Blog geri dön

Yüz Dolgusu Sonrası Şişlikler Ne Zaman İner?

Yüz dolgusu sonrası ortaya çıkan şişlikler genellikle 1-2 gün içerisinde iner. Dolgu ve botoks gibi enjeksiyon uygulamalarından sonra, bölgedeki dokuların uygulamaya verdiği bir reaksiyon olarak hafif ödem, şişlik ve morluk oluşması gayet normaldir. Bu yüzden dolgu uygulaması sonrasında, yüzündeki hedef bölgelerde şişlikler oluşan bireyler endişe etmemelidir. Bu şişlikler geçicidir ve soğuk uygulamanın da yardımı ile 1 gün gibi kısa bir sürede neredeyse tamamen dağılırlar.

Yüz Dolgusu Sonrası Ödem Ne Zaman Dağılır?

Yüz dolgusu sonrası meydana gelen ödem 24 ila 48 saat içerisinde dağılır. Ödemin dağılması ile birlikte uygulamanın kazanımları çok daha rahat bir şekilde fark edilir hale gelirler.

Yüz Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Yüz dolgusunun etkisi uygulamadan birkaç saat sonra fark edilir seviyede kendini gösterir. Ancak nihai görünümün belli olabilmesi için bölgedeki ödemi dağılması ve dolgu maddesinin bölgeye uyum sağlaması gerekir. Bu da 1 haftayı bulabilen bir süreçtir.

Yüz Dolgusu Sonrası Soğuk Uygulama Yapılmalı Mı?

Yüz dolgusundan sonra, doktorun doğrudan aksini tavsiye etmemişse bölgeye soğuk uygulama yapılabilir. Ancak soğuk uygulama sırasında buz veya buz aküsü direkt olarak hedef bölgeye temas ettirilmemelidir. Mutlaka arada, temiz bir bez gibi bir bariyer olmalıdır. Ayrıca buz, bölgede gezdirilmemeli veya buz ile bölgeye baskı yapılmamalıdır.

Ankara Yüz Dolgusu Fiyatları

Ankara yüz dolgusu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button