Blog geri dön

Tamponsuz Burun Estetiği Ankara

Tamponsuz burun estetiği, burna tampon yerleştirilmeden yapılan, yeni nesil bir burun estetiği operasyondur. Burun estetiği sonrasında burna, bölgedeki kanamanın durması ve burun içi dokularının birbirlerine yapışmasının önlenmesi amacıyla tampon yerleştirilir. Bu tampon bez yapılı olabildiği gibi silikon yapılı (silikon tampon) da olabilmektedir. Operasyon sonrasında yerleştirilen bu tamponlar, çıkarılacakları güne kadar bireyde rahatsızlık hissi oluşturabilirler. Aynı şekilde çıkarılırken de bireyin ağrı hissi duymasına neden olabilirler. Burun tamponunun çıkarılma süreci, burun estetiğine dair en çok korkulan süreçlerden biridir.

Tamponsuz Burun Ameliyatı Nedir?

Tamponsuz burun ameliyatı, burna uygulanan cerrahi işlemlerden sonra bölgeye tampon yerleştirilmeden sonlandırılan operasyondur. 

Tamponsuz Burun Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Tamponsuz burun ameliyatının avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Operasyon sonrasında hasta kendisini çok daha rahat hisseder.
  • Operasyon sonrasında daha rahat nefes alabilir.
  • Yemek yeme veya yutkunmayla alakalı problemler minimumdur.
  • Yüz şişlikleri daha az görülür.
  • Operasyon sonrası ağrılar daha az olabilir.
  • Tampon kullanılmadığı için tampon çıkarma gibi potansiyel olarak ağrılı ve rahatsız edici süreçler barındırmaz.

Tamponsuz burun ameliyatının avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Burun Estetiğinde Tampon Şart Mı?

Burun estetikleri kapsamında tamponlar, bölgedeki dokuların korunması amacıyla sık sık kullanılırlar. Her ne kadar hasta için bazı rahatsız edici sorunlara sebep olsalar da faydaları da göz ardı edilmemelidir. Bununla birlikte günümüzde özel tekniklerle yapılan burun estetikleri sonrasında tampon kullanımı gerek duyulmayabilir. Yani tampon kullanımı tüm burun estetikleri için şart değildir.

Ankara Tamponsuz Burun Estetiği Fiyatları

Ankara tamponsuz burun estetiği fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button