Vaser Liposuction Tehlikeli mi?

Vaser liposuction günümüzde en etkili ve en güvenli vücut şekillendirme yöntemi olarak bilinmektedir. Alanında uzman bir hekim tarafından, gerekli steril şartlar altında gerçekleştirildiğinde ameliyatta herhangi bir yan etki görülme riski son derece düşüktür.

Diğer liposuction yöntemleriyle kıyaslandığında vaser liposuction işleminde kanama, morarma ve cilt yüzeyinde dalgalanma gibi problemlerle karşılaşılma ihtimali çok azdır. Vaser liposuction işleminde yağlar, kas ve sinir dokularına zarar verilmeden ultrasonik dalgalar sayesinde vücuttan uzaklaştırıldığı için ameliyat süreci ve sonrası ağrısız bir şekilde geçer. Ameliyat sonrasında ise zaman zaman ezilme hissine benzer hafif ağrılar görülebilmektedir. Bu ağrılar, çeşitli ağrı kesiciler kullanılarak kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Vaser liposuction Ankara sonrasında, işlemden sonraki ödemin vücuttan kolay atılabilmesi ve arzu edilen vücut formuna daha kolay kavuşulabilmesi amacıyla 2-3 hafta süresince özel bir korse kullanılması gereklidir.

İşlem çok geniş bir vücut bölgesine uygulanmadıysa, vaser liposuction ameliyatı sonrasında hastaneye yatmayı gerektirecek bir durum yoktur. Vaser liposuction işleminin çok geniş vücut bölgelerine uygulandığı durumlarda dahi hastanın ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalması genellikle yeterli olmaktadır.

Hastalar vaser liposuction ameliyatından sonra aynı gün günlük hayatlarına dönebilmektedirler. Bu sayede kişinin sosyal yaşantısı sekteye uğramaz. Fakat işlemin yapıldığı gün sosyal hayata dönülmesi mümkün olsa bile doktorlar genellikle işlemden sonraki ilk gün kişinin istirahat etmesini önerirler. Ameliyattan sonra 3. veya 5. günde ise hastalar tamamen günlük hayatlarına dönebilecek durumda olurlar ve ameliyat öncesi yaşantılarına bütünüyle dönebilirler.

Vaser liposuction yönteminde yağlar homojen ve selektif bir şekilde uzaklaştırıldığı için vücuttaki bağ dokular hiçbir şekilde zarar görmemekte, buna bağlı olarak da ameliyat sonrası istenen sonuçların ortaya çıkması normal liposuction yöntemine göre çok hızlı olmaktadır.

Call Now Button