Vaser Lipo Estetik Ameliyatlarla Birlikte Uygulanabilir mi?

Vaser liposuction uygulamaları meme dikleştirme, meme büyütme, meme küçültme, karın germe ve yüz germe gibi diğer estetik operasyonlarla birleştirilerek uygulanabilir. Vaser liposuction yönteminde yağ hücrelerinin yapısı bozulmadığı için yüz, bacak veya popoda ihtiyaç duyulan bölgelere bu yağ hücrelerinin transfer edilmesi söz konusu olabilir. Bu transfer işleminden sonra yağ dokusunun, aktarıldığı bölgelerdeki kalıcılık oranı %80 civarında olmaktadır. Vaser liposuction işleminin meme protez ameliyatı ile birleştirildiği durumda liposuction yöntemiyle vücut dışına çıkartılan yağlar, memenin konturlarını güzelleştirmek amacıyla kullanılabilmektedir. Ayrıca yine aynı işlemde meme protezi ile çevredeki doku geçişinin yumuşatmak ve ihtiyaç halinde ek dolgunluk sağlamak amacıyla da kullanılabilir. Meme protezi istemeyen ancak bir miktar dolgunluk talebi olan hastalarda ise vaser liposuction yöntemiyle vücuttan alınan yağlar, meme dokusunda istenen dolgunluğu sağlamak amacıyla kullanılabilir.

Vaser liposuction vücuttaki tek bir bölgeye uygulanabildiği gibi birden fazla bölgeye de uygulanabilmektedir. Kadın ve erkeklerde sıklıkla yağlanma gösteren vücut kısımlarındaki yağ fazlalıklarının vaser liposuction yöntemi ile vücut dışına çıkartılması son derece kolay olmaktadır. Kadınların vaser liposuction yaptırmayı tercih ettiği bölgeler arasında göbek, alt karın, üst karın, bel, kalça, basen, üst bacak, kol, omuz ve sırt bölgesi bulunurken erkeklerin vaser liposuctiona en çok ihtiyaç duyduğu bölgeler göbek ve bel çevresidir. Özellikle kilolu erkeklerde gözlenen bir problem olan jinekomastiden kurtulmak amacıyla gerçekleştirilen jinekomasti ameliyatlarında da vaser liposuction yöntemi başarıyla uygulanmaktadır.

Vaser liposuction operasyonunda vücut dışına çıkarılan yağlar dudak dolgusu, çene ve yüz dolgusu, popo büyütme, popo dikleştirme gibi estetik ameliyatlarda dokuya dolgunluk sağlamak amacıyla kullanılabilmektedir. Bacak eğriliği ve yüz kırışıklıklarının giderilmesi işlemlerinde de kullanılabilen bu yağlar sayesinde hastalar istedikleri vücut formuna kavuşabilmektedir.

Call Now Button