Blog geri dön

Abdominoplasti Tekrarlanabilir Mi?

Abdominoplasti, karın sarkmalarının giderilmesi, karnın gerdirilmesi, sıkı ve çekici bir karın görünümünün oluşturulması gibi amaçlarla yapılan, estetik operasyonudur. Abdominoplasti ameliyatı yaptıran kişiler ameliyat sonrasında bakımlarına özen göstermeli, sağlıklı beslenmeli ve düzenli olarak spor yapmalıdırlar. Aksi takdirde karın bölgelerinde kilo değişimlerine bağlı olarak yeniden sarkmalar ve benzeri estetik sorunlar gelişebilir. Eğer abdominoplasti ameliyatı sonrası yeniden karın sarkması meydana gelirse mini abdominoplasti veya revizyon abdominoplasti gibi operasyonlara başvurulabilir.

Revizyon Abdominoplasti Nedir?

Revizyon abdominoplasti, primer abdominoplasti (birincil karın germe ameliyatı) sırasında ihmal edilmiş veya ameliyat sonrası süreçte ortaya çıkmış olan estetik sorunları ortadan kaldırmak için yapılır. Revizyon abdominoplasti sayesinde karna yeniden sıkı, düz ve çekici bir görünüm kazandırılabilir.

Abdominoplasti Hangi Durumlarda Tekrarlanır?

Abdominoplasti şu gibi durumlarda tekrarlanabilir:

  • Hasta ilk operasyonla elde edilen görünümden memnun kalmamışsa.
  • Karın bölgesinde skar dokusu gelişmişse.
  • İlk operasyon sırasında bazı estetik sorunlar ihmal edilmişse.
  • Hasta ameliyat sonrası kilo alıp vermiş ve buna bağlı olarak yeni sarkma sorunları deneyimlemişse.
  • Hasta ameliyat sonrası gebe kalmış ve doğum yapmış; buna bağlı olarak da karın sarkması deneyimlemişse.

Abdominoplasti bu gibi durumlarda yapılabilir.

Abdominoplastinin İkinci Defa Yapılması Riskli Mi?

Abdominoplastinin ikinci defa yapılması, bazı komplikasyon risklerinin yeniden gündeme gelmesine neden olabilir. Bununla birlikte yeni ve çok daha ciddi komplikasyonlar gelişmesi beklenmez.

Revizyon Abdominoplasti Nasıl Yapılır?

Revizyon abdominoplasti ameliyatı, aynı primer abdominoplasti gibi steril koşullarda ve genel anestezi altında yapılır. Operasyonun detayları, hastanın deneyimlediği sorunlara göre değişebilir. Ancak genellikle sarkmaya yol açan deri, kas ve yağ dokuları çıkarılır. Geriye kalan dokular ise estetik standartlara uygun bir şekilde yeniden düzenlenir. Böylece ameliyat sonrası gelişen ikincil sarkmalar da ortadan kaldırılmış olur.

Ankara Revizyon Abdominoplasti Fiyatları

Ankara revizyon abdominoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button