Blog geri dön

Abdominoplasti Sonrası Kilo Alırsam Ne Olur?

Abdominoplasti, karın bölgesindeki sarkmış olan fazla yağ ve deri dokularını almak; karın bölgesine çekici, sıkı ve genç bir görünüm kazandırmak için yapılan operasyondur. Halk arasında karın germe ameliyatı olarak bilinen bu operasyon sırasında, karın bölgesinde sarkmaya yol açan fazla dokular alınır. Böylece bölgenin daha toplu, sıkı ve düz bir görünüm edinmesi sağlanır. Karın bölgesinde meydana gelen sarkmanın en önemli nedeni kilo değişimidir. Eğer bireyler hızlı bir şekilde kilo alıp verirlerse bölgedeki cilt dokusu sarkmaya uğrayabilir. Bu sorun karın germe ameliyatı sonrası da ortaya çıkabilir. Operasyon sonrasında düzenli bir şekilde spor yapmayan ve sağlıklı beslenmeyen bireyler karın bölgelerinden kilo alabilirler.

Abdominoplasti Sonrası Kilo Alımını Önlemek İçin Ne Yapılmalı?

Abdominoplasti sonrası kilo almak istemeyen bireylere şu gibi noktalara dikkat etmeleri tavsiye edilir:

  • Gün içerisinde ihtiyaç duyulan miktardan fazla kalori alınmamalıdır.
  • Sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenmeye özen gösterilmelidir. Gerekirse ameliyat sonrası süreçte bir diyetisyenden profesyonel yardım alınmalıdır.
  • Bol bol sıvı alınmalıdır.
  • Yalnızca karbonhidrat ağırlıklı beslenilmemelidir.
  • İyileşme süreci için risk oluşturmayan egzersizler yapılmalıdır. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra ise sıkı bir spor rutini edinilmelidir.
  • Akşamları, uyumadan önce yemek yenmemelidir.

Abdominoplasti sonrası kilo almak istemeyen bireyler bahsi geçen noktalara dikkat edebilirler.

Ankara Abdominoplasti Fiyatları

Ankara abdominoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button