Blog geri dön

Vaser Liposuction İle Yağ Aldırma Nasıl Olur?

Vaser liposuction ile yağ aldırma hasta için son derece konforlu bir uygulama sürecine sahiptir. Bu uygulamanın üç temel aşaması vardır:

  • İlk aşamada hasta uygulamaya hazırlanır. Hastaya özel bir hastane kıyafeti giydirilir. Daha sonra sedyeye uzanan hastaya, uygulamanın detaylarına uygun bir anestezi işlemi yapılır. (Genellikle genel anestezi, küçük kapsamlı müdahalelerde ise lokal anestezi.) Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra ise hedef bölge antiseptik bir solüsyon ile temizlenir.
  • İkinci aşamada temizlenen bölgelere, doktorun uygun gördüğü sayıda cerrahi kesi açılır. Bu kesilerin boyutu 2 ila 3 milimetre civarındadır. Dolayısıyla da iyileşme sürecinden sonra iz oluşumuna neden olmazlar. Bu cerrahi kesilerden bölgeye vaser liposuction cihazının probları yerleştirilir. Daha sonra ise problardan yoğun ses dalgaları yayılır. Bu ses dalgaları yalnızca yağ dokularını hedef alırlar, dokuların ısınmasını ve erimesini sağlarlar.
  • Üçüncü ve son aşamada ise eriyen yağ dokuları özel kanüller ile bölgeden tahliye edilir. İkinci aşamada atılan kesiler estetik dikiş işlemleri ile kapatılır ve operasyon tamamlanmış olur.

Operasyon tamamlandıktan sonra hasta dinlenebilmesi için özel bir odaya alınır.

Vaser Liposuction İle Ne Kadar Yağ Alınır?

Vaser liposuction sırasında genellikle 2 ila 3 kilogram kadar yağ alınmaktadır. Bununla birlikte bahsi geçen miktar 5 ila 6 kilograma kadar çıkabilir. Doktorunuz, sizin taleplerinizi ve hedef bölgenin estetik bütünlüğünü inceleyerek alınması gereken yağ miktarına karar verecektir.

Vaser Liposuction İle Neden Yağ Alınır?

Vaser liposuction ile yağ alma işlemi, bölgede yer alan; düzenli spora ve diyete rağmen erimeyen yağların alınması için yapılır. Uygulamanın bir diğer temel amacı ise bölgedeyi şekillendirmek ve bölgeye çekici bir görünüm kazandırmaktır.

Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Ankara vaser liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button