Blog geri dön

Silikon Meme Protezinin Ömrü Kaç Yıl?

Silikon meme protezleri son derece dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Zarar görseler bile işlevlerini gerektiği gibi yerine getirebilirler. Zaman içerisinde yıpranmaları da oldukça zordur. Bu yüzden silikon meme protezleri en az 15 ila 20 yıl boyunca güvenli bir şekilde kullanılabilir. Hatta çoğu durumda, değiştirilmesine gerek kalmadan ömür boyu kullanılmaları da mümkün olabilmektedir. Bu süre, tuzlu su protezleri ile kıyaslandığında oldukça fazla olduğu için günümüzde gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatlarında silikon protezler daha sık tercih edilmektedir.

Silikon Meme Protezinin Değiştirilmesi Gerekir Mi?

Silikon meme protezlerinin kesin bir kullanım süresi bulunmamaktadır. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi genellikle ömür boyu, güvenli bir şekilde kullanılabilirler. Bununla birlikte protez fiziksel olarak zarar görmüş, formu bozulmuş ve meme görünümünü olumsuz etkiliyorsa değiştirilmesi gerekebilir.

Silikon Meme Protezi Değiştirilmezse Ne Olur?

Formu bozulan, fiziksel olarak zarar görmüş ve yırtılmış olan meme protezleri, memelerin görünümü konusunda sorunlara yol açabilir. Bu yüzden değiştirilmeleri gerekebilir. Yırtılmış ve değiştirilmemiş meme protezleri, bölgedeki dokularda inflamasyona ve ağrıya yol açabilir. Bu yüzden doktorunuz protezinizin değiştirilmesi gerektiğini söylüyorsa mutlaka doktorunuzun önerisini dikkate almalısınız.

Silikon Meme Protezi Hangi Durumlarda Değiştirilmeli?

Eğer silikon meme protezi delinmişse, yırtılmışsa; meme görünümü ile alakalı sorunlara yol açıyorsa protezin değiştirilmesi gerekebilir. Özellikle de bu yırtılma ve delinme sonrasında memelerde ağrı gibi şikayetler ortaya çıkmışsa silikon protezlerin en yakın zamanda değiştirilmesi gerekebilir.

Ankara Meme Büyütme Fiyatları 2024

Ankara meme büyütme fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button