Blog geri dön

Vaser Liposuction Riskli Mi?

Vaser liposuction pek çok yönüyle klasik liposuctiona kıyasla daha avantajlıdır. Daha güvenli olması, çevre dokuların uygulamadan daha minimal bir şekilde etkilenmesi, iyileşme sürecinin daha hızlı olması bu avantajlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte vaser liposuctionın cerrahi ile gerçekleştirilen bir uygulama olduğunu unutmamak gerekir. Bu yüzden de tüm cerrahi müdahaleler gibi hastanın vaser liposuctiona bağlı olarak da birtakım komplikasyonlar deneyimlemesi mümkündür. Operasyonu gerçekleştiren doktor gerek operasyon öncesinde aldığı önlemler gerekse de operasyon sonrası hastaya verdiği öneriler ve reçete ettiği ilaçlar ile bu komplikasyonların önlenmesini sağlayabilir. Bu yüzden vaser liposuction sonrası iyileşme sürecini çok daha konforlu ve sağlıklı geçirmek isteyen bireylere, doktorlarının süreç üzerine verdiği tavsiyeleri önemle dikkate almaları önerilir.

Vaser Liposuction Riskleri Nelerdir?

Vaser liposuction riskleri arasında şunlar yer alabilir:

  • Operasyon sırasında yapılan işlemlere bağlı olarak bölgede enfeksiyon gelişmesi. Bu komplikasyonun önlenmesi için doktor, operasyonu steril ameliyathane koşullarında gerçekleştirir.
  • Operasyon sonrasındaki bakım şartlarına bağlı olarak enfeksiyon gelişmesi. Bu süreçte doktorun reçete ettiği antibiyotik ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı ve doktorun bakım önerileri dikkate alınmalı. Böylece bu risk de önlenebilir.
  • Operasyon sonrası ödem ve şişlikler meydana gelmesi. Ödemin ve şişliklerin önlenebilmesi için doktor tüm önlemleri alır. Ancak dokuların operasyona verdiği doğal bir tepki olarak yine de ödem gelişebilir.
  • Operasyon sonrası ortaya çıkan ağrı. Doktor, iyileşme sürecinde hastasının ağrı hissetmesini önlemek için hastasına ağrı kesici ilaçlar reçete eder. Bu ilaçlar antibiyotikler ile birlikte düzenli olarak kullanılmalıdır.

Vaser liposuctiona bağlı meydana gelebilecek komplikasyonlar bunlardır.

Vaser Liposuction Sağlığa Zararlı Mı?

Vaser liposuction bölgedeki kas, sinir ve bağ dokulara zarar vermez. Yalnızca hedef bölgedeki yağ dokularına etki eder. Bu yüzden klasik liposuctiona kıyasla çok daha güvenli bir operasyondur. Sağlık için oluşturabileceği potansiyel riskler ve zararlar oldukça sınırlıdır.

Vaser Liposuction Tehlikeli Mi?

Vaser liposuction, tehlikeli bir operasyon değildir. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi hasta operasyona bağlı gelişebilecek tüm risklerden ve komplikasyonlardan haberdar olmalı, bu risklerin bilincinde olarak operasyonu yaptırmalıdır. Bununla birlikte vaser liposuctionın oldukça nadiren, operasyon için uygun olmayan bireylerde tehlikelere yol açtığı bilinmektedir. Bu yüzden operasyon öncesinde bireyin operasyona uygunluğunun detaylı olarak değerlendirilmesi çok önemlidir.

Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Ankara vaser liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button