Blog geri dön

Abdominoplasti Korsesi Kaç Hafta Kullanılmalı?

Abdominoplasti korsesi, karın germe ameliyatı sonrasında karın bölgesindeki dokuların desteklenmesi, bölgedeki ödemin hızlı bir şekilde dağılması ve operasyonla ilişkili bazı komplikasyonların önlenmesi amacıyla kullanılan medikal giysidir. Abdominoplasti korsesinin 3 hafta boyunca kullanılması önerilir. Abdominoplasti korsesi bahsi geçen süre boyunca hem geceleri hem de gündüzleri kullanılmalıdır. Korse kullanımı, doktorun önerdiği süreden daha önce bırakılmamalıdır. Aynı şekilde gün içerisinde korsenin sık sık çıkarılması da tavsiye edilmemektedir.

Abdominoplasti Korsesi Ne İşe Yarar?

Abdominoplasti korsesi, henüz hala iyileşme sürecinde olan karın dokularını korur ve destekler. Eski gücünü kazanamamış olan kaslar, bağ dokular ve cilt; iyileşme sürecinde dış etmenlerden çok daha ciddi bir şekilde etkilenebilirler. Abdominoplasti korsesi sayesinde bu etkilenme minimum seviyeye indirilebilir ve dokuların iyileşme süreci hızlandırılabilir. Aynı zamanda abdominoplasti korsesi, karın bölgesindeki ödemin daha hızlı dağılmasını sağlar. Bu hem iyileşme süreci hem de karın görünümü için son derece faydalıdır.

Abdominoplasti Sonrası Korse Kullanmazsam Ne Olur?

Abdominoplasti ameliyatı sonrası korse kullanımı ihmal edilirse karın bölgesinde, ameliyata dair istenmeyen komplikasyonlar meydana gelebilir. Mesela ödemler çok daha geç dağılabilir, ödemlerin daha uzun süre kalmasına bağlı olarak dokular geç iyileşebilir. Geç iyileşen dokular ise her zaman yıpranma ve enfeksiyon riski taşırlar. Yani abdominoplasti ameliyatı sonrası korse kullanmamak, karın bölgesindeki dokuların görünümünü ve sağlığını ciddi şekilde tehdit eder.

Abdominoplasti Korsesi Fazla Kullanılırsa Ne Olur?

Abdominoplasti korsesi doktorun önerdiği süreden daha fazla kullanılırsa bölgedeki kas ve bağ dokuları tembelleşir. Hasta ilk başlarda korseyle daha rahat hissetse de uzun süreli kullanım, karın dokularındaki tembelleşme nedeniyle sarkmalara yol açabilir.

Ankara Abdominoplasti Fiyatları

Ankara abdominoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button