Blog geri dön

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser liposuction, kapsamına göre genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Birden fazla bölgeye müdahale edilecekse ve bu müdahale sırasında fazla yağ dokusu alınacak ise genel anestezi tercih edilebilir. Minimal uygulamalar ise genellikle lokal anestezi ile yapılır. Her iki durumda da hastanın ağrı hissetmesi mümkün değildir.

Vaser liposuction sırasında ilk olarak özel bir sıvı ile hedef bölge temizlenir. Böylece operasyona bağlı enfeksiyon gelişme riski önemli ölçüde düşürülür. Daha sonra ise bölgeye son derece küçük cerrahi kesiler (2 ila 3 milimetre boyutlarında) açılır. Açılan cerrahi kesilerden vaser liposuction probu hedef bölgeye iletilir. Bu problar bölgeye yoğunlaştırılmış ses dalgaları gönderirler. Doku seçiciliği olan bu problar sayesinde çevredeki diğer dokulara zarar verilmeden yağ dokularının erimesi, sıvı hale gelmesi sağlanır. Sıvılaşan yağ dokuları ise sonrasında kanüller yardımı ile bölgeden alınırlar. Operasyonun başında açılan cerrahi kesilerin kapatılması ile birlikte vaser liposuction tamamlanmış olur.

Vaser Liposuction Ne Kadar Sürer?

Vaser liposuctionın süresi, operasyonun yapıldığı bölgenin büyüklüğüne ve operasyon sırasında kaç farklı bölgeye müdahale edildiğine göre değişebilir. Bununla birlikte vaser liposuction genellikle 1 ila 2 saat içerisinde tamamlanmış olur.

Vaser Liposuctionla Klasik Liposuction’ın Farkı Nedir?

Vaser liposuction sırasında bölgedeki yağ dokularını sıvılaştırmak için, doku seçme özelliği olan özel bir prob kullanılır. Bu problar yoğun ses dalgaları yayarak yağ dokularını ısıtır ve erimelerini sağlarlar. Böylece çevre dokulara zarar verilmeden yağlar eritilmiş olur. Klasik liposuction işleminde ise bahsi geçen yağ dokuları kimyasal bir sıvı kullanılarak diğer dokulardan ayrıştırılır. Dolayısıyla da bahsi geçen sıvı, vaser liposuction sırasında kullanılan problar gibi ideal bir şekilde kontrol edilemez.

Vaser Liposuction Ağrılı Mı?

Vaser liposuction sırasında hastanın ağrı hissetmesi mümkün değildir. Çünkü bu operasyon hastanın sağlık durumuna, yaşına, geçireceği operasyona ve benzer etmenlere göre özel olarak planlanan bir anestezi uygulaması altında yapılmaktadır.

Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Ankara vaser liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button