Blog geri dön

Abdominoplasti Sonrası Süreçler Nasıldır?

Abdominoplasti ameliyatı olan bireyler, ameliyatın hemen ardından ameliyathanenin içerisinde bulunan ayılma odalarına alınırlar. Burada kendilerine geldikten sonra katlarda bulunan, kendi özel odalarına alınırlar. Bu odada ilk bakımları sağlanır ve genellikle ertesi gün taburcu olurlar. Yazımızın devamında abdominoplastinin iyileşme sürecine dair merak edilen konulara değineceğiz.

Abdominoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Abdominoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Bir süre ağırlık kaldırılmamalıdır.
  • Karın ve bel bölgesini zorlayacak hareketler yapılmamalıdır.
  • Korse kullanımı aksatılmamalıdır.
  • Beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmelidir.
  • 4 ila 5 gün boyunca duş alınmamalıdır.
  • Operasyondan sonra 1 ay denize, havuza veya küvete girilmemelidir.

Abdominoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

Abdominoplasti Sonrası İyileşme

Abdominoplasti ameliyatı olan bireyler yaklaşık 4 ila 7 gün sonra, kademeli olarak günlük yaşamlarına dönebilirler. Ancak özellikle de ilk iki hafta boyunca ağır işler yapmamaya özen göstermelidir.

Abdominoplasti Sonrası Şişlik Olur Mu?

Abdominoplasti sonrası karında şişlik ve sertlik hissi olması mümkündür. Ancak bu şişlik ve sertlikler, ödemin dağılması ile birlikte geçecektir.

Abdominoplasti Sonrası Korse

Abdominoplasti korsesi, karın germe ameliyatı sonrası 3 hafta boyunca, gece ve gündüz kullanılması gereken medikal bir giysidir. Bu korse ameliyat sonrasında dokuların toparlanmasına ve iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Abdominoplasti Sonrası Cinsel Yaşam

Abdominoplasti sonrası cinsellik bir süre kısıtlanmalıdır. Operasyondan sonraki 3 ila 4 haftalık süreçte, hassas olan karın dokuları cinsel ilişkiler sırasında zarar görebilir. Bu yüzden abdominoplasti sonrası bir süre cinsel ilişki önerilmez.

Abdominoplasti Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

Abdominoplasti ameliyatı sonrası ödemin önemli bir kısmı ilk 2 ila 4 hafta içerisinde kaybolur. Ancak ödemin tamamen dağılması birkaç ayı bulabilir.

Abdominoplasti Sonrası Spor Ne Zaman Yapılmalı?

Abdominoplasti ameliyatından bir gün sonra hasta, doktorunun da önerisiyle hafif yürüyüşler yapmaya başlayabilir. Ancak özellikle de ilk iki hafta boyunca hafif de olsa yürüyüş ve basit egzersizler haricinde spor yapılmamalıdır. İyileşme sürecinin ilk 4 ila 6 haftasından sonra normal spor rutinine dönüş yapılabilir.

Ankara Abdominoplasti Fiyatları

Ankara abdominoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button