Jinekomasti Ankara

Jinekomasti Ankara; erkeklerde kadınsı bir görünüme neden olan, büyük memelerin bulunması veya en azından areola dediğimiz kahverengi kısmın altında kabarıklığın olmasıdır. Büyük göğüsler, kadınlarda çekici bir görünüme neden olurken, erkeğin kendini özgüvensiz hissetmesine ve kıyafetlerden belli olan göğüs görünümü nedeniyle sosyal ilişkilerinde sorun yaşamasına neden olabilir. Günümüzde iki küçük delikten, kesmeden yapılan vaser liposuction jinekomasti ameliyatları sayesinde, sadece tek bir günde, erkekler bu problemden kurtulabilmektedir. Nedeni tam olarak bilinmeyen jinekomasti hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Kesmedem jinekomasti tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak ve erkek göğüs estetiği operasyonlarıyla ilgili tüm merak ettiklerinizi danışmak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Op. Dr. Can Öztekin’in uzmanlığı ve deneyimiyle hayalinizdeki görünüme kavuşabilir ve jinekomastiden kolayca kurtulabilirsiniz.

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti; erkeklerin dış görünüşünü olumsuz etkileyen bir durumdur. Jinekomasti görülen erkeklerin memesinde kadınlarınkine benzer “meme bezleri” görülür. Kilolu erkeklerde bu memeler daha sarkık olabilir ve kıyafetlerde de belirgin durabilir. Sağlık açısından bir zararı olmasa da sosyal yaşamdaki özgüven açısından oldukça önemlidir. İri meme görünümü erkeğin soyunma odası, plaj gibi sosyal alanlarda kendini iyi hissetmemesine, memeleri saklamak için sevmediği kıyafetler giymesine neden olabilir. Özellikle bedenini keşfetme, kendini bedeni aracılığıyla ifade etme döneminde olan genç bireylerde bu etkiler daha yıkıcı olabilir.
[toc]

Jinekomasti Neden Olur?

Jinekomastinin nedenleri henüz tam olarak bilinmemektedir. Hastaların yüzde doksan beşinde herhangi bir oluşturucu faktör tespit edilemez ve estetik sorundan ibaret bir yapısal problem olarak kabul edilir. Genetik faktörler, östrojen artışına neden olan bazı hormonal hastalıklar ve aşırı yağlanmanın jinekomastiye neden olduğu düşünülmektedir. Farklı hastalıkların tedavisi için kullanılan ilaçların yan etkileri, tiroid sorunları, ve bazı tümör türleri de jinekomastiye neden olabilmektedir. Jinekomasti genellikle hormonların daha dengesiz olduğu ergenlik döneminde ortaya çıkar ve kısa süre sonra kendiliğinden geçebilir. İki sene içerisinde geçmeyen jinekomastilerin kalıcı olduğunu biliyoruz. Kendiliğinden geçmediği durumlarda ise jinekomasti bir hastalık değil estetik bir problemdir ve tedavi edilmesi gerekir. Bununla birlikte yapısal özelliklerinden dolayı bebeklerde de ilk 0 – 6 ay arasında görülebilir.

Erkekte Meme Büyüklüğü

Erkekte meme büyüklüğü her zaman jinekomastiye işaret değildir: Fazla kilolardan şikayetçi olan birçok kişi meme bölgesinde biriken yağları jinekomasti ile karıştırmaktadır. Ya da jinekomastinin şişmanlıkla alakalı olduğuna dair yanlış görüşler bulunmaktadır. Jinekomasti, zayıf ya da hafif kilolu erkeklerde de görülebilir. Günümüzde meme dokusunun bulunduğu gerçek jinekomastiler ile sadece yağ dokusunun bulunduğu yalancı jinekomastilerin tedavisi aynı olup Vaser Liposuction ameliyatı ile düzeltilip şekillendirilmektedir.

Jinekomasti Tedavisi Nasıl Olur?

Jinekomasti tedavisi yalnızca Vaser Liposuction ya da açık cerrahi işlemle yapılabilir. Vaser liposuction ile jinekomasti tedavisi kesmeden, iki küçük delikten ve hasta uyutularak yapılır. Bir saati geçmeyen, kesinin olmadığı “Vaser Liposuction ile Jinekomasti Tedavisi” sonrası saatler içinde hasta taburcu edilir. Kesi olmadığı için taburcu olduğunda en ağır spor dahil tüm günlük aktiviteler serbesttir. Hafif – orta seviyedeki jinekomasti vakalarında genellikle tek başına “vaser liposuction” ile etkin sonuçlar alınmaktadır. Sarkmaya başlayan, ileri seviyelerdeki jinekomasti için ise vaser liposuction ameliyatına ek olarak dikleştirme işlemi gerekebilir. Jinekomasti ameliyatları 17 yaşından itibaren yapılabilir.

Vaser Liposuction ile Jinekomasti Tedavisi

Vaser liposuction; uygulandığı yerde sadece yağların alınmasını değil, aynı zamanda meme dokularının alınmasını da sağlamaktadır. Bu nedenle Vaser Liposuction, jinekomasti tedavisinde altın standarttır. Klasik liposuction veya lazer liposuction ile meme dokularının alınması mümkün değildir. Tedavi için mutlaka bu bölgedeki meme bezinin ve yağ dokusunun alınması gerekir. Vaser liposuction ileri bir liposuction tekniği ve şekillenme yöntemi olduğu için beraberinde her zaman daha fazlasını yapmak -high definition liposuction ile estetik ayrıntıları da oluşturmak- mümkündür. Fazla meme görünümünden şikâyetçi olan erkekler, vaser liposuction sayesinde hem kadınsı göğüs görünümünden kurtulabilir hem de kendi erkeksi hatlarını ortaya çıkarabilirler.

Vaser liposuction ile jinekomasti tedavisi; hiçbir kesi izi olmaması, hastanın aynı gün içerisinde en ağır aktivitesine bile dönebilmesi ve hasta açısından daha konforlu olması nedeniyle tercih ettiğimiz yöntemdir.

Açık Cerrahi ile Jinekomasti Tedavisi

Günümüzde açık cerrahiye sadece ileri sarkıklık durumlarında memenin sarkıklığını toparlamak için başvuruyoruz. Bu hastalarda bile jinekomasti tedavisini Vaser Liposuction sayesinde kapalı yöntemle yapıp; sadece sarkık cildi atmak için kesi yapıyoruz. Bu kesiyi sadece meme başı etrafında sınırlı tutmak ve kaliteli iyileşme sağlamak çok önemlidir.

Ankara Jinekomasti Fiyatları 2024

Jinekomasti tedavisinde fiyatlar kişiye özel olarak belirlenir. Jinekomastinin hangi evrede olduğu, işlemin sadece Vaser Liposuction ile mi yoksa ek sarkıklık giderici cerrahi ile mi yapılacağı gibi değişkenler ameliyatın fiyatını etkilemektedir. Op. Dr. Can Öztekin’in Ankara’daki kliniğini arayarak konu hakkında daha fazla bilgi, randevu ve Ankara 2024 jinekomasti fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Call Now Button