Dudak Dolgusu Ankara

Dudaklar; yüze karakteristik özelliğini veren bölgelerden biridir. Aynı zamanda güzellik algısı üzerinde de doğrudan etkilidir. Daha dolgun, kıvrımlı ve hacimli dudaklar birçok kadının güzelliğine güzellik katmakta ve daha çekici görünmesini sağlamaktadır. Bu nedenle dudak dolgusu Ankara, özellikle kadınlar tarafından, sıkça tercih edilen estetik işlemlerden biridir. Oldukça kısa sürede yapılan ve acısız bir işlem olan dudak dolgusu Ankara, kliniğimizde, Op. Dr. Can Öztekin tarafından yapılmaktadır. Dudak dolgusu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu; çeşitli dolgu malzemeleri kullanılarak dudak bölgesinin kalınlaştırılması için yapılan estetik işlemdir. Yaşlanmanın etkisi dudaklarda da kendini gösterir. Dudak çevresindeki dokular kırışmaya, esnekliğini kaybetmeye ve dudak daha ince görünmeye başlar. Aynı zamanda genetik faktörlerde dudak yapısını etkiler. Yani dudak yapısı doğuştan da ince olabilir. Bu durum bazı kadınlar için sorun yaratmasa da birçok kadın ince dudaklardan şikâyetçi olmaktadır. Dolgun dudaklar, makyajın daha güzel görünmesini sağlarken kadınların yüzüne daha çekici bir ifade kazandırmaktadır.

Dudak Dolgusu ile Dudak Kalınlaştırma

Dudak dolgusunun amacı; dudakların daha dolgun bir görünüm kazanmasıdır. Dudak dolgusu ile dudakların kalınlaştırılması, dudak şeklinin ve dış kıvrımlarının daha belirgin hâle gelmesine yardımcı olur. Özellikle yaşlanmayla birlikte oluşan dudak incelmesi, kadınların kendini beğenmemesine ve yaşlanma depresyonunu derinden hissetmesine neden olabilir. Dudak kalınlaştırma; fiziksel ve ruhsal anlamda kadının yaşadığı bu sorunları gidermek için etkili bir yöntemdir. Dudak dolgusu, aynı zamanda dudak şeklindeki asimetrinin giderilmesi için de kullanılır. Dudağın alt ya da üst kısmının fazla büyük olması, sağ ve sol kısımlardaki eşitsizlikler hafif dolgu uygulaması ile giderilebilmektedir.

Dudak Dolgusunda Hangi Dolgu Malzemesi Kullanılır?

Dudak dolgusunda, istenen kalıcılığa göre farklı dolgu malzemeleri kullanılabilir. Estetik operasyonlarda kullanılan dolgu malzemeleri genellikle ciltte olumsuz reaksiyonlara neden olmaz. Günümüzde, dudak dolgusunda en çok kullanılan dolgu malzemesi “hyaluronik asit”tir. İnce bir iğne yardımıyla dudaklara uygulanabilen, akışkan bir jel olan hyaluronik asit nemlendirici özelliği ile bilinir. Temel görevi ciltte kayganlık sağlamak ve dokulardaki nemi artırmaktır. Bu işlevini, yoğun su tutucu özelliği sayesinde yerine getirir. Bu madde vücudumuzda zaten nem veren bir madde olarak bulunur. Bu nedenle tamamen zararsız bir madde olduğu gibi dudakların kalınlaştırılması için de idealdir.

Dudak Dolgusu Ankara Nasıl Yapılır?

  • Dudak dolgusu oldukça kısa sürede yapılan bir işlemdir.
  • Dolgu uygulaması yaklaşık 15 – 20 dakika sürer.
  • Çok ağrılı bir işlem değildir. Fakat hastanın kendini huzursuz hissetmemesi için işlemden önce sinir blokajı yapılarak tamamen ağrısız olarak da yapılabilinir.
  • Enjeksiyon nedeniyle dudak bölgesinde hafif ödem ve şişlik görülebilir. Bu yan etkilerin şiddeti kişinin cilt yapısına ve hassasiyetine göre değişebilir. Yan etkiler genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olur ve herhangi bir ek tedavi gerektirmez.

Dudak Dolgusu Ankara Kalıcı Mıdır?

Hyaluronik asit dediğimiz hazır dolgu maddeleri ile yapılan dudak dolgusu kalıcı bir işlem değildir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte dudak dolgusunun kalıcılığı 1 yıl ile 1,5 yıl arasındadır. Dolgu işlemi tekrarlandıkça bir miktar kalıcılığı artabilir ve işlemin yenilenmesine daha az ihtiyaç duyulabilir.

Ankara Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

Dudak dolgusu uygulamasında doktorun deneyimli olması önemlidir. Basit bir işlem olmasına rağmen doğru dozda ve doğru şekilde uygulanmazsa istenmeyen yan etkilere yol açabilir. Bu nedenle işlemin mutlaka bir plastik cerrah tarafından yapılması gerekir. Ankara’daki birçok klinikte dudak dolgusu işlemi yapılmaktadır. Her klinikte kullanılan hyaluronik asit dudak dolgusunun markası ve fiyatları farklı olacağı gibi beklediğiniz sonuçlar ve buna bağlı kullanılacak dolgu miktarı da dudak dolgusu fiyatlarını etkiler. Eğer yüksek dozda, birkaç seans uygulama yapılması gerekiyorsa fiyatlar yükselebilir. Size uygun dudak dolgusu fiyatlarını öğrenmek için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alabilirsiniz.

Call Now Button