Alın Germe Ankara

Alın, çocukluk ve gençlik dönemlerinde düz, gergin bir yapıya sahiptir. Zamanla, yılların ve mimik kullanımının da etkisiyle bu bölgede kırışıklıklar ve derin izler görülmeye başlar. Yaşlanma sürecinin doğal bir etkisi olsa da alın bölgesindeki bu çizgiler kişinin olduğundan yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda gözler çatıkmış gibi bir izlenim yarattığı için kişinin stresli, yorgun ve uykusuz görünmesine de neden olur. Dış görünüşü olumsuz etkileyen alın kusurlarından kurtulmak için ise günümüzde birçok yöntem bulunmaktadır. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilen işlemlerden biri olan alın germe; kaş kaldırma ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Yazımızın devamında alın germe teknikleri, alın germe Ankara operasyonlarından sonra iyileşme süresi ve işlemin detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer Ankara’da alın germe işleminde deneyimli ve güvenilir bir adres arıyorsanız Op. Dr. Can Öztekin’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Alın Germe Estetiği Nedir?

Bazı kişilerde genetik kodların etkisiyle bazı kişilerde ise aşırı mimik kullanımı nedeniyle alında çizgiler oluşabilir. Mimik kullanımımız ne kadar çoksa yüz o kadar hareket eder ve yaşlanmanın etkileri erkenden görülmeye başlar. Mimiklerimizin hepsinde alnımızı bir miktar hareket ettiririz. Zamanla yüzdeki dokuların esnekliğini kaybetmesi de mimik kullanımına eklenince alında derin çizgiler belirmeye başlar. Bu kırışıklıklar, sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmasa da kişiyi ruhsal açıdan olumsuz etkileyebilir. Özellikle kadınlar, kırışıklıklardan kurtulup genç görünme konusunda daha hassastır. Alın germe estetiği, yaşlanmanın alındaki etkilerini siler. Kişiye dinç, dinlenmiş ve genç bir görünüm kazandırır. Böylece özgüveni yükselterek kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

Kimler Alın Germe Estetiği Yaptırabilir?

Alın germe Ankara ameliyatı anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenle hastanın anesteziye engel bir durumunun olmaması gerekir. Hastanın yaşlı ya da genç olması fark etmez. Genellikle 40’lı yaşlardan sonra ihtiyaç duyulan bir işlem olsa da bazı kişiler genetik yatkınlık nedeniyle bu çizgilerden erken yaşta kurtulmak isteyebilirler.

Alın Germe Ankara Yöntemleri Nelerdir?

Geçmişten bugüne en sık başvurulan alın germe yöntemlerinden biri cerrahi işlemdir. Operasyon sırasında kişinin alnının genişliği ve saç çizgisinin konumu dikkate alınır. Eğer saç çizgisi çok önde ise, ameliyat kesilerinden iz kalmaması için, saç içerisine kesiler yapılır. Bu kesilere “bicoronal kesi” denmektedir. Eğer saçlı deri içerisindeki 3 – 5 noktadan alın dokusuna ulaşılıyorsa; bu yönteme “endoskopik” yöntem denir. Bu yöntem açık ameliyata göre daha basittir ve giderek daha fazla tercih edilmektedir. Ameliyat ile alın germe işleminden yaklaşık 1 – 3 hafta sonra işe dönülebilir. Dokuların iyileşme gücü her hastada farklı olduğu için bu süre kişiden kişiye değişebilir. Sürecini hızlandırmak için iyileşme döneminde sigara içilmemesi tavsiye edilir. Sigara, dokuların iyileşmesini yavaşlatarak iyileşmeyi geciktirir.

Ameliyatsız Alın Germe Ankara Yöntemleri

Günümüzde gelişen estetik uygulamalar sayesinde her estetik işlem için bir veya birkaç ameliyatsız yöntem seçeneği bulmaktayız. Alın germe yönteminde de sıkça kullandığımız birçok ameliyatsız yöntem mevcut. Bunlardan ilki tahmin edebileceğiniz gibi botulinum toksin uygulamalarıdır. Botulinum toksin, alın bölgesindeki kasları etkileyerek bu kasların çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların ortadan kalkmasını sağlar. Bu nedenle aşırı derin olmayan dinamik yani haraketli kırışıkların tedavisi için idealdir.

Kişinin yaşına ve cilt tipine ve şikayetine göre dolgu işlemleri de yapılabilir. Temporal yani şakak bölgesindeki çöküklerde, alındaki hem derin hem de statik yani hareketsiz kırışıklarda çoğu zaman botulinum toksine ek olarak gereklidir. Bu amaçla hyaluronik asit içeren hazır dolgular ya da “yağ dolgusu” dediğimiz sizden aldığımız dokularla da dolgu uygulaması yapılabilmektedir.

Ameliyatsız alın germe tekniklerinden biri de iple asma tekniğidir. İple asma tekniğinde, özel medikal ipler yardımıyla dokuların gerdirilmesi sağlanır. Genellikle hafif düzeydeki sarkmaların tedavisinde tercih edilen bir yöntemdir. İpler derin kırışıklıkların tedavisi için yeterli desteği sağlayamayabilir.

Alın kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılan bir diğer yöntem de radyofrekanstır. Radyofrekans cihazına takılı mikro iğnelerin etkisiyle cildin yenilenmesi ve güçlenmesi sağlanır. Tıpkı diğer ameliyatsız alın germe yöntemleri gibi radyofrekans da geçici bir çözümdür. Uzun süre kalıcı etki göstermesi için belirli aralıklarla yenilenmesi gerekir.

Ankara Alın Germe Fiyatları 2024

Günümüzün modern yaşam koşulları ile birlikte estetik işlemlere olan ilgi de artmış ve daha fazla insan estetik operasyon yaptırır olmuştur. Alın germe ameliyatına olan ilgi de bu doğrultuda artmıştır. Ankara’daki birçok klinikte alın germe işlemi yapılmaktadır. Her klinikte fiyatlar farklı olacağı gibi hastanın ihtiyaçlarına göre de alın germe fiyatları değişkenlik gösterir. Herkesin cilt yapısı farklıdır. Bu nedenle bazı hastalar için ameliyatsız alın germe yöntemleri yeterliyken bazı hastalarımızın farklı çözümlere ve ek estetik işlemlere ihtiyacı olabilir. Bu nedenle, sizin için en doğru alın germe fiyatları hakkında kliniğimize uğrayarak fikir edinebilirsiniz. Op. Dr. Can Öztekin’in muayenesi sonucunda hem alın germe işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilir hem de 2024 alın germe fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz. Bilgi ve randevu için numaramız: 0312 436 44 41

Call Now Button