Kepçe Kulak Estetiği Ankara

Kulaklarda, estetik açıdan en çok karşılaştığımız sorun; kepçe kulak olarak da bilinen, kulağın kafatasından geniş bir açıyla ayrılmasıyla oluşan durumdur. Doğumsal bir gelişim kusuru olduğu için çocukluktan itibaren düzeltilebilen bir estetik kusurdur. Birçok çocuğun okul çağlarında dalga konusu olmasına neden olan kepçe kulak estetiği Ankara, büyüme çağına yaklaşırken özgüvenle ilgili sorunlara yol açabilir. Kendini beğenmeme ve özgüven eksikliği sosyal ilişkileri bozabilir ve iş/okul yaşamını olumsuz etkileyebilir. Günümüzde kulak arkasından yapılan basit bir kulak estetiği ameliyatı ile bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Kepçe kulak estetiği hakkında Op. Dr. Can Öztekin’den daha detaylı bilgi alabilir; randevu için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Kepçe Kulak Estetiği Ankara Nedir?

Kepçe kulak, kulağın kafadan belirgin bir şekilde ayrı olmasına verilen isimdir. Eğer kulağın kafatası ile açısı 23 dereceyi aşarsa kepçe kulak rahatsızlığından söz edilebilir. Bu durum ya kulağın üst yarısındaki kıvrımların yeterince oluşmamasından ya da alt yarısındaki çukurluğun derin ve geniş olmasından kaynaklanır. Kepçe kulak, çoğu zaman bu iki durumun değişen derecelerdeki birlikteliğinden oluşur. Sağlık açısından hiçbir sorun yaratmasa da estetik açıdan rahatsızlık verici bir durum olabilir. Özellikle çocuklarda, dalga konusu olmanın verdiği yoğun üzüntü ve depresyona neden olabilir. Bu durum yetişkinlikte de ruhsal ve sosyal sorunlara yol açabilir. Kepçe kulak estetiği Ankara oldukça basit bir operasyondur. Kulağın cerrahi işlemle düzeltildiği başkaları tarafından hiçbir şekilde anlaşılmaz. Küçük çocuklara da yapılabilen bir estetik işlemdir. Bu nedenle kepçe kulağın görünümünden rahatsız olan herkes kepçe kulak ameliyatı olarak tüm bu sorunlardan uzaklaşabilir.

Kimler Kepçe Kulak Ameliyatı Olabilir?

Ciddi sağlık problemi olmayan her birey kepçe kulak ameliyatı yani otoplasti olabilir. Kepçe kulak ameliyatı neredeyse her yaşta yapılabilir. Çoğu estetik operasyonda kemik ve doku gelişiminin tamamlanması için 18 yaşını beklemek faydalıdır. Fakat dört yaşına yaklaşırken insanlarda kulak gelişimi tamamlanır. Bu nedenle kepçe kulak estetiği daha erken dönemde çocukluk çağında yapılabilmektedir. Bu, çocukların dış görünüşü ile ilgili doğru algıya sahip olması ve kendini daha iyi hissetmesi için de avantajlı bir durumdur. Kepçe kulak genellikle ilk bakışta anlaşılır. Bu nedenle ekstra bir tetkik bulguya gerek yoktur. Bu nedenle kepçe kulak olan herkes, ameliyat için estetik cerrahlara başvurabilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti) Nasıl Yapılır?

Otoplasti olarak da bilinen kepçe kulak ameliyatı kulağın arkasına yapılan ince bir kesi ile başlar. Bu kesi kulağın kıvrımları arasında kaybolur ve ameliyattan sonra da izi kalmaz. Bu kesiden kulağın yapılarına konulan bazı dikişlerle kulağın konumu ideal açıklıkta olacak şekilde ayarlanır. Kolay bir estetik işlemdir ve hasta ertesi gün günlük hayatına dönebilir.

Kepçe Kulak Ameliyatından Sonra İyileşme

Kepçe kulak ameliyatından sonra iyileşme süreci hızlıdır. Hasta bir süre gözlem altında tutulduktan sonra aynı gün taburcu edilir. Ertesi gün sargılar açılır ve hasta işe/okula dönebilir. Ameliyattan sonra sargılar çıksa da bir süre sadece evde bulunduğu sürelerde tenisçi bandı takmak kulağın ideal konumunda sabitlenmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle ameliyat sonrasında doktorunuzun yönlendirmelerine uymak çok önemlidir.

Ankara Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları 2024

Ankara kepçe kulak estetiği ameliyatı ortalama 1 saat sürer. Hastanın kısa sürede günlük hayatına dönebildiği bir operasyondur. Kepçe kulak ameliyatı olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de ameliyatın fiyatlarıdır. Operasyon süreci kepçe kulak ameliyatı fiyatları üzerinde etkilidir. Bazı hastalarda lokal anestezi yerine genel anestezi tercih edilmektedir. Tüm bu değişkenler ele alınarak kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2024 belirlenir. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatı için fiyat alırken muayene olmanız en doğrusu olacaktır. Fakat Ankara kepçe kulak ameliyatı fiyatları hakkında genel anlamda bilgi sahibi olmak ve Op. Dr. Can Öztekin’den randevu almak için kliniğimizle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button