Meme Küçültme Ankara

Meme küçültme Ankara; tıpkı küçük göğüsler gibi aşırı büyük göğüsler de bazı estetik problemleri beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda sağlık açısından da kadınları olumsuz etkileyen aşırı büyük göğüsler, birçok anatomik soruna yol açtığı gibi günlük hayatı da zorlaştırır. Genetik faktörlere bağlı olarak, kişinin doğal meme yapısı büyük olabileceği gibi sonradan yaşanan hormonal değişmeler, gebelik vb. durumlar da memelerin büyümesine yol açabilir. Ankara meme küçültme fiyatları 2024 için bizi arayabilirsiniz.

Büyük göğüsler, kıyafet seçiminden uyku pozisyonuna kadar birçok noktada yarattığı zorluk nedeniyle kadınlarda özgüven düşüklüğüne de neden olabilmektedir. Bu nedenle hem ruhsal açıdan hem de beden sağlığı açısından tedavi edilmesi tavsiye edilmektedir. Redüksiyon Mammoplasti yani göğüs küçültme Ankara operasyonları hakkında merak ettiklerinize yanıt bulmak, dirensiz ve ağrısız Ankara meme küçültme ameliyatı olup ertesi gün rutinlerinize dönmek için arayınız. Op. Dr. Can Öztekin’den randevunuzu almak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Göğüs Küçültme Ameliyatını Kimler Olabilir?

Meme küçültme ameliyatı, gelişme çağını tamamlayan tüm kadınlara yapılabilen bir operasyondur. Bu nedenle, genellikle kadınların 18 yaşını doldurmaları beklenir. Nadir durumlarda, göğüslerin sağlık açısından ciddi sorunlar yarattığı, anormal büyümelerin olduğu durumlarda, daha küçük yaşlarda da göğüs küçültme ameliyatı yapılabilmektedir. Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen kadının ciddi bir sağlık problemi olmaması gerekir. Kadının sigara içmemesi de doku iyileşmesinin daha hızlı olmasını sağlayacağı için tercih edilen bir durumdur.

Göğüs küçültme ameliyatı, memesinin büyüklüğü nedeniyle günlük hayatta konforsuz hisseden, duruş bozukluğu ve ağrılardan şikâyetçi olan her kadına yapılabilir. Aynı zamanda büyük göğüsler estetik kaygılara da neden olabilir. Günlük hayatı fazla etkilemese de kadının göğüsleri, kendi istediği göğüs büyüklüğüne göre fazla olabilir. Bu durumda kıyafet seçmek, dar kıyafetler giymek rahatsız edici bir hâl almaya başlayarak kadında özgüven düşüklüğüne yol açabilir. Kısaca özetleyecek olursak, büyük memeler nedeniyle kendini özgüvensiz hisseden, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilenen her kadın meme küçültme ameliyatı olabilir.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Emzirmek

Meme ameliyatları ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de meme küçültme ameliyatlarının emzirmeye engel olup olmadığıdır. Günümüzde gelişen ameliyat teknikleri sayesinde ameliyatlar en az risk ve yan etki ile yapılmaktadır. Meme küçültme ameliyatı sonrası emzirmek tabiki mümkündür. Bu nedenle 18 yaşından itibaren yapılmaktadır. Meme bezini ve meme başını koruyan teknikler sayesinde emzirme fonksiyonunun korunması sağlanmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Öncelikle meme ameliyatlarının açık ameliyat tekniği ile yapıldığını söylemek gerekir. Bu nedenle bir miktar ameliyat izi kalacaktır. Fakat memenin kazandığı dik ve estetik görüntü nedeniyle iz görünümü geri planda kalır. Büyük memelerin yarattığı sorunlardan kurtulmak, estetik açıdan daha güzel ve çekici memelere kavuşmak da izleri daha az sorun etmenize neden olacaktır. Ayrıca bu izler doğru planlandığında bikininizin ve sütyenin içinde kalıp taşmayacaktır. Bu izler, zamanla daha silik hâle gelir ve vücudunuzun rengini alır.

Göğüs Küçültme Ameliyatında Süreç Nasıl İşler? 

Meme küçültme ameliyatında genel anestezi uygulanır. Bu nedenle anestezide geçerli olan tüm prosedürler meme küçültme ameliyatı için de geçerlidir. Hasta ameliyattan önce bir süre aç kalır ve ameliyattan sonra bol bol yürütülür.

Meme Küçültme Ankara Sonrası İyileşme Ne Kadar Hızlı Olur?

Meme küçültme operasyonunu diren koymadan ve ağrısız şekilde yapmaktayız. Kişi ertesi gün günlük rutinlerine dönebilir. Genel anestezi alan bir hastanın bir gecelik hastane yatışı tavsiyemiz olmakla birlikte hasta istediği takdirde birkaç saat gözlem altında tutulduktan sonra eve gönderilebilir. Ameliyattan sonra ise bir süre, belirli aralıklarla doktor kontrollerinizi yaptırmanız gerekir.

Büyük Meme Hangi Sorunlara Yol Açar?

  • Büyük memenin yol açtığı sorunların başında ağrı gelmektedir. Göğüslerdeki ağırlık ve basınç, tüm üst bedeni etkileyerek kişinin boyun, sırt ve omuz bölgesinde ciddi ağrılara neden olabilir.
  • Göğüslerin boyuna ve bu bölgedeki sinirlere yaptığı basınçtan kol sinirleri de etkilenebilir ve kolda his kaybı, uyuşmalar görülebilir.
  • Memenin ağırlığı nedeniyle farkında olmadan öne eğilerek yürüme, kamburluk ve duruş bozuklukları oluşabilir. Göğüslerin yarattığı estetik kaygılar nedeniyle de özgüvensizlik ve öne kapanarak yürüme – özellikle genç yaşlarda – sık görülen bir durumdur.
  • Kişinin boyuyla ve omuz genişliği ile uyumsuz büyük memeler kişiyi kaba ve hantal gösterebilir.
  • Büyük göğüsler kişinin spor yapmasını zorlaştırır. Memesi büyük olan hastalarda obezite sık görülür.
  • Büyük memeler, küçük memelere göre daha çabuk sarkar. Sarktıkça göğüs altında pişiklere yol açarak kişiye rahatsızlık verebilir.
  • Büyük memeli kadınlar için kıyafet seçimi de daha zor olmaktadır. Memesi büyük olan kadınlar, arzu ettikleri kıyafeti değil, beden ölçülerine uygun olanı almak zorunda kalmaktadır.

Ankara Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara meme küçültme ameliyatları farklı kliniklerde, farklı fiyatlarla yapılmaktadır. Aynı zamanda kişinin ihtiyaçları, tercih ettiği ideal göğüs boyutu ve operasyonun detayları meme küçültme fiyatları üzerinde etkilidir. Bu süreçte, fiyat kadar doktorun uzmanlığı da belirleyicidir. Yanlış yapılmış estetik operasyonlar sonradan düzeltilmesi zor sorunlara yol açabilmektedir. Estetik ve cerrahi alanındaki deneyimi ve uzman görüşleri ile Op. Dr. Can Öztekin’den randevu alarak Ankara’da dirensiz ve ağrısız meme küçültme ameliyatı olabilirsiniz. Ankara göğüs küçültme fiyatları 2024, operasyon hakkında daha fazla bilgi ve randevu için kliniğimizi 0312 436 44 41 telefonundan arayabilirsiniz.

Call Now Button