Blog geri dön

Yüz Dolgusu Hakkında Merak Edilenler

Yüz dolgusu, yüzdeki estetik sorunları ameliyatsız bir şekilde gidermek için yapılır. Bu uygulama sayesindeki yüzdeki çökmeler, çukurlaşmalar ve kırışıklıklar giderilebilir. Yazımızın devamında yüz dolgusu hakkında merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Yüz dolgusu şu gibi yüz bölgelerine yapılabilir:

  • Dudaklara.
  • Göz altlarına.
  • Burna.
  • Yanaklara (elmacık kemiklerine)
  • Çene hattına.
  • Alın bölgesine.
  • Nazolabial (burun kenarları) bölgeye.

Yüz dolgusu bu gibi bölgelere yapılabilir. Özellikle de dudak dolgusu, yanak dolgusu ve burun dolgusu sıklıkla tercih edilir.

Yüz Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Yüz dolgusunun etkileri hemen hissedilir ancak uygulamanın yapıldığı bölge nihai görünümünü genellikle 1 hafta içerisinde alır. Bu süreçte, bölgede enjeksiyon işlemine bağlı gelişen ödem ve şişlik tamamen dağılmıştır ve dolgu maddesi oturmuştur.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Dayanır?

Yüz dolgusu genellikle 1 ila 1,5 yıl boyunca kalıcılığını korur. Ancak bazı bireylerde bu süre 2 yıla kadar uzayabilir. Yüz dolgusunun kalıcılık süresini etkileyen etmenler arasında cilt tipi, enjeksiyonun yapıldığı bölge ve bireyin metabolizma hızı yer almaktadır.

Yüz Dolgusu Sonrası Ağrı Olur Mu?

Yüz dolgusu sonrası genellikle ağrı şikayeti görülmez. Ancak bazı kişilerde bölgedeki şişliğe bağlı olarak hafif bir rahatsızlık ve ağrı hissi ortaya çıkabilir. Bu şikayet geçicidir.

Yüz Dolgusu Sonrası Şişlik Normal Mi?

Yüz dolgusu sonrası enjeksiyon noktasında şişlik gelişmesi oldukça normaldir. Bu şişlik işlemden sonra belirebilir ve 1 ila 2 gün boyunca ilgili noktada kalabilir. Bahsi geçen süre içerisinde, soğuk uygulamanın da yardımı ile şişlik azalarak kaybolur.

Yüz Dolgusu Sonrası Duş Ne Zaman Alınmalı?

Yüz dolgusundan bir gün sonra duş alınabilir. Ancak birkaç gün boyunca hasta sıcak suyla duş almamalı veya banyo yapmamalıdır.

Yüz Dolgusu Sonrası Buz Uygulaması Neden Yapılır?

Buz uygulaması veya soğuk uygulama, yüz dolgusuna bağlı gelişen geçici şişliklerin ve morluğun daha hızlı bir şekilde dağılmasına yardımcı olur. Bu yüzden, özellikle de doktorunuzun bu yönde bir önerisi varsa ilk 1-2 gün boyunca düzenli olarak hedef bölgeye soğuk uygulama yapılmalıdır.

Yüz Dolgusu Sonrası Enfeksiyon Olur Mu?

Yüz dolgusuna bağlı olarak enfeksiyon gelişebilir. Bu durum genellikle uygulamanın steril koşullarda yapılmaması nedeniyle gelişir. Ancak bazı durumlarda uygulama sonrasında hastanın yanlış tutumları ve davranışları nedeniyle de enfeksiyon gelişebilir.

Yüz Dolgusu Sonrası Alerji Olur Mu?

Yüz dolgusu sırasında kullanılan hyalüronik asit, ciltte de doğal olarak bulunan bir maddedir. Bu yüzden herhangi bir alerjik reaksiyona yol açması beklenmez. Ancak nadiren de olsa yüz dolgusuna bağlı olarak alerji gelişebilir.

Ankara Yüz Dolgusu Fiyatları

Ankara yüz dolgusu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button