Blog geri dön

Toparlayıcı Sütyen Göğüsleri Dikleştirir Mi?

Toparlayıcı sütyen göğüslerin daha dik bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilir. Ancak elbette toparlayıcı sütyenler ile elde edilen dik form geçicidir. Toparlayıcı sütyen çıkarıldığında veya normal bir sütyen ile değiştirildiğinde memeler yeniden sarkık bir görünüm edinebilir. Yani toparlayıcı sütyen meme sarkması için kalıcı bir çözüm sunmamaktadır.

Toparlayıcı Sütyen Memeleri Küçültür Mü?

Toparlayıcı sütyen memelerin küçülmesine neden olmaz. Bununla birlikte gelişim çağında olan bireylerin düzenli olarak toparlayıcı sütyen kullanması meme gelişiminin aksamasına neden olabilir. Buna bağlı olarak memeler yeterince gelişemeyebilir ve büyüyemeyebilir. Toparlayıcı sütyenlerin düzenli olarak, sık sık kullanımı önerilmemektedir. Çünkü bu sütyenler memelerin kan ve lenf dolaşımı ile alakalı sorunlara neden olabilir; bağ dokuların tembelleşmesine ve en nihayetinde ise sarkma sorunun ilerlemesi başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının gelişmesine yol açabilir.

Bazı araştırmalar düzenli destekli/toparlayıcı sütyen kullanımının meme kanseri riskini arttırabileceğini ortaya koymaktadır. Bahsetmiş olduğumuz nedenlerden destekli/toparlayıcı sütyen kullanımı sınırlandırılmalıdır. Özellikle de gelişim çağında olan bireyler düzenli olarak toparlayıcı sütyen kullanmamalıdır. Memelerin sarkık bir görünüme sahip olması son derece doğaldır. Bu durum bazen genetik etmenler ve bazen ise çevresel etmenler nedeniyle gelişir. Elbette kişiler memelerindeki sarkmalardan rahatsız olabilirler. Bu durumda sağlıklarını ve beden gelişimlerini riske atmak yerine, meme estetiği uygulamalarını tercih etmeleri daha uygun olabilir.

Meme Dikleştirme Sütyeni Kalıcı Dikleştirme Sağlar Mı?

Toparlayıcı ve destekli sütyenler daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi kalıcı bir meme dikleşmesine neden olmazlar. Aksine düzenli kullanımları, meme dokularında dolaşım sorunları görülmesine, bölgedeki bağ ve kas dokularının tembelleşmesine ve en nihayetinde ise sarkma sorunun daha da artmasına yol açabilmektedir.

Ankara Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button