Kol Estetiği Ankara

Kol estetiği Ankara koldaki sarkan derinin toparlanması, yağ fazlalığının alınması ve kolun inceltilmesi böylece kişinin dış görünümünde orantılı bir bütünlüğün sağlanması için yapılan işlemlerdir. Yer çekiminin etkisi, yaşlanarak sarkan deri ve yağ birikmelerinin etkisiyle kol bölgesinde sarkmalar görülebilir. Sarkma sağlık açısında herhangi bir sorun yaratmasa da kişinin kısa kollu ya da kolsuz kıyafetler içinde kendini kötü hissetmesine neden olabilir. Yarattığı bu özgüvensizliği yok etmek ve kişinin rahat bir şekilde sosyal yaşamına devam etmesini sağlamak için kol estetiği yapılabilir. Kol estetiği, Vaser Liposuction ya da cerrahi operasyonla yapılabilir. Hangi tekniğin kullanılacağını belirlemede kişinin kol yapısı, sarkmanın durumu ve tercihleri etkilidir. Kol estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Can Öztürk’ün Ankara’daki muayenehanesi ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

Kol Estetiği Ankara (Brakioplasti) Neden Yapılır?

Kol estetiği yani brakioplasti estetik kaygılar nedeniyle, koldaki fazlalıkları aldırmak için yapılan bir işlemdir. Zamanla derimizdeki dokular güçsüzleşerek esnekliğini kaybeder. Yer çekiminin etkisi ve kilo alıp verme süreçleri de buna eklenince kol bölgesindeki dokularda da sarkma görülebilir. Kol üst bölgesinde gerçekleşen bu sarkma kişinin istediği kıyafetleri giyememesine neden olabilir. Ortaya çıkan estetik sorun kişinin kendini beğenmemesine ve vücudu ile barışık olmamasına yol açabilir. Aynı zamanda kol bölgesinde biriken yağlar üst bedeni daha kalın gösterir. Kişi zayıf olsa bile kol bölgesindeki yağlanma nedeniyle hayalindeki vücuda sahip olmayabilir. İşte bu durumlarda kol estetiği en iyi çözümdür.

Kol Estetiği Kimlere Yapılır?

Kol estetiği Ankara, kilo ve estetik kaygılar nedeniyle en çok kadınlar tarafından tercih edilse de, erkeklere de yapılan bir estetik işlemdir. Özellikle obezite cerrahisi sonrası yani mide küçültme ameliyatları sonrası; hastalara yapılan post bariatrik cerrahi tedavilerinin bir parçasıdır. 18 yaşını geçmiş, beden gelişimini tamamlamış ve dış görünüşünden memnun olmayan herkese kol estetiği yapılabilir. Kol bölgesindeki sarkmalar 40 – 45 yaşlarından itibaren başladığı için orta yaş grubu hastalarımız tarafından daha çok tercih edilmektedir. Kol estetiği sırasında meme ve kol altı bölgesine müdahale etmek çok kolay olduğu için meme ameliyatı olan kadınlar aynı anda kol estetiği de yaptırabilirler. Bu durumda kol estetiğinin hangi yöntemle yapılacağına uzman bir estetik cerrah karar verir. Peki kol estetiği nasıl yapılır?

Vaser Liposuction ile Kol Estetiği (Vaser Liposuction ile Kol İnceltme)

Kol estetiğinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri de liposuction ile kol estetiğidir. Bu sayede kolda incelmenin yanı sıra bir miktar sıkılaşma sağlamak da mümkündür. Brakioplastiye göre iyileşme sürecinin kısa olması ve cerrahi kesiler olmaması bu yöntemin en büyük avantajıdır. Günümüzde gelişen liposuction teknikleri de bu avantajları çoğaltmaktadır. Op. Dr. Can Öztekin’in de kliniğimizde sıkça kullandığı “Vaser Liposuction” ile yapılan ameliyatlarda iyileşme süresi çok daha kısalmaktadır. Kol bölgesinde de kullandığımız Vaser Liposuction hakkında daha fazla bilgi almak için “Vaser Liposuction” sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı ile Kol Estetiği (Brakioplasti)

Kol estetiğinde kullandığımız bir diğer yöntem de cerrahi işlemle koldaki yağların çıkarılması ve sarkmış derinin gergin hâle getirilmesidir. Kol estetiği yapılırken uygulanacak tekniğe göre kolun iç kısmına bir kesi yapılır. Uygulanacak yöntemin seçilmesinde cildin kalınlığı ve derinin sarkma derecesi etkilidir. Bu kesiden koldaki fazla yağ çıkarılır ve kol derisi gerginleştirilebilir. Eğer hasta aynı anda meme estetiği de istiyorsa cerrahi yöntemle hem kol hem de göğüs bölgesine estetik işlem yapılabilmektedir. Tam teşekküllü hastane ortamında, çoğunlukla genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Ameliyat süresi yaklaşık 1,5 – 2 saattir.

Kol Estetiğinden Sonra;

  • Eğer vaser liposuction kullanıldıysa hasta aynı gün taburcu edilir. Hasta hemen günlük hayatına dönebilir, spora başlayabilir. Vaser Liposuction ile hastadan alınan yağlar vücudun herhangi bir yerine enjekte edilebilir.
  • Cerrahi işlemle yapılan ameliyatta 1 gün yatış istenebilir. 2 gün sonra hasta duş alınabilir.

İlk 3 ay ağır yük kaldırılmaması tavsiye edilir. Hastalar, 4 – 6 hafta sonra spor aktivitelerine başlayabilir.

Ankara Kol Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2024

Kol germe estetiği fiyatları hakkında net bir bilgi vermek oldukça zor. Çünkü hastanın kolundaki sarkma miktarı, işlemin komplikasyon düzeyi, hangi yöntemle yapılacağı kol germe ameliyatı fiyatında belirleyicidir. Bu nedenle bir ön muayene ile size uygun tedavi yöntemini planlamak ve buna göre bir fiyat belirlemek en doğrusu olacaktır. Yine de 2024 kol germe ameliyatı fiyatlarımız hakkında fikir edinmek isterseniz Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve Ankara kol germe fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Call Now Button