Kaş Arası Botoksu Ankara

Kaş arası botoksu Ankara, kaş arası bölgedeki kas aktivitesini kontrollü olarak sınırlandırmak; böylece çatık kaş sorununu ve bölgedeki kırışıklıkları gidermek için yapılan uygulamadır. Alın, göz ve kaş çevresinde meydana gelen mimikler, insanların kendilerini sözsüz bir şekilde ifade etmesine yardımcı olur, yüze ayrı bir çekicilik ve estetik boyut kazandırırlar. Bununla birlikte, ilgili bölgelerdeki mimiklerin yoğun bir şekilde kullanımı bölgedeki kas aktivitesinin artması nedeniyle cilt yüzeyinde kırışıklıklar oluşmasına neden olabilir. Bazı kişilerde bu kırışıklıklara, alın ve kaş bölgesindeki kasların sürekli kasılı olması gibi nedenlerden gelişen çatık kaş görünümü de eşlik edebilir. Hem çatık kaş görünümü hem de bölgedeki kırışıklıklar, yüzün genel estetik hatlarına zarar verirler. Bireyin olduğundan daha sinirli, yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilirler. Bu da hem erkeklerin hem de kadınların kaçınmak istediği bir problemdir.

Kaş arası botoksu sayesinde bahsi geçen sorunları ortadan kaldırmak ve üst yüz bölgesine çok daha genç bir görünüm kazandırmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Kaş arası botoksu nasıl yapılır?’’, ‘’Kaş arası botoksu ne kadar sürer?’’, ‘’Kaş arası botoksu zararlı mı?’’ ve ‘’Kaş arası botoksu kaç günde etki gösterir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara kaş arası botoksu hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Kaş Arası Botoksu Nedir?

Kaş arası botoksu, kaş arasındaki kırışıklıkları ortadan kaldırmak ve çatık kaş görünümünü gidermek amacıyla yapılan botoks uygulamasıdır. Kaş çatıklığı, çoğu zaman istemsizce yapılan bir mimiktir. Sürekli kaş çatmak, kaş çevresindeki cilt dokusunun yıpranmasına ve bölgede kırışıklıklar oluşmasına neden olabilir. Çatık kaş botoksu veya kaş arası botoksu olarak bilinen uygulama ile bu kırışıklık ve çizgileri gidermek mümkündür.

Kaş Arası Botoksu Ankara Neden Yapılır?

Çatık kaşlar, bireyin olduğundan daha yaşlı, sinirli ve gergin bir yüz görünümüne sahip olmasına neden olabilirler. Üstelik istemsiz kaş çatma, zaman içerisinde bölgede kırışıklıklar meydana gelmesine neden olabilir. Her iki durum da yüz görünümünü olumsuz etkilemektedir. Neyse ki günümüzde, ameliyatsız bir uygulama olan kaş arası botoksu ile bu sorunlardan kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.

Kaş Arası Botoksu Kimlere Yapılır?

Kaş arası botoksu için alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşını doldurmuş olan ve hali hazırda hamile veya emzirme döneminde olmayan bireyler kaş arası botoksuna başvurabilirler. Kaş arası botoksu hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilmektedir.

Kaş Arası Botoksu Ankara Zararlı Mı?

Kaş arası botoksu, ideal şartlar altında yapıldığı takdirde zararlı veya tehlikeli bir uygulama değildir. Ancak bu uygulamanın ‘’merdiven altı’’ olarak tabir edilen şartlarda, doktor olmayan biri tarafından gerçekleştirilmesi son derece tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden bireylere ‘’ucuz botoks’’ adı altında pazarlanan ve güvenilir olmayan botoks uygulamalarından uzak durmaları tavsiye edilir.

Kaş Arası Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Kaş arası botoksunun faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Kaş arasındaki ve kaş çevresindeki kırışıklıklar giderilebilir.
  • Çatık kaş görünümü ortadan kaldırılabilir.
  • Çatık kaş görünümüne bağlı gelişen yaşlı ve sinirli görünüm giderilebilir.

Kaş arası botoks faydaları bu şekilde sıralanabilir.

Kaş Arası Botoks Yaptıranlar Farklı Botoks Uygulamalarına Başvurabilir Mi?

Kaş arası botoks yaptıranlar farklı botoks uygulamalarına da başvurabilirler. Hatta bu uygulama yaygın bir şekilde alın botoksu ve göz çevresi botoksu gibi işlemlerle birlikte yapılmaktadır. Böylece mimik kullanımının yoğun olduğu üst yüz bölgesinde çok daha genç bir görünüm oluşturulmaktadır.

Kaş Arası Botoksu Ankara Ne Kadar Sürer?

Kaş arası botoksu genellikle 15 dakika kadar sürer. Ancak işlem, eşlik eden farklı botoks uygulamaları mevcutsa 10 ila 15 dakika kadar uzayabilir.

Kaş Arası Botoksu Nasıl Yapılır?

Kaş arası botoksunun ilk aşamasında ilgili bölge olası enfeksiyonların önlenebilmesi için antiseptik solüsyon ile temizlenir. Ardından ise bu bölgeye topikal anestezi (lokal anestezi etkili) krem sürülür. Bu kremin etkisi başladıktan sonra ise planlanan noktalara botulinum toksin adı verilen sıvı enjekte edilir. Bu sıvı, sinir hücreleri ile bölgedeki kaslar arasındaki iletişimi sınırlar. Böylece bölgedeki kas aktivitesi azalır, kaş arası kırışıklıklar hafifler ve çatık kaş sorunu giderilmiş olur.

Kaş Arası Botoksu Ankara Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Kaş arası botoksunun etkileri genellikle 5 ila 7 gün içerisinde başlar. Hastalar uygulamadan yaklaşık 2 hafta sonra kaş arası botoksunun etkilerini kolayca fark edebilirler.

Kaş Arası Botoks Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Kaş arası botoksu yaptıranlar, işlem tamamlanır tamamlanmaz günlük hayatlarına dönebilirler. Uygulama sonrasında, tüm botoks işlemlerinde olduğu gibi hedef bölgede hafif bir ödem meydana gelebilir. Uygulama sonrası kısa süreli soğuk kompres işlemi ödemin miktarını azaltabilir ve daha hızlı kaybolmasını sağlayabilir.

Hasta kaş arası botoksu sonrasında şu gibi noktalara dikkat etmelidir:

  • Kaş çevresine baskı yapılmamalı, bölgeye 1 hafta boyunca masaj yapılmamalıdır.
  • 1 hafta boyunca saunaya ve hamama girilmemelidir.
  • Kaş bölgesine 1 hafta boyunca sıcak su temas ettirilmemeli veya buhar banyosu yapılmamalıdır.

Kaş arası botoks sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

Ankara Kaş Arası Botoksu Fiyatları

Ankara kaş arası botoksu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Call Now Button