Blog geri dön

Yalancı Jinekomasti Ankara

Yalancı jinekomasti, göğüs bölgesinde biriken yağ dokuları nedeniyle ortaya çıkan büyük meme görünümüdür. Jinekomasti hastalığı, direkt olarak meme dokularında büyümeye yol açarken yalancı jinekomastide meme dokuları büyümez. Çevrelerindeki yağ dokusunda artış yaşanır ve bu da göğüslerin büyük görünmesine neden olur. Yalancı jinekomasti günümüzde vaser liposuction işlemi ile kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

Yalancı Jinekomasti Nedir?

Yalancı jinekomasti, göğüs bölgesinden kilo alan erkeklerin deneyimlediği, görece yaygın bir sorundur. Yalancı jinekomasti, sarkık ve büyük meme görünümüne neden olabilir. Bu da özellikle dar kıyafetler giyildiğinde memelerin belirginleşmesine, kadın memelerine benzer bir görünümün ortaya çıkmasına yol açar.

Yalancı Jinekomasti Neden Olur?

Yalancı jinekomasti bölgesel yağlanma nedeniyle meydana gelir. Kilo alımı, bazen yalnızca belli başlı vücut bölgelerini etkiler. Bu yüzden de göğüs bölgesinden kilo alan görece zayıf bireylerde bile yalancı jinekomasti ortaya çıkabilir.

Yalancı Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?

Yalancı jinekomastinin en yaygın belirtisi, büyük ve sarkık memelerdir. Yalancı jinekomastiye sahip olan bireylerin memeleri, kadınlarınkini andıran şekilde büyük ve belirgin olabilir. Ancak yalancı jinekomastide meme hassasiyeti, meme ucunda renk değişimi ve meme ağrısı gibi şikayetler görülmez. Ayrıca gerçek jinekomastide görülen areola (meme ucunu çevreleyen kahverengi kısım) ile ilgili değişimler de yalancı jinekomastide yer almaz. Bu şikayetler ‘’gerçek’’ jinekomastide görülür.

Yalancı Jinekomasti Nasıl Anlaşılır?

Yalancı jinekomastiyle normal jinekomastiyi birbirinden ayırmak zor olabilir. Çünkü jinekomastisi olan pek çok bireyde aynı zaman da yalancı jinekomasti (göğüs bölgesinde yağlanma) da mevcuttur. Bu yüzden kesin teşhis için mutlaka alanında uzman bir hekim ile görüşülmelidir.

Yalancı Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

Yalancı jinekomastinin tedavisinde vaser liposuction işlemine başvurulur. Bu işlem sayesinde göğüs bölgesindeki fazla yağ dokularını almak ve göğüs bölgesini şekillendirerek bölgeye maskülen bir görünüm kazandırmak mümkün olur.

Ankara Yalancı Jinekomasti Tedavisi Fiyatları

Ankara yalancı jinekomasti tedavisi fiyatları, tedavinin detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button