ameliyatsız yapılan estetik operasyonlar arasındadır. Yanaktaki hacim kaybı ileri durumdaysa bu sefer yağ dolguları devreye girer. Yüze yağ dolgusu; ameliyathane ortamında vaser liposuction ile alınan yağların usulüne uygun şekilde işlemden geçirilip yüzünüze transfer edilmesiyle yapılır. Yazımızın devamında tüm yanak dolguları hakkındaki genel bilgileri bulabileceksiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Yanaklarda Görülen Estetik Sorunlar Nelerdir?

Yüzümüzdeki birçok bölgede yaşlanmanın olumsuz etkilerini görürüz. Bunlardan biri de yanaklardaki çökme ve sarkmadır. Zamanla tüm dokular gibi yanaktaki dokular da esnek yapısını kaybeder. Bunun sonucunda kişi daha yaşlı ve yorgun görünebilir. Yaşlanmanın yarattığı depresyonu artıran ve kişinin kendiyle barışık olmasını engelleyen bu sorunlar, yanak estetiği ile dakikalar içerisinde giderilebilmektedir. Yanaklarda görülen estetik kusurlar;

  • Yanaklarda çökme ve sarkma
  • Asimetrik yanak görünümü
  • Yanak oluklarının derin olmasıdır.

Bazı kişilerde aşırı zayıflık nedeniyle de yanaklarda çökme görülebilir. Bu durum, kişinin sürekli yorgun ve olduğundan büyük görünmesine neden olabilir.

Kimler Yanak Dolgusu Ankara Yaptırabilir?

Yanak dolgusu, 18 yaşını tamamlamış, ciddi sağlık problemi olmayan herkese yapılabilir. Fakat yanaklardaki çökme orta yaşlarda başladığı için genellikle orta yaş grubu hastalarımız tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Günümüzde giderek artan oranda erkekler de yanak dolgusuna ilgi göstermektedir. Kadınlar, estetik kaygıları daha fazla hissettiği için kadın hastalarımıza yine de daha fazla uyguladığımız bir işlemdir. Bununla birlikte travma ya da farklı deformasyonlar sonucunda yanakta oluşan diğer estetik sorunlar da dolgu ile giderilebilmektedir.

Yanak Dolgusunda Hangi Madde Kullanılır?

Yanaklarda görülen bu sorunlar yapılan dolgu işlemi ile giderilebilmektedir. Peki yanaklarda hangi dolgu malzemesi kullanılır?

Yanak dolgusu Ankara, hyaluronik asit ile yapılmaktadır. Hyaluronik asit, cildin nem kazanmasını ve nemli kalmasını sağlayan, jel kıvamında bir maddedir. Yüzdeki kusurların giderilmesinde en çok tercih ettiğimiz dolgu maddelerinden biridir. Bunun nedeni; hyaluronik asitin vücudun normal yapısında da bulunması ve dolgu işleminden sonra herhangi bir tepkimeye yol açmayan, güvenilir bir dolgu maddesi olmasıdır. Hacim kaybının çok ön planda olduğu şikayetlerde ise sizden alınan yağ dokunun aktarıldığı, yüze yağ transferleri yapılmaktadır.

Yanak Dolgusu Ankara Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusu; dakikalar içinde tamamlanabilen, acısız bir işlemdir. Uygulamadan önce yanaklara anestezik krem uygulanabilir. Gerekli görülürse lokal anestezi de yapılabilir. İşlem, kanül dediğimiz incecik estetik iğneleri ile yapılır. Aşırı dolgu uygulaması yanaklarda istenmeyen ödemlere neden olabileceği için birden fazla uygulamaya ihtiyaç duyulabilir. İşlemden sonra hemen günlük hayata geri dönülebilir. Muayenehane şartlarında yapılan bir işlemdir. Yanak dolgusu uygulamasından sonra bir miktar ödem ya da kızarıklık oluşabilir. Bu beklediğimiz ve geçici bir yan etkidir. 1 – 2 saat sonra kendiliğinden kaybolmaya başlar. 1 hafta sonunda ise tamamen yok olur.

Yanak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Hayaluronik asit ile yapılan yüz dolgular kalıcı işlemler değildir. Uygulamanın kalıcı olması için sürekli tekrar edilmesi gerekir. Her hastada kalıcılık süresi değişebilir. Mimik kullanımı ve cilt özellikleri işlemin kalıcılığını etkiler. Genel olarak söylemek gerekirse 1 – 1,5 yıl kadar kalıcı bir uygulamadır. Uygulama düzenli yapılırsa kalıcılık süresi de artabilir. Gerekli durumlarda yüze yapılan yağ dolguları ise kalıcı sonuç alınabilmektedir.

Ankara Yanak Dolgusu Fiyatları 2024

Yanak dolgusu Ankara için günümüzde talep giderek artmaktadır. Yanak dolgusu yaptırmak isteyen hastaların klinik seçerken doktorun deneyimine ve işlem yaptıracağı ortamın steril olduğuna güvenmeleri önemlidir. Fiyat konusunda ana belirleyici olan kullanılacak yüz dolgusunun markası ve miktarı ise muayene sonucunda belirlenir. Yanak dolgusu, elde edilen olumlu sonuçlarla hem fiziki açıdan hem de ruhsal açıdan kişiyi rahatlatır ve özgüvenini yükseltir. Siz de yanak estetiği ile hayalinizdeki görünüme kavuşmak için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Call Now Button