Alın Botoksu Ankara

Alın botoksu Ankara, alın kırışıklıklarını ortadan kaldırmak ve pürüzsüz bir alın görünümü meydana getirmek amacıyla başvurulan botoks işlemidir. Alın bölgesindeki kasların aşırı aktif olmasına, güneş ışığı maruziyetine ve ilerleyen yaş gibi etmenlere bağlı olarak alın bölgesinde çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Bu kırışıklıklar, zaman içerisinde daha da derinleşerek belirgin bir görünüm edinebilirler. Bu da yüzün üst bölgesinde yaşlı bir görünüm meydana gelmesine ve yüzün estetik bütünlüğünün zarar görmesine neden olur.

Alın botoksu sayesinde bahsi geçen kırışıklıkları geçici olarak ortadan kaldırmak, bölgede düz ve pürüzsüz bir cilt görünümü meydana getirmek mümkündür. Alın botoksu, günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından en sık tercih edilen botoks uygulamalarından biri haline gelmiştir. Yazımızın devamında ‘’Alın botoksu sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’, ‘’Alın botoksunun yan etkileri nelerdir?’’, ‘’Alın botoksu erkeklere yapılır mı?’’ ve ‘’Alın botoksu ne zaman etkisini gösterir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara alın botoksu hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimizin devamını inceleyebilirsiniz.

Alın Botoksu Nedir?

Alın botoksu, alın bölgesindeki kırışıklıkların geçici olarak giderilmesi için yapılan botulinum toksin enjeksiyonudur. Botulinum toksin, alın bölgesindeki kasların aktivitesini geçici olarak kısıtlar. Bu sayede, bölgedeki kas aktivitesinin neden olduğu kırışıklıklar ortadan kaldırılabilir.

Alın botoksu, günümüzde en sık tercih edilen botoks işlemlerinden biridir. Alın bölgesindeki kırışıklıklar için ameliyatlı uygulamalara, etkileri geçici olan bir alternatif oluşturmaktadır. Bu yüzden de ameliyatlı uygulamalar için vakti olmayan, sağlık durumu bu operasyonlar için müsait olmayan bireyler alın botoksu işlemine başvurmaktadır.

Alın botoksu, genellikle göz çevresi botoksu, kaş arası botoksu vb. uygulamalarla birlikte tercih edilmektedir. Ancak tek başına uygulanması da mümkündür.

Alın Botoksu Ne İşe Yarar?

Alın botoksu Ankara, alın kırışıklıklarının geçici olarak giderilmesini; alın ve kaş üstü bölgenin çok daha pürüzsüz bir görünüm edinmesini sağlar.

Alın Botoksu Kimlere Yapılır?

Alın botoksu, 18 yaşını doldurmuş olan bireylere uygulanabilir. Bu uygulama yalnızca var olan kırışıklıkları ortadan kaldırmak için tercih edilmez. Aynı zamanda alın bölgesinde oluşabilecek yeni kırışıklıkları önlemek ve var olan çizgilerin derinleşmesine engel olmak amacıyla da tercih edilebilir. Bu yüzden alın botoksu gibi botoks uygulamaları günümüzde genç bireyler tarafından da sıklıkla tercih edilirler.

Alın Kırışıklıkları Neden Olur?

Alın kırışıklıkları şu gibi nedenlerden meydana gelebilirler:

  • Kaş ve alın bölgesini ilgilendiren mimiklerin fazla kullanımı. Bu bölgedeki kas aktivitesi zaman içerisinde alın kırışıklıklarının oluşmasına neden olabilir.
  • Güneş ışığı (özel olarak UVA ve UVB ışınları) zaman içerisinde bölgedeki cilt dokusunun yıpranmasına ve kırışmasına neden olabilir.
  • İlerleyen yaş.
  • Kuru cilt.

Alın kırışıklığı nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

Alın Botoksu Ankara Ne Zaman Oturur?

Alın botoksunun etkileri, bireyin cilt yapısına göre 3 ila 7 gün içerisinde belirginleşmeye başlayacaktır.

Alın Botoksu Nerelere Yapılır?

Alın botoksu, yatay alın çizgilerinin bulunduğu bölgelere ve kaş çevresine uygulanmaktadır. Böylece bölgedeki kas aktivitesi kontrollü olarak azaltılmakta ve alın kırışıklıkları giderilmektedir.

Alın Botoksu Ankara Zararları Nelerdir?

Alın botoksu, uzman bir doktor tarafından, ideal koşullarda yapıldığı takdirde tehlikeli veya zararlı bir uygulama değildir. Bununla birlikte alın botoksuna bağlı olarak, ilgili bölgede hafif kızarıklık ve ödem meydana gelebilmektedir. Bu şikayetler genellikle gün içerisinde, herhangi bir ek uygulamaya gerek kalmadan kaybolmaktadır.

Erkeklere Alın Botoksu Ankara Yapılır Mı?

Alın botoksu hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir. Öyle ki alın botoksu, diğer botoks uygulamalarına kıyasla erkekler tarafından daha çok tercih edilir.

Alın Botoksu Ne Kadar Sürer?

Alın botoksu genellikle 10 ila 15 dakika sürer. Hasta uygulamadan hemen sonra günlük yaşamına dönüş yapabilir.

Alın Botoksu Nasıl Yapılır?

Alın botoksu, iki aşamada yapılan, ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır. Bu uygulamanın ilk aşamasında alın bölgesi antiseptik solüsyon ile temizlenir. Ardından ise enjeksiyon noktalarına topikal anestezi kremi sürülür.

Topikal anestezi kreminin etkisi başladıktan sonra ise botulinum toksin sıvısı, ilgili noktalara ince uçlu, özel bir enjektör ile enjekte edilir. Böylece alın botoksu işlemi başarıyla tamamlanmış olur.

Alın Botoksu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Alın botoksu yaptıranlar, uygulamadan hemen sonra günlük yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Yalnızca ilgili bölgeye masaj yapmamaları ve bu bölgeye fazla dokunmamaları tavsiye edilir. Eğer bölgede hafif bir ödem oluşmuşsa bu şikayet genellikle gün içerisinde kendi kendine kaybolacaktır.

Ankara Alın Botoksu Fiyatları

Ankara alın botoksu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Call Now Button