Blog geri dön

Vaser Liposuction Ne Zaman İyileşir?

Vaser liposuction sırasında hedef bölgedeki değişimler hem bölgeyi hem de bölgenin çevresindeki dokuları etkiler. Bu etki, her ne kadar klasik liposuctionda olana kıyasla daha küçük kapsamlı olsa da bölgedeki dokuların yeni hallerine alışabilmeleri için zaman gerekir. Vaser liposuction sonrasında genellikle 3 ila 4 gün boyunca çok fazla fiziksel aktivitede bulunulmadan dinlenilmesi önerilir. Operasyondan sonraki bu ilk birkaç gün iyileşme süreci için çok önemlidir. Bu yüzden hastalar vakitlerini dinlenerek, sağlıklı bir şekilde beslenerek ve doktorlarının önerdiği, sağlık durumlarına uygun olan hafif egzersizleri yaparak geçirmelidirler.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Zaman Normal Hayata Dönülür?

Vaser liposuctionı takip eden 2 hafta içerisinde hasta büyük oranda iyileşmiş olur. Operasyondan sonraki ilk bir haftanın ardından günlük yaşamına kademeli olarak dönüş yapabilir. Bu süreçte hafif ev işleri yapılabilir, ağır aktivitelerden uzak durmak kaydı ile sosyal etkileşimlerde bulunulabilir.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Zaman Spor Yapılabilir?

Vaser liposuctiondan yaklaşık bir gün sonra hasta hafif yürüyüşler yapmaya başlayabilir. Bu yürüyüşler, eğer doktor tarafından öneriliyorlarsa hastanın iyileşme süreci için faydalı olacaklardır. Ancak bu süreçte hastanın iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilecek, doktor tarafından önerilmeyen hiçbir fiziksel aktiviteyi gerçekleştirmemesi gerekir.

Vaser liposuction sonrası normal spor rutinine ise genellikle operasyondan sonra 3 ila 4 hafta içerisinde dönülmektedir. Bu süreçte yine de hedef bölgenin fazla zorlanmaması tavsiye edilmektedir.

Vaser Liposuction İşe Dönüş Ne Zaman Olur?

Çalışma saatleri ve çalışma şartları göz önünde bulundurulduğunda bazen hastanın 2. haftadan önce iş hayatına dönmesi uygun olmayabilir. Bununla birlikte evden çalışan veya ofis şartlarına, fiziksel olarak yorucu bir iş yapmayan bireyler doktorlarının da önerisi doğrultusunda 7 ila 10 gün içerisinde çalışmaya başlayabilirler.

Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Ankara vaser liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button