Vaser Liposuction Cihazı

Vaser liposuction, ultrasonografik ses dalgaları yardımıyla vücudun belli bölgelerinden yağ alınmasını işlemine verilen isimdir. Vaser liposuction cihazı ultrasonik ses dalgaları üreterek yağları parçalamakta ve sonrasında yağların vücuttan çıkartılmasını sağlamaktadır. Yağlar sıvı halde vücut dışına çıkartıldığı için, vaser liposuction işlemi sonrasında dalgalı bir yüzey görünümü ile karşılaşılmamaktadır.

Vaser liposuction işleminde yağları parçalamak için ultrasonik enerji kullanıldığından, çevre dokularda daha az travmatik hasar oluşur. Bu sayede işlem sonrasında hastanın iyileşme süresi kısalmış olur. Ayrıca ultrasonik enerji kullanımı sonrasında açığa çıkan ısı, ciltteki yeni kollajen üretimini teşvik etmekte ve böylece işlem yapılan bölgede cildin daha sıkı görünmesine neden olmaktadır.

Vaser liposuction işlemi, genel anestezi veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Operasyon sonrasında dokularda çok az miktarda morarma ile karşılaşıldığı için minimal invaziv bir cerrahi tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir. Liposuction işleminden kısa sürede ve etkili sonuçlar almayı kolaylaştırır. Vaser liposuction cihazının dermal ısıtma özelliği sayesinde daha sıkı bir cilt görünümü sağlar.

Vaser liposuction yönteminin sunduğu avantajlar arasında normal liposuction yönteminde karşılaşılabilen kanama, morarma ve cilt yüzeyinde dalgalanma gibi sorunların önlenmesi yer almaktadır. Tıp literatüründe kullanılan adı Ultrasound Assisted Liposuction (UAL) olan vaser liposuction işlemi son teknoloji yöntemlerin kullanıldığı ve son derece başarılı sonuçlar veren bir liposuction yöntemidir. Vaser liposuction Ankara yönteminde kullanılan ultrasonik ses dalgarı sadece yağ hücrelerini hedef almakta, yağ dokusu dışındaki bağ dokusu, damar, sinir gibi yapılara zarar vermemektedir. Dolayısıyla ameliyat sonrası görülebilen şişlik, morarma gibi yan etkiler, vaser liposuction yönteminde daha az görülmekte ve hastaların iyileşme süresi çok daha kısa olmaktadır. Vaser liposuction işleminden sonra kişiler hızlı bir şekilde günlük hayatlarına dönebilmektedirler.

Call Now Button